Skip to content

Epic Rick and Morty Sezon 6 Odcinek 1 Wyjaśnienie walki po napisach

5 de wrzesień de 2022
l intro 1662166916

Rick Sanchez marszcząc brwi

Zawiera spoilery do „Rick and Morty” sezonu 6, odcinka 1 – „Solaricks”

Wraz z początkiem szóstego sezonu „Rick and Morty” w Adult Swim, powraca ulubiony naukowiec mizantropijny i skaczący po wymiarach. Nowy sezon rozpoczyna się od „Solaricks”, odcinka pełnego zarówno fabuły, jak i żartów, gdy Rick i Morty (Justin Roiland) radzą sobie z konsekwencjami przełomowego finału sezonu 5 i resetują pole gry dla przyszłych przygód.

W sierpniu jeden z showrunnerów „Rick and Morty” odniósł się do obaw fanów i zasygnalizował, że w sezonie 6 nadejdzie większa ciągłość, ale nawet spełniając te oczekiwania, „Solaricks” wymaga od fanów odrobienia poważnej pracy domowej. Po pięciu sezonach skakania po nieskończonym wieloświecie, z historią i historią piętrzącą się wysoko, jest to odcinek, który wydaje się być skierowany do najbardziej zagorzałych fanów serialu. Dla każdego, kto nie śledził wielu wcieleń obsady postaci z serialu, niektóre rzeczy mogą okazać się trudne do poskładania w całość.

Jednym z takich momentów jest żądło po napisach, w którym znajduje się wersja Ricka spotykającego i zabijającego wersję Jerry’ego (Chris Parnell). Ten sam Rick próbuje przechytrzyć i potencjalnie zabić główną wersję Ricka z wymiaru C-137 wcześniej w odcinku. Więc co się dzieje w tej scenie i dlaczego ma to znaczenie? Oto wyjaśnienie walki po napisach „Rick and Morty” sezonu 6, odcinka 1.

Które wersje Jerry’ego i Ricka walczą na scenie post-kredytów Solaricks?

Z pięcioma sezonami w widoku wstecznym, oś czasu „Rick and Morty” jest rozrzucona w wymiarach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Rick, który walczy i zabija Jerry’ego w scenie po napisach „Solaricks”, jest w rzeczywistości oryginalnym Rickem z wymiaru Cronenberga, lepiej znanym jako Weird Rick. Jak opisano w premierze trzeciego sezonu, Odkupieniu Rikołaka, Weird Rick zabił żonę C-137 Ricka, Diane (Kari Wahlgren), wraz z młodą wersją Beth. Niedawno, w finale piątego sezonu, „Rickmurai Jack”, dowiadujemy się, że całe życie C-137 Ricka od tego czasu było poszukiwaniem i zabiciem Weird Rick. To jest powód, dla którego zdecydował się żyć w oryginalnym wymiarze Weird Ricka, który został ostatecznie zniszczony i przekształcony w wymiar Cronenberga podczas odcinka 1 sezonu „Rick Potion No. 9”.

Mówiąc o „Rick Potion No. 9”, wersja Jerry’ego, którą widzimy w post-kredytach, to oryginalny Jerry serialu, również z wymiaru Cronenberga. Nazwijmy go Dzikim Jerrym, żeby wszystko było proste. Po wydarzeniach z tego odcinka, Rick i Morty porzucają rodzinę i podróżują do niemal identycznej rzeczywistości, pozostawiając oryginalną Beth, Jerry’ego i Summer (Spencer Grammer) Morty’ego, by radzili sobie sami. Pozostają przy życiu, gdy Rick i jego nowe lato na krótko odwiedzają ten wymiar w „Rickshank Redemption”, ale zanim Morty znów tam trafi w „Solaricks”, tylko Feral Jerry przeżyje.

Dziwny Rick i Feral Jerry są uwięzieni w wymiarze Cronenberg

Summer i Morty jedzą obiad

Kiedy podróżnicy portalu zostają zresetowani w pobliżu szczytu „Solaricks”, Dziwny Rick zostaje wepchnięty z powrotem do wymiaru Cronenberga. Po zastawieniu pułapki na C-137 Ricka, który ostatecznie decyduje się odejść z Mortym zamiast z nim walczyć, Weird Rick wraca na Ziemię. W tym momencie spotyka Ferala Jerry’ego, który znajduje rozbite szczątki transportu Weird Ricka. Kiedy Jerry podcina sobie szyję, Dziwny Rick ma formę samoleczenia podobną do rosomaka, która pozwala mu się śmiać i strzelać do Dzikiego Jerry’ego, najpierw w brzuch, a następnie zabójczym strzałem w głowę.

Przed walką Weird Rick zauważa, że ​​nigdy nie był blisko Jerry’ego. Wydaje się to sugerować, że porzucił Beth, zanim spotkała Feral Jerry w tym wymiarze, co umieściłoby czas odejścia Dziwnego Ricka w czasie, gdy była w liceum.

Chociaż nietypowe dla większości wersji Jerry’ego, Dziki Jerry ma sens zaatakować Ricka. Jak powiedział Morty’emu wcześniej w odcinku, zatwardził go apokaliptyczny stan wszechświata Cronenberga i śmierć pozostałych członków jego rodziny. Wyjaśnia również, że nauczył się porzucać przywiązania do innych ludzi. Ale wciąż nie docenia Weird Ricka, który, jak wiemy, jest jednym z najbardziej bezwzględnych Ricków w wieloświecie. Tak długo, Dziki Jerry. Cytując Dziwnego Ricka, naprawdę się odbiłeś.

Czy ten post był pomocny?