Skip to content
TV

Richard Steven Horvitz z Power Rangers dostał rolę Alpha 5, nawet nie próbując

28 de kwiecień de 2023
l intro 1682440708

Telewizja

Alfa 5 mówi

Alpha 5 jest integralną częścią mitu „Power Rangers”. Robot jest tam od samego początku, zwerbowany przez Zordona do odnalezienia pięciu nastolatków z nastawieniem na obronę Ziemi przed nikczemnymi siłami Rity. A do ożywienia Alpha 5 jest jeden z najbardziej płodnych współczesnych aktorów głosowych — Richard Steven Horvitz.

Kredyty Horvitza obejmują animację, anime i gry wideo, a nawet jeśli nie rozpoznajesz jego twarzy, niewątpliwie słyszałeś już wcześniej jego głos. Od Daggetta w „Wściekłych bobrach” po Zima w „Invader Zim”, aktor użyczył swojego wyjątkowego głosu, by ożywić dziesiątki postaci. Ale kiedy przyszło do Alpha 5, Horvitz po prostu wpadł w tę rolę. Jak powiedział ScienceFiction.com: „Mój przyjaciel montował tego pilota w zatoce edycyjnej offline i mówi do mnie” Saban potrzebuje głosu robota, czy możesz wejść i zrobić tymczasowy utwór? Wszedłem i powiedziałem: „Zordon, Power Rangers, mają kłopoty!” i natychmiast powiedzieli: „Tak! Jesteś Alfą, nie musimy przetwarzać jego głosu! Zaoszczędzimy pieniądze”. Więc to właśnie zrobili”.

Okazało się to lukratywną okazją dla Horvitza, ponieważ głosił Alpha 5 (i inne modele robota) w różnych programach i programach specjalnych „Power Rangers”, w tym Alpha 8 i 9 w „Mighty Morphin” Power Rangers: Raz i zawsze Netflix ”. Film obchodził 30-lecie „Power Rangers”, a Horvitz jest ważnym aspektem tego dziedzictwa.

Richard Steven Horvitz jest również odpowiedzialny za hasło Alpha 5

Seria „Power Rangers” przeszła długą drogę w ciągu ostatnich 30 lat, ale Richard Steven Horvitz najwyraźniej był tam przez cały czas. Oprócz udzielania głosu Alpha 5 w „Mighty Morphin’ Power Rangers”, użyczył także swoich talentów różnym postaciom, między innymi w „Power Rangers in Space”, „Power Rangers Lightspeed Rescue” i „Power Rangers Time Force”. Ale zawsze będzie Alfą 5 dla dziesiątek fanów, a aktor zrobił coś więcej niż tylko użyczył swojego głosu. Wniósł również charakterystyczne hasło robota.

Podczas gdy Horvitz zapewniał głos, inni aktorzy byli w garniturach. Ich ruchy zainspirowały Horvitza w niezwykły sposób, który powiedział: „Na planie były dwie różne kobiety, które grały Alfę 5 i miały biodra! Jeśli widzisz Alfę, możesz zobaczyć, że ma biodra! wymyślić coś, co było jak slogan, ponieważ za każdym razem, gdy szurał, jego biodra poruszały się w górę iw dół! I przypomniało mi się Charro, ze wszystkich rzeczy. Więc wymyśliłem „aiyiyiyiyi”! To jest moje.

Hasło stało się tak kultowe, że trafiło do filmu „Power Rangers” z 2017 roku, w którym głos Alpha 5 udzielił Bill Hader. I pomyśleć, że Horvitz nigdy nie miał zagrać tej postaci; na razie potrzebowali tylko tymczasowego utworu.

Czy ten post był pomocny?