Skip to content
TV

Przełomowa produkcja w South Park jest zarządzana co do minuty

9 de listopad de 2022
l intro 1667975620

Eric mówi

Nie jest tajemnicą dla nikogo, kto ma oczy, że styl artystyczny „South Park” jest raczej surowy. Ale chociaż wygląd serialu może nie osiągnąć artystycznych wyżyn filmu Disneya, bardziej szorstki wygląd dał mu przewagę nad innymi serialami animowanymi. Oryginalnie wyemitowany w Comedy Central w 1997 roku, serial animowany dla dorosłych śledzi wyczyny grupy wulgarnych dzieciaków z podstawówki i ich ekscentrycznego miasteczka w Kolorado. Spektakl powstał z serii krótkich animowanych filmów wycinanych stworzonych przez przyjaciół ze studiów, Treya Parkera i Matta Stone’a. Stał się znany z surowego humoru, skrajnej wulgaryzmów i niezachwianej satyry, rzucając się na wszystko, od Kościoła Scjentologicznego po filmy Roba Schneidera.

Mimo to „South Park” pozostaje ostoją popkultury z ogromną rzeszą fanów, obecnie nadal ma 25 sezonów, ponad 300 odcinków (za pośrednictwem IMDb) i nominowany do Oscara film fabularny wydany w 1999 roku. Nagroda wraz z pięcioma Primetime Emmy.

Podczas gdy większość programów o takim poziomie sukcesu wykorzystałaby swoje zasoby, aby dopracować swoją wartość produkcyjną, „South Park” pozostał głównie niewybredny w swoim podejściu do animacji. Pierwszy odcinek został wykonany w tradycyjnej animacji wycinanej, podczas gdy kolejne odcinki i sezony zwróciły się ku technologii cyfrowej mającej na celu odtworzenie tego wyglądu. Podczas gdy wiele seriali animowanych zajmuje kilka miesięcy, aby stworzyć tylko jeden odcinek, typowy odcinek „South Park” ma znacznie bardziej uproszczone podejście, które zespół sprowadził do sedna.

Program tylko raz przegapił termin

Od ponad 25 lat „South Park” wywołuje u widzów ze śmiechu śmiech w równym stopniu, co sprawia, że ​​szczęki opadają na podłogę z szoku. W tym czasie zespół zredukował swój proces. Chociaż ukończenie odcinków zajęło początkowo trzy tygodnie (za pośrednictwem Wired), zespół był w stanie ukończyć odcinki w ciągu jednego tygodnia (za pośrednictwem Rolling Stone). Ta metoda okazała się korzystna dla zespołu, jak wyjaśnił producent wykonawczy Frank Agnone w wywiadzie dla The Hollywood Reporter. „Możemy zmieniać linie o 6, 7 rano w dzień powietrza” – mówi Agnone. „Przez lata, jest to wątła awantura, aby upewnić się, że faceci nie odczuwają zbyt dużej twórczej presji, ale wystarczającej presji, aby rzeczywistość wytwarzania powietrza zawsze była istotna, ponieważ jesteśmy sześć dni na raz, na odcinek Tu w South Park nie ma nawet godzin: każdego dnia zarządzamy mikrominutami, aby zmaksymalizować korzyści, jakie możemy uzyskać z każdej godziny”.

W tym samym wywiadzie zespół przyznaje, że w każdym sezonie obawia się, że odcinek nie zostanie dostarczony na czas. Na szczęście zdarzyło się to tylko raz w sezonie 17, odcinku 4 „Goth Kids 3: Dawn of the Posers”, z powodu nieoczekiwanej przerwy w dostawie prądu. „To był jeden termin, którego i tak nie planowaliśmy” – mówi współtwórca Trey Parker. „Więc to naprawdę dziwna rzecz, która wydarzyła się, gdy zgasło zasilanie”.

Czy ten post był pomocny?