Skip to content
TV

Ponad 41% fanów powiedziało, że były to dwie najmniej lubiane postacie sopranów

10 de lipiec de 2022
l intro 1657467526

Paulie Orzechy Soprano zdenerwowany

Przez sześć sezonów serialu HBO „Rodzina Soprano” twórca David Chase przedstawiał widzom dynamiczną listę postaci. Niezależnie od tego, czy fabuła koncentruje się na rzeczywistej rodzinie Tony’ego Soprano (James Gandolfini), czy na jego rodzinie przestępczej DiMeo, widzowie często skłaniali się do kibicowania lub przeciw temu, kto jest na ekranie.

Niektóre, takie jak Adriana La Cerva (Drea de Matteo), mają być od razu sympatyczne. Minęła ponad dekada od zakończenia serialu, ale jej druzgocąca śmierć z rąk Silvio Dante (Steven Van Zandt) pozostaje jedną z najbardziej bolesnych dla obsady, ekipy i fanów. „To było naprawdę trudne” – powiedział Van Zandt „Vanity Fair”. „Pod koniec tego dnia czułem się tak wyczerpany”. Z drugiej strony, kilka osób w „Rodzinie Soprano” ma być polaryzujących. Doskonałym przykładem jest Ralph Cifaretto (Joe Pantoliano), który zabija tancerkę Bada Bing Tracee (Ariel Kiley), wśród wielu innych wątpliwych aktów. Jest też Carmela Soprano (Edie Falco), która stara się być pobożną katoliczką, jednocześnie ciesząc się wystawnym życiem dzięki „krwawym pieniądzom” Tony’ego Soprano.

Niedawno Looper opublikował ankietę z pytaniem, które postacie są najbardziej nieprawdopodobne w „Rodzinie Soprano”, i chociaż jest to trudny wybór, oto dwie, które wybrałeś.

Fani uważają, że Tony i AJ Soprano są najmniej lubiani

„Rodzina Soprano” jest pełna rażących złoczyńców, od Livii Soprano (Nancy Marchand) po Phila Leotardo (Frank Vincent). Jednak według sondażu fani głosowali, że Tony i jego syn AJ Soprano (Robert Iler) są najmniej lubianymi postaciami w serialu. Do ankiety wpłynęło 565 zgłoszeń, z czego Tony zdobył 20,53 procent głosów, a AJ 20,71 procent.

Chociaż Tony jest głównym bohaterem „Rodziny Soprano”, łatwo zrozumieć, dlaczego wielu uważa go za nielubianego. Regularnie zdradza swoją żonę Carmelę, ma krótki bezpiecznik w kontaktach z mafią i jest odpowiedzialny za śmierć wielu mężczyzn, którzy go skrzywdzili, takich jak Ralph, Salvatore „Big Pussy” Bonpensiero (Vincent Pastore), a nawet jego własny siostrzeniec Christopher Moltisanti (Michael Imperioli). Na Reddit u/yankees9588 powiedział: „Każde powtórne obejrzenie programu coraz mniej lubię Tony’ego […]”

Jeśli chodzi o AJ, przez większość serialu jest on uosobieniem niespokojnego nastolatka. W liceum oszukuje na testach, upija się winem komunijnym i niszczy basen z kolegami. W późniejszych sezonach oblał college i krótko eksperymentuje z narkotykami. AJ regularnie wygląda na zirytowanego lub narzeka na coś i bardzo brakuje mu chęci do odniesienia sukcesu w życiu. Na Reddicie u/QueenRhaenys powiedziała: „Nienawidzę go bardziej niż jakiejkolwiek innej postaci w telewizji. Nie myśl, że kiedykolwiek zrobił coś odkupieńczego”.

Po tych dwóch, trzecią najbardziej nielubianą postacią był Pauli z prawie 14 procentami głosów, a następnie — co zaskakujące — Adriana z 13,27 procentami. Christopher zarobił 11,86 procent, Junior 11,33 procent, a Meadow zajął ostatnie miejsce z 8,32.

James Gandolfini i Robert Iler mają więcej cech odkupienia niż ich bohaterowie

Kuchnia Tony'ego i AJ Soprano

W wywiadzie dla 60 Minutes z 2005 roku Gandolfini ujawnił, że David Chase czasami włączał cechy osobowości każdego aktora do ich postaci. „Mam trochę temperamentu, ale to bezużyteczny temperament, generalnie niczego nie osiąga”, powiedział Gandolfini z uśmiechem. „To po prostu dużo gadania i bredzenia i nic, więc David prawdopodobnie to zobaczył i włożył to w postać”. Pomimo tego temperamentu, Gandolfini był kochany przez swoich kolegów z gwiazd, którzy opłakiwali jego śmierć w 2013 roku (poprzez Variety). Zastanawiali się nad jego hojnością, mentoringiem i naturą dowcipnisiów, na przykład gdy miał hot doga w ustach podczas kręcenia poważnej sceny.

Jeśli chodzi o Ilera, podziela skłonność swojej postaci do unikania wielkich rzeczy w życiu. Po „Rodzinie Soprano” stał się półprofesjonalnym pokerzystą, a nie aktorem w obawie, że poniesie porażkę. Podobnie jak AJ, Iler zajął się narkotykami i alkoholem. W podcaście „Talking Sopranos” powiedział: „W dawnych czasach dużo piłem, więc zarabiałem pieniądze grając w pokera, a potem przegrywałem, obstawiając sport lub ruletkę”.

Tak jak Gandolfini ma więcej niż to, co pokazuje jego postać Tony’ego, tak samo Iler ma o wiele więcej. Nie pił alkoholu ani nie używał narkotyków od prawie dekady i, w przeciwieństwie do AJ, ma głęboki szacunek dla swojego ekranowego taty: Iler powiedział w podcaście, że Gandolfini był dla niego jak „ojca”. W rzeczywistości śmierć Gandolfiniego uderzyła Ilera tak mocno, że mówi, że oglądanie „Rodziny Soprano” lub czegokolwiek innego, w którym występuje, stało się „torturą”.

Czy ten post był pomocny?