Skip to content
TV

Podsumowanie Westworld: Zalecono rodzicielską dyskrecję

1 de sierpień de 2022
l intro 1659120076

Charlotte Hale uśmiechnięta

Zawiera spoilery dotyczące 4 sezonu „Westworld”, odcinka 6, „Fidelity”

„Westworld”, sezon 4, odcinek 6, „Fidelity”, przynosi więcej zarówno rewelacji, jak i nowych pytań, które pojawiły się w odcinku 5 „Zhuangzi”. W poprzednim rozdziale skupiono się głównie na Teddym (James Marsden) nakłaniającym Christinę (Evan Rachel Wood) do jej prawdziwej mocy na świecie i gospodarzu Williama (Ed Harris) konfrontującego się ze swoim ludzkim ja w poszukiwaniu odpowiedzi na temat własnego istnienia. Te cztery postacie są nieobecne w odcinku 6. Zamiast tego, uwaga przenosi się na teraz na pewno gospodarza Caleba (Aaron Paul) i Charlotte Hale (Tessa Thompson) próbujących doprowadzić go do pełnej wierności, wraz z jego córką Frankie (Aurora Perrineau). ) szukaj prawdy o tym, co się z nim stało.

Frankie połączył siły z Bernardem (Jeffrey Wright), aby odzyskać ciało Maeve Millay (Thandiwe Newton) z zakurzonych ruin chicagowskiego parku ery prohibicji. Kiedy pracują nad przywróceniem jej do sieci, Bernard ostrzega ją, że jeden z członków jej grupy oporu jest w rzeczywistości gospodarzem i wielkim zagrożeniem dla niej. Okazuje się, że jest to lider grupy J (Daniel Wu), ale Maeve budzi się w samą porę, by uratować Frankiego, wbijając nóż w czoło J.

Caleb nr 278 wreszcie może skontaktować się z Frankie

Gospodarz Caleb No. 278 spędza prawie cały odcinek zamknięty w swojej przeszklonej komorze ciążowej albo na torturach przesłuchiwanych przez Hale’a, albo warcząc i krzywiąc się w rozmowach ze starszymi wersjami samego siebie w różnych stanach niepokoju. Wyraźnie źle się plącze, a Hale mówi mu nawet, że prawdopodobnie ma jeszcze tylko kilka godzin, zanim zostanie spalony i zregenerowany. Podąża jednak za okruchami chleba danymi mu przez jego poprzednie ja i ucieka przez kratę w podłodze i przewody wentylacyjne budynku na dach, gdzie konstruuje sposób nadawania do Frankie na częstotliwości radiowej, którą monitorowała od lat na próżno.

To rzadka chwila nadziei dla Caleba, który najwyraźniej cały czas grając w „Westworld” grał za ósemką. Ale Hale zdruzgotał, że kiedy mówi mu, że wielorakie wersje samego siebie, które doprowadziły go do fałszywej ucieczki, były tylko jej próbami dowiedzenia się, co tak bardzo pragnął przekazać Frankiemu. „Twoja córka, twoja córka, twoja córka. Jesteś jak zdarta płyta. Nie jesteś jedyną osobą, która kogoś straciła”.

Relacja rodzic-dziecko pozostaje sercem czwartego sezonu Westworld

Uwade wygląda na zaniepokojonego

Być może najbardziej realistyczną rzeczą w „Westworld” jest ilość psychicznej nieruchomości przeznaczonej na relacje rodzic-dziecko. Dla czterech postaci, które widziały śmierć swoich dzieci (Bernard, Maeve, William i Charlotte), te straty pozostały kluczem do zrozumienia ich ciągłego rozwoju postaci i motywacji. Nawet Caleb, wiedząc, że jego córka dorastała bez niego, inspiruje się wyłącznie odkryciem, że Frankie wciąż żyje.

Uwade i Frankie byli głównymi kamieniami węgielnymi życia Caleba. Jednomyślny cel Caleba, jakim jest ponowne połączenie się z córką, zarówno jako człowiek, jak i gospodarz, czyni go bezbronnym i obrzydza Hale’a. Jednak dostarcza mu motywacji. Sfrustrowany Hale próbuje to sprecyzować, mówiąc mu: „Kiedyś powiedziałeś mi, że możesz zwalczyć skutki mojego pasożyta, ponieważ miałeś coś, czego ja nie mam”. To kluczowy cytat z odcinka.

Caleb ma nadzieję — nadzieję, że Uwade i Frankie wciąż żyją, i nadzieję na to, co pozostało z ludzkości.

Frankie jest w centrum wielu jeszcze nierozwiązanych tajemnic Westworld

Frankie rozmawia z Odina

Zmiany scenerii i scenerii następują mniej gwałtownie niż w poprzednich dwóch odcinkach, a rewelacje przychodzą też bardziej subtelnie i delikatnie. Jednym z nierozstrzygniętych problemów pojawiających się w „Wierności” było to, czy Caleb został gospodarzem, gdy Charlotte go porwała, czy też Maeve po raz pierwszy ugościła go po tym, jak zginął podczas ataku na latarnię morską Rehoboam. Frankie mówi Maeve, że ostatni raz, kiedy widziała Caleba żywego, był także pierwszym razem, gdy uratowała życie Frankie – kiedy została zaatakowana na ulicy w sezonie 4, odcinek 1, „The Auguries”.

Chociaż każda informacja dostarczona przez pisarzy „Westworld” musi być wzięta z kupą soli, oznaczałoby to, że Frankie nigdy nie widziała, jak jej ojciec wraca do zdrowia w szpitalu, co sprawia, że ​​prawdopodobnie stało się to gdzieś na serwerze, a nie we Frankie i Przestrzeń mięsna Uwade’a (Nozipho McLean). To zazębia się z wieloma retrospekcjami tego odcinka do okresu rekonwalescencji, które pokazują Uwade, ale nie ma śladu Frankiego.

Do tej pory gospodarze nie byli projektowani tak, aby starzeć się tak jak Frankie, więc albo Hale dokonał postępu w technologii, albo Frankie wciąż jest prawdziwym człowiekiem. Ale wkradają się wątpliwości, czy ona lub jej matka są prawdziwymi dziełami Maeve.

Kiedy nadawany jest sezon 4, odcinek 7 Westworld?

Christina patrząca w lustro

Westworld sezon 4, odcinek 7, „Metanoia”, jest emitowany na HBO i będzie dostępny do streamowania na HBO Max w niedzielę, 8 sierpnia o godzinie 21:00 czasu wschodniego. Na początku odcinka 6 Bernard mówi Frankiemu, że Charlotte zbudowała symulację, tak jak zrobili to oryginalni projektanci parku. Twórcy Lisa Joy i Jonathan Nolan wykonali fantastyczną robotę, zaskakując publiczność odkryciem, że C to Frankie w odcinku 4 „Utrata pokolenia” i prawie na pewno mają więcej niespodzianek w ostatnich dwóch odcinkach sezonu.

Drugie wielkie odkrycie Bernarda dla Frankiego — że Hale zaprojektował lustra do skanowania ludzi a la kapelusze używane w oryginalnym parku — wydają się celowe, gdy zdamy sobie sprawę, jak często Christina jest pokazywana w lustrze. Charlotte przeszła długą drogę, aby poznać motywacje Caleba; rozsądnie byłoby uwierzyć, że stworzyła świat Christiny, aby dowiedzieć się więcej o Dolores.

Do tej pory Nowy Jork Charlotte i Christiny był przedstawiany jako jeden i ten sam, ale jedyną wspólną postacią był Hale, który z pewnością posiada umiejętność przeskakiwania między światem rzeczywistym a wirtualnym. Christina byłaby bardziej prawdopodobną kandydatką na wirtualną wersję, ale uważaj na każdą oczywistą drogę, którą wydaje się zmierzać „Westworld”.

Czy ten post był pomocny?