Skip to content
TV

Oryginalny projekt Topha w Avatarze: Ostatni Władca Powietrza może Cię zaskoczyć

18 de wrzesień de 2022
l intro 1663077857

Toph nie mogę się doczekać

„Avatar: The Last Airbender” znany jest z niesamowicie rozbudowanych i unikalnych postaci, które fani mają nadzieję przełożyć na adaptację na żywo Netflixa. Nie tylko Aang (Zach Tyler Eisen), Katara (Mae Whitman) i Sokka (Jack De Sena) spotykają wiele interesujących postaci podczas swoich podróży, ale także Zespół Awatara rozwija się, aby mieć mistrzów każdego stylu gięcia. Dzięki magii wody Katary, magii ognia Zuko (Dante Basco) i magii ziemi Toph (Michaela Jill Murphy), Aang opanowuje wszystkie cztery techniki, a Drużyna Awatara pokonuje Lorda Ognia Ozaia (Mark Hamill).

Podróż była długa, zwykle Aangowi zabierało cały sezon opanowanie nowego elementu i dodanie członka do zespołu. Po spędzeniu pierwszego sezonu na uczeniu się magii wody od Katary, Aang spotyka Toph, niewidomego magika ziemi, podczas ich przygody w Królestwie Ziemi w sezonie 2. Bogaci rodzice Toph są niezwykle apodyktyczni, nie dając jej najmniejszego miejsca na oddech, ale ona nie niech jej upośledzenie wzroku powstrzyma ją od stania się jedną z najsilniejszych giętarek swoich czasów. Opanuje magię ziemi i tworzy swój własny, niepowtarzalny styl, wykorzystując wibracje ziemi.

Przez wszystko osobowość Toph nigdy się nie zmienia. Jest niesamowicie niezależna, bezpośrednia i sarkastyczna, wnosząc zupełnie nowe usposobienie do Team Avatar. Trudno wyobrazić sobie Toph w inny sposób, ale twórcy Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko pierwotnie planowali, aby postać wyglądała zupełnie inaczej.

Toph pierwotnie miał być mięśniakiem

Plan był zawsze taki, aby wprowadzić postać, która wstrząsnęłaby sytuacjami w Drużynie Avatara i skłóciła Sokkę, ale pierwotnym pomysłem było, aby Toph była fizycznie zastraszającym dżokejem (poprzez „Kobiety Avatara”). Tam, gdzie Sokka jest ucieleśnieniem nerdów, Toph reprezentuje tradycyjnie silnych mężczyzn. Jednak główny scenarzysta Aaron Ehasz zdał sobie sprawę, że niewielka zmiana może zmienić dynamikę i uczynić ją bardziej interesującą, więc zamiast tego Toph stała się małą i mniej imponującą 12-latką.

Na Reddicie fani wyrazili uznanie dla zmiany. Jeden z usuniętych użytkowników napisał: „Cieszę się, że Toph jest tym Tophem, który mamy teraz zamiast… tego. Przeraża mnie”. Inni, jak u/pappypapaya, wskazali, jak inna byłaby reszta historii. „Ach, Korra byłaby zupełnie inną serią, gdyby nie ta wyjątkowo przypadkowa zmiana. Bez Lin, bez Su, bez książek 3 i 4, jakie znamy”, powiedzieli.

Zespół kreatywny nawiązał później do oryginalnego projektu Toph w serii. W sezonie 3, odcinku 17, „Gracze Ember Island”, Drużyna Awatara ogląda sztukę sceniczną, która przypomina historię Aanga. Podczas gdy większość z nich nie może znieść swoich wizerunków, Toph absolutnie uwielbia swoją: potężnie umięśnionego mężczyznę. W wywiadzie dla Toon Zone News Bryan Konietzko ujawnił, że Toph jest przedstawiony w sztuce jako żart nawiązujący do oryginalnego projektu postaci.

Czy ten post był pomocny?