Skip to content
TV

Niespodziewane źródło metamfetaminy Breaking Bad może Cię zaskoczyć

17 de wrzesień de 2022
l intro 1663382397

drwiący Jesse Pinkman

W większości przypadków dzięki rekwizytom filmowcy są w stanie po prostu wykorzystać rzeczywiste obiekty w swoich scenach, co ułatwia tworzenie autentycznych, przekonujących ujęć. Jednak gdy scena przedstawia przedmioty, które są niebezpieczne, niezwykle drogie, fałszywe lub w inny sposób trudne do zdobycia, czasami używa się rekwizytów do stworzenia iluzji obiektu bez użycia prawdziwej rzeczy. Na przykład aktorzy mogą używać rekwizytów jako zastępców diamentów, złota i skarbów, a także broni, mieczy i innej broni.

W „Breaking Bad” chodzi o metę oraz postaci, które ją produkują, sprzedają i dystrybuują. Z tego powodu wiele scen w „Breaking Bad” wymaga, aby narkotyk pojawiał się w ujęciach, czasami w ogromnych ilościach. Oczywiście nie miałoby sensu używać w programie prawdziwej mety, zarówno ze względów prawnych, jak i finansowych. Twórcy serialu musieli wymyślić jakiś rekwizyt do użycia w metamfetaminie – coś, co wygląda przekonująco, ale jest również legalne, bezpieczne i idealnie niedrogie. Na szczęście znaleźli idealne rozwiązanie dla swoich rekwizytów metamfetaminy i pomogli przy tym lokalnej firmie w Albuquerque. Firma jest teraz jednym z kilku przystanków, które fani mogą zrobić w Albuquerque, mieście tak kojarzonym z „Breaking Bad”, że jego centrum kongresowe ma teraz posągi z brązu głównych bohaterów Waltera White’a (Bryan Cranston) i Jessego Pinkmana (Aaron Paul).

Metamfetamina w Breaking Bad to rockowy cukierek ze sklepu The Candy Lady

To, co wydaje się być met w „Breaking Bad”, to w rzeczywistości rockowe cukierki z lokalnego sklepu ze słodyczami w Albuquerque o nazwie The Candy Lady, którego właścicielem jest Debbie Ball. Ball powiedział Vice, że cukierek jest podobny do „supernasyconego roztworu cukru, który pełzał po sznurku”, który dzieci często robią w szkole. Oryginalny cukierek był przezroczysty, ale później był niebieski, aby odzwierciedlić nowy przepis Waltera White’a na niebieską metamfetaminę. Twórcy serialu zwrócili się do Ball o zrobienie rekwizytów z mety, ponieważ miała już reputację cukierkowych rekwizytów do filmów i telewizji, w tym „Bez wstydu”.

Ogólnie rzecz biorąc, zaangażowanie Ball w „Breaking Bad” pomogło jej w biznesie. Powiedziała Vice, że przed koncertem 50% jej klientów to miejscowi. „Teraz jest w klapce. Powiedziałbym, że siedemdziesiąt pięć procent moich klientów to turyści szukający rzeczy „Breaking Bad”” – dodała. Ball nadal sprzedaje wiele swoich oryginalnych produktów, takich jak krówki, karmelki i lukrecję, ale sprzedaje również różne gadżety „Breaking Bad”, a także fałszywe cukierki z mety. Jednak niektórzy rodzice i wychowawcy nie akceptują takiego produktu, uważając, że stanowi on zły przykład dla dzieci. Według Fox News, niektóre dzieci zostały nawet zawieszone za przynoszenie cukierków do szkoły.

Jedno jest pewne: Candy Lady jest jednym z przykładów tego, jak „Breaking Bad” zmienił Albuquerque jako miasto.

Czy ten post był pomocny?