Skip to content
TV

Oryginalny projekt pilotażowy Grey’s Anatomy był tak długi, że nie dało się go sfilmować

7 de maj de 2023
l intro 1683413894

Telewizja

Meredith Gray wygląda na zaskoczoną

W swoim 19. sezonie „Grey’s Anatomy” powrócił do swoich korzeni, koncentrując się ponownie na dzielnej grupie stażystów. To cykliczny ukłon w stronę pilota serialu, który przedstawia Seattle Grace Hospital przez pryzmat pięciu nowicjuszy: Meredith (Ellen Pompeo), Cristiny (Sandra Oh), Izzie (Katherine Heigl), George’a (TR Knight) i Alexa (Justin Kancelaria).

Wizja Shondy Rhimes dla jej serialu była ambitna i innowacyjna, z naciskiem na wielopłaszczyznowe postacie kobiece i technikę obsadzania daltonistów. W rzeczywistości był tak ambitny, że scenariusz pilotażowy bardziej przypominał film niż program telewizyjny. W wszechstronnej książce Lynette Rice „How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy” producentka i scenarzystka serialu, Stacy McKee, zastanawiała się nad gigantycznym scenariuszem.

„Oryginalny scenariusz był naprawdę długi, ostatecznie nie do zrealizowania” – powiedziała. Niemniej jednak wiele z nich trafiło na taśmę. „Skończyło się na tym, że nakręciliśmy całkiem sporo, ale oczywiście nie można mieć trzygodzinnego pierwszego odcinka, więc trzeba dużo wyciąć i zmienić niektóre rzeczy”.

Oryginalny scenariusz drażnił różne relacje

Według Stacy McKee, pomimo heroicznej serii poprawek, gotowy pilot nie odszedł zbytnio od scenariusza. W jej słowach, zgodnie z fragmentem książki Lynette Rice: „Główna historia była zawsze obecna”.

Jednak niektóre zmiany przepadły w przysłowiowym sosie. Wczesny szkic badał możliwość, że Preston Burke (Isaiah Washington) i Richard Webber (James Pickens Jr.) byli spokrewnieni, co oznacza, że ​​Meredith nie byłaby samotnym dzieckiem nepo. „Było kilka relacji, które mogły się zmienić w czasie” – dodał McKee.

Chociaż pilot został nakręcony w marcu 2004 roku, został wyemitowany dopiero rok później, dając Rhimesowi i producentom czas na wprowadzenie pewnych poprawek. Przede wszystkim postanowili dodać kolejnego stażystę do zespołu w postaci Alexa Kareva. „Zabrali mnie, żebym zrobił test ekranowy z Ellen [Pompeo]”, powiedział Justin Chambers TV Guide (przez CBR.com). „Myślę, że czuli, że potrzebują palanta, więc sprowadzili go. Udało się.” Zespół wykorzystał efekty cyfrowe, aby wstawić Chambers do wcześniej istniejących scen w pilocie.

Czy ten post był pomocny?