Skip to content
TV

Odcinek imprezy z nagrodą Nobla Younga Sheldona miał fanów w swoich uczuciach

18 de kwiecień de 2023
l intro 1681783032

Telewizja

Sheldon Cooper patrzy przed siebie

„Młody Sheldon” może być jednym z najpopularniejszych sitcomów w telewizji, ale ma niezaprzeczalny nurt smutku, którego brakuje innym 20-minutowym komediom. Być może najbardziej oczywiste jest widmo zbliżającej się śmierci George’a Coopera seniora (Lance Barber). Poza tym zmieniającym życie wydarzeniem, wiele innych momentów z „Młodego Sheldona” chwyta za serce, ale być może żaden nie wywołuje tak brzydkiego płaczu jak finał drugiego sezonu „Szwedzka nauka i równanie na grzankę”.

W tym odcinku Sheldon radośnie czeka na ogłoszenie laureatów Nagrody Nobla z 1990 roku. Jest całkowicie zdumiony, dlaczego wydarzenie nie jest tak popularne jak, powiedzmy, Super Bowl i zaprasza kolegów z klasy, aby wysłuchali ogłoszenia w radiu o 5:00 rano. Nikt — nawet Tam — nie pokazuje się, a zapłakany Sheldon słucha wyników samotnie w garażu.

Dla fanów odcinek jest szczególnie emocjonalny. „Cały ten odcinek sprawia, że ​​brzydko płaczę” – napisał u/tookie-clothesp1n na Reddicie, a inni użytkownicy zgodzili się z tym. „Żadne kłamstwo nie boli” — dodał u/BigGEIMonster. „Cholera, czułem jego ból”.

Odcinek jest słodko-gorzkim powrotem Teorii Wielkiego Podrywu

Oglądanie, jak biedny, mały Sheldon Cooper płacze w swoim garażu, nie jest dla nikogo pomysłem na dobrą zabawę, nawet jeśli źródło jego łez – kwarki pokonujące ukochane neutrina Sheldona o nagrodę w dziedzinie fizyki – jest poza zrozumieniem laika. Głos dorosłego Sheldona (Jim Parsons) nie pomaga. „Główną cechą kwarków jest to, że zawsze są ze sobą połączone, ale w tym momencie poczułem się jak neutrino: przeznaczone na samotność na zawsze”. Uff. @BabyBoomerBoyya napisał na Twitterze: „Płakałem na końcu”.

Oto, gdzie naprawdę pojawiają się uczucia. Gdy Sheldon pogrąża się w samotności, widzimy krótki montaż przyszłych gwiazd „Teorii wielkiego podrywu”, samotnych w swoich pokojach jako dzieci. Leonard Hofstadter, inhalator na astmę, również słucha ogłoszenia Nobla, Amy Farrah Fowler czyta „Domek na prerii” i tak dalej, i tak dalej. W tle leci „Someday We’ll Be Together” The Supremes. Dorosły Sheldon włącza się, by opowiedzieć: „Na szczęście się myliłem”.

Odcinek z 2019 roku zsynchronizował się z finałem serialu „Teoria wielkiego podrywu”, w którym Sheldon w końcu zdobywa Nagrodę Nobla, dzięki czemu cała historia postaci jest jeszcze bardziej przejmująca. „To był tak dobry odcinek towarzyszący finałowi TBBT, kiedy Sheldon i Amy zdobywają Nobla” – napisał u/Nice-Penalty-8881 na Reddicie. Na Twitterze, @mots7ersona dodał: „Twórcy Big Bang Theory i Young Sheldon doprowadzili mnie dzisiaj do płaczu. Z jednej strony płakaliśmy za młodego Sheldona za bycie neutrinem, z drugiej szczęśliwe łzy za Sheldona i Amy po zdobyciu Nagrody Nobla”.

Czy ten post był pomocny?