Skip to content
TV

Nieopowiedziana prawda o chłopcu-żołnierzu

11 de czerwiec de 2022
l intro 1654942881
Przewrotny i przesadny serial komediowy o superbohaterach „The Boys”, oparty na kontrowersyjnej serii komiksów autorstwa Gartha Ennisa z „The Preacher’s”, właśnie wypuścił swój trzeci krwawy sezon na Amazon Prime. Podobnie jak w poprzednich dwóch sezonach, serial satyryczny i wyśmiewany ze współczesnej polityki, kultu celebrytów i oczywiście gatunku superbohaterów, który obecnie przenika wszystkie aspekty popkultury.

Spektakl opowiada o łagodnym Hughie (Jack Quaid), zwykłym facecie w świecie pełnym superbohaterów, znanym również jako „supes”. W nieoczekiwanych okolicznościach dołącza do grupy o pseudonimie „The Boys”, kierowanej przez brutalnego Billy’ego Butchera (Karl Urban), gdy próbują pokonać Siódemkę, najpotężniejszą grupę superbohaterów na świecie (zasadniczo The Justice League lub The Avengers tego wszechświata). Siódemka jest kierowana przez psychotycznego, przypominającego Supermana Homelandera (Antony Starr) i jest finansowana przez złą korporację Vought Industries.

W tym sezonie pojawia się tajemniczy nowy super Soldier Boy, grany przez Jensena Acklesa z „Supernatural”. Soldier Boy był superbohaterem, który walczył podczas II wojny światowej i uważano, że zginął ratując miasto w latach 80-tych. Jeśli ktoś wie o wywrotowym podejściu „Chłopców” do superbohaterów, to wiadomo, że nie zginął w tak szlachetny sposób.

Więc kim jest ten Chłopak Żołnierz? Jak wypada wersja pokazowa w porównaniu z jego komiksowym odpowiednikiem? Jak został obsadzony? Dowiedz się tego wszystkiego i więcej poniżej.

Soldier Boy jest oparty zarówno na Kapitanie Ameryce, jak i Bucky

Najbardziej oczywisty wpływ superbohatera na Soldier Boy „The Boys”, zarówno w komiksach, jak iw serialu, ma oczywiście Kapitan Ameryka. Podobnie jak Cap, jest zbyt patriotycznym symbolem amerykańskiej dominacji z podniesioną supersiłą, która walczyła podczas II wojny światowej. Ma nawet specjalną, kultową tarczę. W serialu jego militarystyczny kostium superbohatera — z maską wykonaną z wojskowego hełmu — wizualnie przywołuje postać postaci z MCU.

Jednak w komiksie Soldier Boy jest oparty nie tylko na Kapitanie Ameryce, ale także na młodym oddziale Kapitana Ameryki, Bucky, jako rodzaj złożonej postaci (podobnie jak Homelander jest połączeniem Supermana i Kapitana Ameryki). Jego kostium to spandex z szortami w parodii Bucky’ego – i innych pomocników superbohaterów – odsłaniających i niezabezpieczonych strojów superbohaterów.

Spektakl nawiązuje również do tego związku dwóch postaci. W nim Soldier Boy zyskuje nową historię, która różni się od komiksów. W tej wersji wydarzeń był bohaterem, którego kiedyś uważano za zmarłego, ale w rzeczywistości został porwany i poddany eksperymentom przez rosyjskich naukowców podczas zimnej wojny. Ta fabuła nawiązuje do Zimowego żołnierza z MCU, który również postarzał Bucky’ego, by był współczesnym Steve’em Rogersem.

Żołnierz Boy był tytułem dziedzicznym w komiksach

Chłopiec Żołnierz pozuje dumnie z tarczą

W oryginalnym komiksie „The Boys” Soldier Boy, który zajmuje się bohaterami serii — Billym Butcherem, Hughie i resztą tytułowej drużyny — jest w rzeczywistości trzecim bohaterem, który przybrał płaszcz Soldier Boy. To dlatego, że w komiksach Soldier Boy jest honorowym tytułem dziedzictwa, który został przekazany różnym supe. W rzeczywistości, oryginalny Soldier Boy zginął podczas II wojny światowej, kiedy prowadził eskadrę wojskową do bitwy bez żadnego doświadczenia wojskowego ani planu i szybko został zniszczony przez niemieckich żołnierzy.

Jednak w serialu Soldier Boy, który wchodzi w interakcję z The Boys, jest rzeczywiście oryginalnym Soldier Boy z II wojny światowej. Tytuł nie jest przekazywany różnym nadrzędnym. Jednak fakt, że on i jego zespół zostali pokonani podczas walki w strefie działań wojennych, wydaje się aluzją do materiału źródłowego (chociaż w serialu on i jego super-drużyna walczyli z partyzantami w Ameryce Łacińskiej w latach 80. raczej niż podczas II wojny światowej w latach 40.).

Ojczyzna sztuczki Chłopca Żołnierza w komiksie

Chłopiec Żołnierz i Homelander razem w łóżku

Zarówno w komiksach, jak i w serialowych wersjach „Chłopców” obłąkany superbohater Homelander jest ekstremalnym megalomanem, mającym obsesję na punkcie władzy i kontroli. Szczególnie lubi wykorzystywać swoją moc i wpływy do zmuszania lub manipulowania innymi, aby wykonywali jego rozkazy, bez względu na to, jak okrutne, małostkowe lub nieistotne.

Widzieliśmy wiele przykładów w serialu, takich jak zabicie dyrektorki Vought z sezonu 1, Madelyn Stillwell (Elisabeth Shue) za przyznanie się, że się go boi, okrutne zmuszanie żony Butchera do porodu i wychowania jego dziecka, a nawet przekonanie dziewczyny o skłonnościach samobójczych do skoku na jej śmierć, ponieważ był zdenerwowany czymś innym.

W komiksie, jego podróż mocy sięga wystarczająco daleko, by manipulować Chłopcem-Żołnierzem w seksie tylko dlatego, że może. Komiczna wersja Soldier Boya desperacko chce dołączyć do Siódemki, do tego stopnia, że ​​Homelander łatwo przekonuje go, że seks pomoże mu wylądować na koncercie, chociaż Homelander po prostu używa Soldier Boya i nie ma zamiaru dawać mu tej pozycji.

Herogazm

Superbohater z otwartymi ustami

Wydarzenie „Herogasm” w komiksie „The Boys” jest z oczywistych powodów jednym z najbardziej pamiętnych epizodów w całej historii komiksu. Vought zapewnia w nim płatne wakacje, aby urządzić napędzaną narkotykami nadludzką orgię na tajnej tropikalnej wyspie. Vought następnie mówi mediom, że superbohaterowie połączyli siły, aby powstrzymać zagrożenie dla PR, które kończy się na świecie.

To także bardzo rozreklamowana sekwencja dla adaptacji Amazona na żywo. Każdy, kto widział pierwszy odcinek trzeciego sezonu i widział, co stało się z kurczącym się bohaterem Termitem i jego kochankiem, może być pewien, że serial nie będzie bał się pchać koperty Herogazmu.

Jednak w przeciwieństwie do komiksów, Soldier Boy sam stworzył wydarzenie w serialu, zamiast być tylko uczestnikiem (i, w przeciwieństwie do komiksów, nie uprawia tam też seksu z Homelanderem).

Showrunner początkowo chciał, aby w rolę Żołnierza Chłopca zagrał starszego aktora

Jensen Ackles udający chłopca-żołnierza

Jak wcześniej wspomniano, postać Soldier Boy zostanie zagrana w nadchodzącym trzecim sezonie „The Boys” firmy Amazon przez aktora Jensena Acklesa. Ackles jest najbardziej znany z roli płonącego łowcy potworów Deana Winchestera w popularnym serialu CW „Supernatural” przez 15 sezonów z udziałem Jareda Padaleckiego. Zagrał jednak inne role, takie jak Tom Hanniger w remake’u 3D „My Bloody Valentine” z 2009 roku.

Chociaż Ackles ma wygląd superbohatera o szczękach latarni i potrafi wyczarować ciemną stronę swoich występów, nie był pierwszym wyborem do tej roli. W rzeczywistości showrunner „The Boys” Eric Kripke – który stworzył i prowadził wspomnianego „Supernatural” – chciał starszego aktora do tej roli, mówiąc Colliderowi: „Początkowo szukałem starszego aktora, ponieważ jest weteranem II wojny światowej . Chcieliśmy znaleźć archetyp Johna Wayne’a, Roberta Mitchuma. Nie przyszło mi więc do głowy, żeby pomyśleć o Jensenie, bo gra jak młodszy.

Na szczęście Kripke opamiętał się, ponieważ Jensen jest świetnym wyborem do serialowej wersji Soldier Boy i najwyraźniej świetnie się przy tym bawi.

Jensen Ackles użyczył głosu Batmanowi w The Long Halloween

Batman krzywiący się

Podczas gdy grając ekranową wersję Soldier Boy w najnowszym sezonie Amazona „The Boys”, aktor Jensen Ackles po raz pierwszy zagrał superbohatera w filmie na żywo, nie jest to pierwszy raz, kiedy w ogóle grał superbohatera. Wcielił się w jednego z najbardziej kultowych superbohaterów w historii, kiedy dostał szansę udźwiękowienia Batmana/Bruce’a Wayne’a w animowanej bezpośrednio na VOD DC adaptacji kultowej powieści graficznej „Długie Halloween”.

„Długie Halloween” ukazało się w latach 1996-1997 i zostało napisane przez Jepha Loeba z rysunkami Tima Sale. Komiks to tajemnica morderstwa, której akcja rozgrywa się ponad rok na początku kariery Batmana w walce z przestępczością. Opowiada o śmierci prominentnych gangsterów mafijnych starej szkoły, takich jak Carmine Falcone, i jest zasadniczo opowieścią o tym, jak przebrani w kostiumy supervillas stali się de facto przestępcami w Gotham City. Nie tylko to, ale także początek Two-Face, ponieważ jesteśmy świadkami upadku prokuratora okręgowego Harveya Denta w klasycznego złoczyńcę. Komiks miał oczywiście ogromny wpływ na „Mroczny rycerz” Christophera Nolana.

Soldier Boy PSA i odrzuty

Chłopiec-żołnierz, lata 80. PSA

Seria Amazon „The Boys” ma dość solidną metatekstową kampanię marketingową. Z serialu jest cała obecność w mediach społecznościowych dla fikcyjnej korporacji Vought International, w tym fałszywa, ale przekonująca Media społecznościowe konta i oczywiście własny firmowy kanał YouTube. Na ich kanale YouTube znajdują się zwiastuny nadchodzących filmów Vought Studios (takich jak „Dawn of the Seven: The Rourke Cut”, sztuka o niefortunnym fiasku Snyder Cut), doniesienia prasowe z FOX News-esque Vought News Network, teledyski różnych gwiazd, którymi zarządzają, a nawet materiały archiwalne z ich przeszłości.

Obejmuje to PSA z lat 80., które robi Soldier Boy, który jest parodią różnych i wszechobecnych kampanii „Powiedz nie narkotykom” z epoki Reagana. Jego fragment można zobaczyć w samym programie.

Co więcej, aktor Jensen Ackles opublikował klip z fałszywymi odrzutami, w których superbohater Soldier Boy jest super palantem dla ekipy produkcyjnej, narzekając na to, jak gówniany jest scenariusz, jak fajne są w rzeczywistości narkotyki, i w końcu wtrąca się i nie robi finału bezpieczeństwa podjąć.

Obezwładniające supermocarstwo Soldier Boya zostało wymyślone na potrzeby serialu

Chłopiec-żołnierz brodaty i zdezorientowany

Siła Soldier Boy w komiksach – podobnie jak jego strój, motyw patriotyczny, historia II wojny światowej i kultowa tarcza – jest oczywiście oparta na Kapitanie Ameryce z komiksów Marvela, jak wspomniano powyżej. Oznacza to, że moce Soldier Boya opierają się również na Steve Rogers, takie jak super siła i super szybkość. Odnosi się to również głównie do wersji Soldier Boya z serialu, choć wydaje się znacznie potężniejszy niż w komiksie, ponieważ może wziąć Homelandera w walce, czego nie byłby w stanie zrobić w komiksach.

Jednak kolejną dużą różnicą w stosunku do komiksów jest to, że w serialu Soldier Boy zostaje schwytany przez siły komunistyczne w Ameryce Łacińskiej, a następnie wysłany do Rosji w szczytowym okresie zimnej wojny. Tam jest testowany i eksperymentowany. Podczas tych eksperymentów Soldier Boy zyskuje możliwość wysadzenia w powietrze jak bomby, niszcząc wszystko w promieniu bloku, oprócz swoich innych wspomnianych superumiejętności.

Co więcej, wybuch również pozbawia superbohaterów mocy, co daje Butcherowi pomysł wykorzystania Soldier Boy do potencjalnego zabicia Homelandera raz na zawsze.

Chłopak-żołnierz jest wspomniany w sezonie 2

Obraz przedstawiający pozdrawiającego chłopca

Chociaż Soldier Boy po raz pierwszy pojawił się na ekranie w trzecim sezonie „The Boys”, postać została już wspomniana w serialu we wcześniejszym sezonie, choć tylko w przelotnych dialogach.

W premierowym odcinku drugiego sezonu, „The Big Ride”, Soldier Boy dostaje sprawdzenie nazwiska, gdy dyrektor generalny Vought Stan Edgar (Giancarlo Esposito) opowiada Homelanderowi historię Vought International.

Podczas sceny Homelander grozi Edgarowi, że podejmuje decyzje bez uprzedniej konsultacji z bohaterem i przypomina prezesowi, że jest ich najcenniejszym zasobem. Jednak, recytując historię Vought, Edgar stawia Homelandera na swoim miejscu, wspominając, że Vought nie jest firmą superbohaterską, ale farmaceutyczną i jest od czasu, gdy założyciel Frederick Vought stworzył Związek V do użytku w wojsku w II wojny światowej tworząc Soldier Boy.

Operacje CIA w Ameryce Łacińskiej

Chłopiec żołnierz trzymający bazookę

W serii „The Boys” częścią odnowionej narracji Soldier Boya jest to, że Vought twierdzi, że postać została zabita podczas próby ratowania ludzi podczas katastrofy w Czarnobylu w 1986 roku.

Jednak tytułowi Boys odkrywają, że oficjalna historia jego śmierci to kłamstwo i że to, co zabiło go w latach 80., mogło zostać użyte również do zabicia Homelandera. Następnie wszyscy udają się do Grace Mallory (Laila Robins), ich byłego kontaktu z CIA, aby zapytać, czy może znać odpowiedź, ponieważ była łącznikiem dla Soldier Boya i jego zespołu superbohaterów Payback w czasie jego rzekomej śmierci.

Następnie opowiada w retrospekcjach dzień, w którym zniknął Soldier Boy. Nie było go w Czarnobylu w 1986 roku; zamiast tego on i jego załoga Payback byli częścią antykomunistycznej operacji wojskowej w Nikaragui.

Supes nie są prawdziwe (przynajmniej o tym wiemy), ale rodzaj tajnej operacji CIA, o której mówi Mallory, zdecydowanie był. Przypomina, jak CIA sprzedawała narkotyki zmarginalizowanym społecznościom w USA, aby pomóc w ich destabilizacji, a następnie przekazała pieniądze na sfinansowanie ich antykomunistycznych operacji w Ameryce Łacińskiej.

Szczerze mówiąc, jest to bardziej złe niż większość komiksowych fabuł supervillain. Tak, Ameryko. Może Homelander i Soldier Boy to jednak prawdziwi patrioci?

Czy ten post był pomocny?