Skip to content
TV

Natalie Portman ujawnia oszałamiającą liczbę sposobów, w jakie nakręcono jedną scenę Thor: Love and Thunder

7 de lipiec de 2022
l intro 1657163441

Uśmiechnięta Natalie Portman

Robienie filmów może być skomplikowaną czynnością. Czasami zrobienie tego, co wygląda jak proste ujęcie, które trwa zaledwie kilka sekund, zajmie dni, tygodnie lub miesiące. Zdjęcia z odbiorem będą miały miejsce miesiące lub tygodnie po zakończeniu filmu, a powtórne zdjęcia mogą czasem mieć miejsce kilka tygodni po zakończeniu filmu.

Filmy, które są skomplikowane technicznie i wypełnione pracami postprodukcyjnymi i ujęciami CGI – jak nadchodzące i już zatwierdzone przez Looper Marvel Cinematic Universe wydanie „Thor: Love and Thunder” – są czasami podzielone na setki różnych ujęć, które są połączone w jedną, 20-minutową scenę. Jest powód, dla którego niektóre filmy wychodzą na światło dzienne po kilku miesiącach.

Pomiędzy powtórkami, scenami alternatywnymi, tymi, które kończą na podłodze w krojowni, a faktem, że czasami studia wymagają powtórek, czasami są całe historie, które mogą zostać utracone w procesie montażu. Aktorka Natalie Portman ujawniła niedawno, że jest jedna scena w „Thor: Love and Thunder”, która wymagała 20 różnych ujęć. Ale w tym przypadku wydaje się, że był to wybór podyktowany przez aktora.

Jedna emocjonująca scena została nakręcona na prawie dwa tuziny sposobów

Pozostała część tego artykułu zawiera spoilery dotyczące „Thor: Love and Thunder”.

W niedawnym wywiadzie dla IndieWire Natalie Portman ujawniła, że ​​jeden szczególny moment w „Thor: Love and Thunder” został nakręcony na kilka różnych sposobów przez reżysera Taikę Waititi – nienazwaną, ale bardzo emocjonalną scenę. „Ciekawe było to, że mieliśmy miejsce na ich warsztaty. Nakręciliśmy 20 różnych wersji (sceny). Jest kilka kluczowych scen emocjonalnych, ale robiliśmy naprawdę, naprawdę różne rzeczy, wiele różnych razy”, powiedziała stronie internetowej.

Aktorka nie zagłębiła się w szczegóły, choć całkiem możliwe, że miała na myśli jedną emocjonalnie ważną scenę, w której Jane Foster (Portman) i Thor (Chris Hemsworth) rozstają się. Ale była bardziej roztropna, jeśli chodzi o sceny, które zostały usunięte z ostatecznego cięcia filmu. Aktorka ujawniła później w wywiadzie, że niektóre sceny z Valkyrie (Tessa Thompson) i Jane nie zostały uwzględnione – te momenty pomagają wyjaśnić przyjaźń Jane i Valkyrie po tym, jak Jane podniosła płaszcz Thora.

Jak dalej zauważył Portman, „[t]tutaj były całe sekwencje, planety, postacie i światy, które nie trafiły do ​​​​filmu, które były zabawne i niesamowite, i (na to) spędziliśmy dużo czasu i energii, a na pewno cała ekipa również projektowała i wymyślała ”.

„Thor: Love & Thunder: The Waititi Cut”, ktoś?

Czy ten post był pomocny?