Skip to content
TV

Motyl Amazonki — wszystko, co musisz wiedzieć

28 de maj de 2023
l intro 1685232596

Streaming Amazon Prime

Daniel Dae Kim uśmiecha się

Amazon Studios może nie jest pierwszą usługą strumieniową, o której myślą widzowie, ale od kilku lat tworzy fascynujące, oryginalne historie. Krytyczni ulubieńcy „Fleabag”, „Catastrophe” i „The Marvelous Mrs. Maisel” zademonstrowali gotowość Amazon Studio do podejmowania ryzyka, jeśli chodzi o dobre scenariusze i adaptacje na żywo. Ich wyprawa do gatunku akcji z „Reacherem” i prześmiewczym serialem o superbohaterach „The Boys” udowodniły, że trzymanie się blisko książki lub materiału źródłowego komiksu przyciągnie fanów.

Niedawno odnieśli sukces, zapuszczając się dalej w świat thrillerów szpiegowskich, wydając „Lista terminali” i międzynarodowy hit „Cytadela”. Nazwany „prawdziwie globalnym fenomenem” przez szefową Amazon Studios, Jennifer Salke dla TVLine, „Cytadela” doczekał się już 2. sezonu. Biorąc to pod uwagę, nie jest zaskakujące, że studio zapaliło „Butterfly”, kolejny obiecujący thriller szpiegowski oparty na powieści graficznej. seria stworzona przez Arasha Amela.

Kiedy ukaże się Motyl?

Nie wiadomo, kiedy „Butterfly” zostanie wydany z powodu strajku Writers Guild of America. Teraz, w czwartym tygodniu, strajk scenarzystów zatrzymał większość nowych scenariuszy seriali i filmów na całym świecie, nie tylko w Amazon Studios. Jest kilka wyjątków, takich jak drugi sezon „Władcy Pierścieni: Pierścienie mocy”, w którym kontynuowano produkcję z udziałem producentów wykonawczych, reżyserów i ekipy, którzy nie piszą scenariuszy.

W lutym Variety ogłosiło, że prace nad „Butterfly” rozpoczęły się w Amazon. Sześcioodcinkowa seria jest produkowana przez Amazon Studios i firmę produkcyjną Daniela Dae Kima 3AD, a także Boom! Studios, które wydało powieść graficzną „Butterfly” Arasha Amela. Kim nie tylko będzie producentem wykonawczym serialu, ale także zagra w nim główną rolę. Będzie emitowany w Prime Video w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie i zawiera dialogi w języku angielskim i koreańskim.

Jaka jest fabuła Butterfly?

Arash Amel uśmiecha się w czarnym garniturze i krawacie

Według Bum! Na stronie studia, serial będzie kontynuacją „Davida Junga [Daniel Dae Kim]enigmatyczny, wysoce nieprzewidywalny były agent wywiadu USA mieszkający w Korei Południowej, którego życie legło w gruzach, gdy konsekwencje niemożliwej decyzji z przeszłości powracają, by go prześladować, a ściga go Rebecca, zabójcza, socjopatyczna młoda agent wyznaczony do zabicia go”.

„Butterfly” jest oparty na powieści graficznej Arasha Amela z 2015 roku pod tym samym tytułem, napisanej przez niego i Marguerite Bennett i zilustrowanej przez Antonio Fuso i Stefano Simeone. Amel, który napisał także scenariusz Disneya „Rise” i „A Private War” z 2018 roku, będzie także producentem wykonawczym serialu za pośrednictwem The Amel Company.

Ken Woodruff jest wymieniany jako showrunner i współtwórca „Butterfly” wraz z powieściopisarką Steph Cha. Woodruff jest najbardziej znany ze scenariusza i producenta wykonawczego „The Mentalist” i „Gotham” oraz stworzenia serialu „The Enemy Within” z 2019 roku. Cha napisał tajemnicę „Your House Will Pay: A Novel” oraz tajemniczą serię Juniper Song. „Butterfly” będzie pierwszym występem Steph Cha w telewizji. Zarówno Cha, jak i Woodruff są także producentami wykonawczymi serialu.

Kto występuje w Butterfly?

Sun-Hwa Kwon rozmawia z Jin-Soo Kwon

Daniel Dae Kim jest jak dotąd jedynym członkiem obsady „Butterfly”. Kim zagra w serialu i będzie producentem wykonawczym ze swoją firmą 3AD w ramach umowy pierwszeństwa z Amazon Studios. „Rozpoznać [Woodruff] i Steph [Cha] wymyślili fascynującą serię z naprawdę wyjątkowymi postaciami, a międzynarodowa historia osadzona w Korei sprawia, że ​​ma to dla mnie jeszcze większe znaczenie. Ze Stephenem Christym, BUM! Studios i Amel Company, zebraliśmy znakomity zespół kreatywny, a 3AD jest dumne, że jest to inauguracyjne przedsięwzięcie z Amazon Studios” – powiedział Kim w oświadczeniu z lutego.

Kim jest najbardziej znany ze swojej przełomowej roli Jin-Soo Kwona w „Zagubieni” i Chin Ho Kelly w „Hawaii Five-O”. Kim opuścił „Hawaii Five-O” po tym, jak CBS nie dało mu i Grace Park równej płacy z ich białymi współpracownikami, Alexem O’Loughlinem i Scottem Caanem. Ostatnie role to „Hellboy”, „New Amsterdam” oraz powracająca rola dr Jacksona Hana w „The Good Doctor”, którego producentem jest 3AD. Ma również pojawić się w adaptacji Live-Action Netflix „Avatar: The Last Airbender” jako Władca Ognia Ozai.

Czy ten post był pomocny?