Skip to content
TV

Love Island UK wprowadziło zakaz palenia po otrzymaniu ostrej reakcji

31 de grudzień de 2022
l intro 1672447516

Uśmiechnięty Jay Younger

Podczas gdy amerykańscy widzowie od dawna są zachwyceni reality show „Kawaler”, niewiele programów typu reality show w Wielkiej Brytanii tak fascynowało Wielką Brytanię, jak „Love Island”. Od 2015 r. randkowy teleturniej jest jednym z najbardziej dochodowych i najczęściej oglądanych seriali w brytyjskiej telewizji, szybko stając się fenomenem popkultury i rzucając jedne z największych bomb, które utrzymywały publiczność (według The Times). Łącząc grupę uczestników — zwanych Wyspiarzami — założenie serialu jest proste: Wyspiarze muszą zostać połączeni z innym Wyspiarzem w celu romansowania lub przyjaźni pod koniec każdego odcinka, aby pozostać w willi. Każdy zawodnik, który nadal jest singlem, zostaje wyeliminowany. Sprawy komplikuje jednak to, że opinia publiczna ma również wpływ na to, kto pozostanie na wyspie, dzięki publicznemu głosowaniu za pośrednictwem aplikacji Love Island.

Pomimo ogromnego sukcesu, popularny program nie był pozbawiony kontrowersji. Zwolennicy zdrowia psychicznego zakwestionowali presję wywieraną na obsadę i ekipę po samobójstwach wielu zawodników po pojawieniu się na „Love Island” (według The Guardian). Odkładając na bok obawy dotyczące zdrowia psychicznego, w 2018 roku ostatecznie odniesiono się do kolejnej częstej krytyki programu, co może cię zaskoczyć.

Na planie wprowadzono zakaz palenia

Według BBC News widzowie często narzekali na ilość palenia pokazaną na „Love Island”. Widzowie zwrócili się nawet ze swoimi obawami bezpośrednio do Ofcom, organu regulacyjnego ds. nadawania w Wielkiej Brytanii. Widzowie skorzystali również z mediów społecznościowych, aby skomentować liczbę palaczy na wyspie. Jeden napisał użytkownik Twittera„Ilość palenia na Love Island jest naprawdę szokująca”.

Skargi zadziałały, a ITV zakazało zawodnikom palenia w willi i otaczających ją ogrodach (za HuffPost). Jednak wyspiarze nadal mogą przemycić papierosa. Po prostu muszą to zrobić, będąc sami w wyznaczonym miejscu dla palących i podczas gdy nie dzieje się nic godnego filmowania. Metro potwierdziło, że te same zasady dotyczą również wapowania. Jednak niektórzy widzowie uważają, że serial zaczął spadać po wprowadzeniu ograniczeń dotyczących palenia. A napisał użytkownik Twittera, „Love Island odpadła, kiedy zakazali palenia na ekranie”. Tymczasem, napisał inny użytkownik„PRZYWRÓCIĆ ŁAŃCUCH PALENIA NA WYSPIE MIŁOŚCI!!!!!!!!!!!”

Podczas gdy fani gorąco debatowali nad zmianą palenia w „Love Island”, okazuje się, że zgaszenie papierosów nie jest jedyną zmianą produkcyjną, która pojawiła się w serialu w wyniku obaw widzów.

W tym sezonie szykują się kolejne zmiany

Mówi obsada Love Island

„Love Island” przechodzi duże zmiany w nadchodzącym dziewiątym sezonie, w tym wymóg, aby uczestnicy serialu przeszli szkolenie w zakresie „zachowania wzajemnego szacunku w związkach” (via Deadline). Ta zmiana nastąpiła po tysiącach skarg widzów do Ofcam dotyczących „domniemanego zachowania mizoginistycznego i zastraszania”. Oprócz tej zmiany Deadline informuje, że program będzie teraz wymagał od wyspiarzy zaprzestania publikowania w mediach społecznościowych podczas ich trwania w programie. Wcześniej wyspiarze mogli zostawiać przyjaciół lub rodzinę odpowiedzialnych za swoje konta w celu publikowania w ich imieniu, ale teraz zostało to zakazane. Zastosowano inne środki opieki pooperacyjnej, w tym sesje terapeutyczne oferowane wyspiarzom po ich powrocie do domu, co pokazuje zaangażowanie zespołu produkcyjnego w rozwiązywanie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Akcja dziewiątego sezonu rozgrywa się w Afryce Południowej i będzie również zawierała nowego gospodarza. Program stracił kluczowy talent wraz z odejściem gospodarza Laury Whitmore, ale Maya Jama została wybrana, aby przejąć stery gospodarza. Odcinki zaczynają być emitowane w Wielkiej Brytanii w styczniu. W międzyczasie amerykańska wersja „Love Island” była emitowana przez trzy sezony w CBS i Paramount +, zanim przeniosła się w czwartym sezonie do usługi przesyłania strumieniowego Peacock, zgodnie z Decider.

Czy ten post był pomocny?