Skip to content

„Love Island” wprawia w zakłopotanie krytyków nowo wrażliwego programu randkowego; Sezon 8 zbiera rekordy widowni

17 de lipiec de 2022
Screenshot 2022 07 17 at 11.13.27

Ósma seria Wyspa Miłości, Przebojowy brytyjski reality show o randkowaniu wprawił w zakłopotanie krytyków, którzy myśleli, że straciłby na atrakcyjności wraz z wprowadzeniem bardziej solidnych wytycznych dotyczących ochrony zdrowia psychicznego uczestników.

Od czasu, gdy w zeszłym miesiącu powrócił do pięciomilionowej widowni, program znalazł się na szczycie listy widzów brytyjskiej telewizji w cenionym czasie o 21:00 – to największa premiera programu od ośmiu lat.

Od tego czasu pobił rekord ITV z ponad 100 milionami transmisji w mniej niż cztery tygodnie i przyciągnął 57,2 procent widzów na żywo w trudno dostępnym przedziale wiekowym 16-34 lata, muzyka dla uszu ITV i potencjalnych reklamodawców. W tym roku program jest sponsorowany przez Just Eat.

EKSKLUZYWNIE: Producent i narrator Love Island omawiają „Toksyczną męskość” po dwóch dramatycznych wyjściach z tegorocznego programu

Podczas gdy niektórzy krytycy skarżyli się, że iskrzący głos komentatora Iaina Stirlinga został stonowany, serial nadal trzyma ludzi w napięciu. W dramatycznym odcinku „pojednania” z zeszłego weekendu – kiedy zawodnicy wrócili z różnych willi, niektórzy połączyli się z nowymi partnerami – 3,9 miliona widzów oglądało na żywo.

Zmiany w tym roku odzwierciedlają zwiększoną wrażliwość na zdrowie psychiczne zawodników i wzmocnioną ochronę ich dobrostanu – nowe wytyczne narzucone po śmierci przez samobójstwo w ostatnich latach dwóch byłych zawodników Sophie Gradon i Mike’a Thalassitis oraz byłej prezenterki serialu Caroline Flack.

W tym serialu dwóch wyspiarzy płci męskiej opuściło willę z wyboru, a Liam Llewellyn powiedział innym uczestnikom, że nie czuł, że „daje 100% Liamowi”, a Jacques O’Neill ujawnił w ten weekend, że producenci ITV chcieli, aby został, ale on nalegał na wyjazd. Powiedział gazecie Sun, że nie radzi sobie w willi, mówiąc: „Robię Wyspa Miłości była najgorszą decyzją w moim życiu”. ITV odpowiedziało, że dobro zawodników utrzymuje swój najwyższy priorytet.

Czy ten post był pomocny?