Skip to content
TV

Kurt Sutter nadał tej postaci „Synowie anarchii” swoje własne cechy osobowości

24 de wrzesień de 2022
l intro 1663986189

Kurt Sutter poważnie

Przez siedem sezonów dramat akcji „Sons of Anarchy” śledził życie osobiste i zawodowe osób związanych z klubem motocyklowym Sons of Anarchy, Redwood Original lub w skrócie SAMCRO. Stworzony przez Kurta Suttera, był emitowany na FX od 2008 do 2014 roku, a jego popularność trwa do dziś dzięki serii spin-off „Mayans MC”, która została niedawno odnowiona w piątym sezonie (przez Variety). „Sons of Anarchy” często przypisuje się podniesieniu statusu FX jako głównego kanału kablowego, zainwestowanego w odrębną i oryginalną opowieść.

„Sons of Anarchy” oczarował swoich fanów eklektyczną obsadą postaci. Bohater serialu Jax Teller (Charlie Hunnam) wcielił się w rolę prezesa klubu, ale moralnie zmagał się ze swoimi czynami i nielegalnymi zajęciami klubu przez cały czas. Większość postaci miała podobną złożoność, jak na przykład Gemma Teller (Katey Sagal), matka Jaxa, która zadawała sobie wiele trudu, by chronić swojego syna, klub i jego członków. Tematycznie serial skupiał się na rodzinie, lojalności i kosztach przemocy, w dużej mierze nawiązując do „Hamleta” Szekspira, tragedii, która przepowiadała niefortunne losy głównych bohaterów.

Sam motocyklista i miłośnik motocykli, Sutter tchnął w bohaterów serialu wiele własnych cech. Podobnie jak jego fikcyjny gang motocyklowy, potrafił być szczery i kontrowersyjny. Związał się nawet z kilkoma prawdziwymi gangami motocyklowymi w Kalifornii, aby wiarygodnie stworzyć swój zespół (poprzez Complex). Ale była jedna postać, która, jak ujawnił Sutter, była najbardziej zainspirowana jego prawdziwą osobowością.

Kurt Sutter mówi, że Tig Trager jest postacią najbardziej nasyconą własnymi cechami

Na zdjęciu zamieszczonym na swoim Instagramie Kurt Sutter ujawnił, że postać Kim Coates w „Sons of Anarchy”, Tig Trager, jest postacią, która najlepiej odzwierciedla jego własną osobowość i cechy. „Tig Trager ucieleśniał wszystkie moje fobie i ośmielę się powiedzieć… fetysze. Tylko eklektyczny talent #kimcoates może sprawić, że będą organiczne i bardzo zabawne” – napisał.

Tig jest jedną z niewielu postaci w „Sons of Anarchy”, która przetrwała dużą liczbę zgonów pod koniec serialu. Niegdyś sierżant w SAMCRO, Tig zostaje wiceprezesem klubu w sezonie 7. Wykazał się wyjątkową lojalnością wobec gangu, pracował jako mechanik w warsztacie samochodowym Teller-Morrow i często zabijał ludzi dla klubu . Choć zdolny do skrajnej przemocy – i często rozkoszuje się rolą egzekutora klubu – jego stalowa powierzchowność przeczyła ukrytej głębi wrażliwości i miłości.

Jeśli chodzi o fobie, o których mówi Sutter w swoim poście na Instagramie, jedną konkretną fobią jest strach Tiga przed lalkami. Sam Sutter podziela ten strach, zwany pediofobią. „Lalki zawsze mnie przerażały” – powiedział Complexowi. „Mogę przeżyć niektóre z tych lęków przez niektóre z moich postaci. Dałam postaci Tiga tę samą fobię”.

Ogólnie rzecz biorąc, Sutter uwielbia pisać postacie o skomplikowanych powiązaniach z prawem i moralnością. „Prawda jest taka, że ​​dobrze piszę uszkodzone postacie i dlatego bardziej pociąga mnie antybohater niż bohater” – powiedział.

Czy ten post był pomocny?