Skip to content

Czy Alexander Dreymon z Ostatniego Królestwa wykonuje wszystkie swoje własne akrobacje?

5 de wrzesień de 2022
l intro 1662409512

Alexander Dreymon w okularach

Z Alexandrem Dreymonem w roli skonfliktowanego, hybrydowego bohatera saksońsko-wikingowego, epicki serial akcji historycznych „Ostatnie królestwo” został najpierw wyprodukowany przez BBC, następnie stał się koprodukcją BBC/Netflix, zanim skończył w całości pod szyldem Netflix (za Ostatnie Królestwo Fandom). Opowiadając o powstaniu Anglii jako zjednoczonego kraju, począwszy od IX wieku naszej ery, serial czerpie w dużej mierze z burzliwej historii tamtej epoki, ale także czerpie ze swojej narracji liberalną licencję poetycką.

Jako fikcyjna, ale mniej lub bardziej autentyczna z epoki postać Uhtreda z Bebbenberg, postać Dreymona jest saksońskim chłopcem wychowanym i wyszkolonym w sposobie prowadzenia wojny przez duńskich Wikingów. Po śmierci ojca wywłaszczony z prawowitego lenna przez intrygę wuja, Uhtred wkracza do kultowego brytyjskiego monarchy, Alfreda Wielkiego, granego przez Davida Dawsona z „Peaky Blinders” i „Ripper Street” (zgodnie z IMDb). Jako jeden z czołowych wojowników Alfreda, fikcyjny Uhtred będzie odgrywał kluczową rolę w wielu uzasadnionych wydarzeniach historycznych i ważnych bitwach w serialu, gdy „Ostatnie Królestwo” Wessex jest oblegane przez najeźdźców hordy Wikingów. Tak więc, z jego udziałem w wielu brutalnych scenach walki wymachujących toporami i mieczami, czy Dreymon rzeczywiście radzi sobie z własnymi, bardzo przekonującymi akrobacjami na ekranie w „Ostatnim Królestwie”?

Alex Dreymon uwielbia robić własne kaskaderskie prace w The Last Kingdom

Rozmawiając (odpowiednio jak na awanturnika Wikingów) z MuscleAndFitness.com, Alexander Dreymon był chętny do omówienia szczegółów codziennego życia na planie „Ostatniego królestwa”. Zapytany, czy sam wykonuje wiele akrobacji, aktor odpowiedział: „O tak. Tak wiele nauczyłem się od mojego kaskaderskiego dublera Tamasa Katricsa”. Dreymon dodał, że ponieważ spędza dużo czasu na koniach w serialu, w dużej mierze skorzystał na tym, że koordynator serialu, Levente Lezsák, instruuje obsadę, jak radzić sobie z wierzchowcami. Aktor wyjaśnił następnie, że robienie własnych akrobacji u koni jest czymś, do czego dobrze się nadaje. „Kiedy mieszkałem w Południowej Dakocie”, powiedział, odnosząc się do czasu, gdy jego rodzina mieszkała w rezerwacie rdzennych Amerykanów, „wskakiwałem na konia i po prostu jeździłem godzinami. To ostateczne poczucie wolności”.

Jako dowód na to, jak dumny jest z władania ostrzami i pokonywania wrogów w „Ostatnim Królestwie”, Dreymon zamieścił ten film na swoim kanale na Instagramie, pokazując atletyczną zdolność swojej postaci do krojenia i krojenia w kości nie tylko jednego przeciwnika, ale więcej niż pół tuzina na raz. Z podpisem rozpoczynającym się: „Próba z moim przyjacielem i dublerem kaskaderskim @katrix.horse”, Dreymon podsumowuje swój hołd na Instagramie dla swojej pracy kaskaderskiej z kolegami z serialu, pisząc: „Tęsknię za wami wszystkimi i nie mogę się doczekać, aby kopnąć was a***s znowu wkrótce.”

Czy ten post był pomocny?