Skip to content

Czy Keanu Reeves naprawdę wykonuje własne akrobacje?

14 de sierpień de 2022
l intro 1660356106

Neo w Matrixie

Używanie dublerów kaskaderskich jest powszechne w Hollywood, po prostu dlatego, że utalentowani aktorzy nie zawsze posiadają umiejętności zawodowych sportowców. Aktorzy, którzy odmawiają wykonywania własnych wyczynów kaskaderskich, to takie gwiazdy akcji, jak Dwayne Johnson, Liam Neeson i Samuel L. Jackson, który powiedział: „Jeśli chcesz mieć długą karierę, nie robisz tego wszystkiego”.

Wykonywanie własnych akrobacji jest z pewnością niebezpieczne. Ryan Reynolds, który gra rolę komiksu w pełnych akcji filmach, takich jak Deadpool, jest jednym z kilku aktorów, którzy lubili robić własne akrobacje. Musiał jednak przestać wykonywać sekwencje akcji po filmie „Bezpieczny dom” z 2012 roku, ponieważ podczas kręcenia złamał kręgi w szyi, a jego lekarz powiedział, że nie ma już żadnych sztuczek kaskaderskich. Drew Barrymore również musiała zrezygnować z wykonywania własnych akrobacji po wypadku podczas sceny w „Dieta Santa Clarita”, w której wskakuje na plecy mężczyzny, aby go zabić i zjeść, ale skończyła na tym, że upadła na sześć stóp i uderzyła głową o beton.

Jednak wciąż jest wielu aktorów, którzy wykonują własne akrobacje, co daje im pewne korzyści. Po pierwsze, nie ma szans, aby ciągłość wizualną filmu zakłóciła chwilowo zmieniająca się postać. Po drugie, może pomóc aktorom wcielić się w ich (bardzo wysportowane) postacie. Gwiazdy z listy A, które wykonują własne akrobacje, to Harrison Ford, Angelina Jolie i słynny Tom Cruise – ale czy Keanu Reeves jest wśród nich?

Tak, Keanu Reeves robi własne akrobacje

Keanu Reeves, którego role akcji obejmują Neo w filmach „Matrix” i John Wick w serii filmów o tym samym tytule, faktycznie wykonuje własne akrobacje. W wywiadzie dla „The Late Show with Stephen Colbert” Reeves ujawnił, że podczas kręcenia „Matrix: Zmartwychwstania” skoczył z budynku „około 19, 20 razy”, aby wykonać odpowiedni wyczyn. Oszacował, że budynek miał około 46 pięter.

Wiele scen akcji w filmach „Matrix” wymaga od postaci poruszania się w sposób niemożliwy dla ludzi i dlatego są tworzone przy użyciu grafiki komputerowej. Jednak Reeves zauważył, że filmowcy chcieli, aby niektóre sceny były prawdziwe i miały doskonałe oświetlenie. Aby zachować bezpieczeństwo w scenach kaskaderskich, aktorzy mają doczepione druty podczas wykonywania tak śmiałych akcji.

Dla Reevesa jedną z korzyści płynących z wykonywania własnych akrobacji jest to, że jest to zabawne. Powiedział Colbertowi: „To było niesamowite. Czy możesz sobie wyobrazić po prostu skakanie z budynku z drutami?” Rzeczywiście, dla niektórych aktorów wykonywanie akrobacji może brzmieć jak podmuch.

W wywiadzie dla „Today” dotyczącym jego wyczynów kaskaderskich w scenach walki „Johna Wicka”, Reeves powiedział: „Jestem 90% tego, co się tam dzieje”. Kolejna korzyść z robienia własnych wyczynów kaskaderskich? „Utrzymuję kontakt z publicznością i historią”. Dla Reevesa wydaje się, że trzymanie się postaci nawet przez akrobacje pozwala mu głębiej wcielić się w swoje role.

Czy ten post był pomocny?