Skip to content

Keanu Reeves opowiada o projektach „BRZRKR” i o tym, jak anime wpłynęło na niego jako narratora – Comic-Con

23 de lipiec de 2022
Keanu Reeves Comic Con 2022

Keanu Reeves pojawił się na Comic-Con w piątek, aby o tym porozmawiać BRZRKR, jego komiks z Boom! Studia. Książka została napisana przez Reevesa i Rona Garneya i podąża za pół-bogiem/pół-człowiekiem B. podczas wojen przez wieki.

Oto oficjalne podsumowanie: Człowiek znany tylko jako B. jest pół śmiertelnikiem, pół bogiem, przeklętym i zmuszonym do przemocy — nawet za cenę swojego zdrowia psychicznego. Ale po wędrowaniu po świecie przez stulecia Berzerker mógł w końcu znaleźć schronienie: pracując dla rządu USA, aby toczyć bitwy zbyt gwałtowne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian B. dostanie to, czego pragnie – prawdę o jego niekończącej się, zakrwawionej egzystencji i o tym, jak ją zakończyć.

Comic-Con 2022: Pełna relacja z ostatecznym terminem

Netflix pracuje nad BRZRKR adaptacja filmowa, w której Reeves zagra i wyprodukuje. Na Netflix pojawi się również spinoff anime, w którym głównym bohaterem jest Reeves. Kiedy panel się rozpoczął, Boom! Studios pokazało klipy z różnych stron książki, a Reeves udzielił głosu.

Moderator panelu Nieśmiały Jandreau wspomniał, że jest to jeden z pierwszych przypadków, gdy w Hall H pojawił się panel komiksowy, który nie obracał się wokół Marvela ani DC.

Dołącz do Reevesa i Jandreau na scenie byli Matt Kindt, Ron Garney, Matt Gagnon, Eric Harburn, Mattson Tomlin i Stephen Christy.

„Wpadłem na pomysł postaci, która może uderzyć cię w klatkę piersiową i wyrwać ręce, która została przeklęta przemocą [and is] próbując dowiedzieć się, kim są i odzyskać swoje człowieczeństwo” – powiedział Reeves. „Spotkałem się z Boomem! w 2017 roku i rozbił to. Zgodzili się spróbować to poskładać i zajęło to kilka lat.

Współscenarzysta Kindt mówił o tym, co przyciągnęło go do projektu.

„Kiedy Reeves przedstawił ten pomysł, to zwrot akcji na samym końcu przykuł moją uwagę i sprawił, że chciałem się zaangażować”.

Powiedział BRZRKR artysta Garney: „Kto nie lubi uderzać kogoś w klatkę piersiową?! To nie była tylko opowieść o przemocy, ale jest tak wiele warstw. To było tak epickie. To naprawdę ogromne ćwiczenie w tym, co można zrobić z komiksem, więc pomyślałem: Jak mogę to odrzucić? ”

Gagnon i Harburn z Boom! Studios spotkało się z Reevesem i chciało stworzyć silny zespół do pracy nad historią.

Reeves dodał: „Ludzie w Boom! Kuratorem mojego doświadczenia w szczególny sposób. Zebrali zespół, aby było to przyjemniejsze. Ale kiedy pierwszy numer był w mojej ręce, myślałem, że to pierdolone święta! Kiedy to przeczytałem, pomyślałem, że jest fantastyczny. Jedne z najlepszych kreatywnych dni w moim życiu”.

Gagnon miał nadzieję, że książka pomoże sklepom z komiksami, wprowadzając nowych fanów do świata komiksów.

„Wiele pracy wykonanej nad książką ma na celu wsparcie księgarń komiksowych i czytelników. Ta książka przyniosła nowych czytelników i nowych fanów do pomocy tym sklepom, ponieważ czytelnictwo wspiera tę książkę, a więc sklepy z komiksami”.

Tomlin, który napisze BRZRKR scenariusz do filmu, opowiadał o tym, dlaczego chciał pracować z Reevesem.

„Kocham Keanu Reeves całym sercem” – powiedział. „Jego postacie wiele dla mnie znaczą. Czas, który z nim spędziłem, to coś, co szanuję. Inspiracją do filmu są nie tylko jego inne filmy, ale filmy takie jak Fontanna oraz Drzewo życia”.

Christy, która będzie pracować nad serialem, ujawniła, że BRZRKR będzie miał dwa sezony, a ten gigant anime Production IG będzie współpracował z nią i Netflix.

Reeves powiedział, że oglądał anime dorastające w Toronto, ale „nawet nie wiedział, co to jest. Dopiero gdy pracowałem z Wachowskimi [on The Matrix]; kazali mi oglądać Akira oraz Duch w muszli,” powiedział. „Nie jestem jednak na bieżąco z bieżącymi sprawami. Jeśli chodzi o akcję, opowiadanie historii i włączenie anime, uważam, że świat może zawierać konia trojańskiego, który może wprowadzić nas w samo serce tego, kim jesteśmy. Ma skalę i projekcję, a także wpłynął na mnie jako na gawędziarza”.

The BRZRKR serial komiksowy będzie trwał do 2024 roku, a świat fabularny będzie miał powieść spin-off napisaną przez słynnego autora – choć nie ujawniono, kto. Random House ma prawa do historii i wyda książkę. Nie ma daty, kiedy to spadnie.

Czy ten post był pomocny?