Skip to content

Keanu Reeves ujawnia swoje zaskakujące ulubione momenty Matrix wszech czasów

19 de grudzień de 2021
l intro 1639875231

Film „Matrix” z 1999 roku jest z pewnością jednym z najsłynniejszych filmów science fiction. Opowiada historię osoby, która odkrywa, że ​​faktycznie żyje w symulacji, w której maszyny umieściły ludzi, podczas gdy ich fizyczne ciała są wykorzystywane jako źródło energii. Po premierze stał się wielkim hitem i zaowocował dwoma dodatkowymi filmami: „Matrix Reloaded” i „Matrix Revolutions”, a także animowaną antologią „The Animatrix”.

Fani serii byli podekscytowani, gdy dowiedzieli się o planach ponownego odwiedzenia świata filmów w czwartej części aktorskiej, znanej teraz jako „Matrix Resurrections”. Lana Wachowski, która współreżyserowała poprzednie trzy filmy aktorskie, tym razem zajmuje się reżyserią solową, z Keanu Reevesem, Carrie-Anne Moss i Jadą Pinkett Smith wcielającymi się w role z wcześniejszych filmów. Dołączają do nich nowicjusze Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick i Neil Patrick Harris. Przed premierą filmu Reeves opowiedział w wywiadzie o swoich ulubionych momentach z filmów, ujawniając kilka zaskakujących odpowiedzi.

Keanu Reeves wymienił kilka scen z pierwszego filmu

W rozmowie z BBC Radio 1 Keanu Reeves został zapytany o swoje ulubione momenty z trylogii. Zaczął od podkreślenia dwóch scen z filmu z 1999 roku, z których pierwszą jest spotkanie Trinity (Carrie-Anne Moss) i Neo (który nadal występuje pod pseudonimem Thomas Anderson). Ich przedstawienie ma miejsce w nocnym klubie, gdzie Trinity mówi Neo, że jest tam, aby go ostrzec i że wie, że go „szuka”.

Reeves wspomniał również o pierwszym spotkaniu Neo i Morfeusza (Laurence Fishburne), gdzie ten wyjaśnia, czym jest Matrix. Tutaj Neo otrzymuje niebieską lub czerwoną pigułkę od Morfeusza, która tworzy kultową linię „zostań w krainie czarów, a pokażę ci, jak głęboka jest królicza nora”.

Aktor zauważył również, jak bardzo kocha pierwszą scenę treningową dojo z Morfeuszem, gdzie Neo zaczyna odkrywać prawdziwy potencjał swoich mocy. Dodatkowo scena, w której Neo budzi się po raz pierwszy w kapsule, jest ulubionym momentem Reevesa.

Keanu Reeves również pochwalił swojego partnera

Keanu Reeves nie tylko podkreślił sceny z oryginalnego „Matrixa”, ale także opowiedział o walce na dziedzińcu z agentem Smithem (Hugo Weaving) w „Matrix Reloaded”. Tutaj Smith ujawnia, że ​​się zmienił i wywołuje wiele kopii siebie, aby zaatakować Neo, próbując go zmienić, zmuszając bohatera do walki z nimi w pojedynkę.

Jednak nie była to jedyna walka między Neo i Smithem, o której mówił Reeves, ponieważ wymienił także ostatnią walkę między duetem w „Matrix Revolutions” jako jedną ze swoich ulubionych scen. Ten moment obejmuje długą walkę między nimi w deszczu, która pokazuje zakres ich mocy, gdy niszczą drogi i budynki, próbując zniszczyć siebie nawzajem. Reeves mówił również o tymczasowej ślepocie Neo w „Matrixie: Rewolucje”, kiedy Smith infiltruje prawdziwy świat, mówiąc, że miał zamknięte oczy przez dwa dni podczas kręcenia tych scen.

Ponadto Reeves powiedział również, że praca z Carrie-Anne Moss była dla niego punktem kulminacyjnym we wszystkich trzech filmach, wskazując na śmierć Trinity w „Matrix Revolutions”, dodając „ale także codzienną pracę z nią”. Reeves zwrócił uwagę na dwie solowe sceny Trinity, które uwielbia: moment, w którym mówi „Uniknij tego” przed nakręceniem agenta i moment, w którym mówi sobie, żeby wstać po ucieczce przed zabójczym duetem agentów, obie w „Matrixie”.

„Matrix Resurrections” ukaże się 22 grudnia.

Czy ten post był pomocny?