Skip to content
TV

Kto gra Carol Burnett w The Marvelous Mrs. Maisel?

29 de maj de 2023
l intro 1685108368

Streaming Amazon Prime

Śpiewa aktorka Carol Burnett

Finał serialu „The Marvelous Mrs. Maisel” może sprawić, że fani pożegnają się z Midge i resztą głównych bohaterów serialu, ale ma kilka niespodzianek w rękawie, które pomogą złagodzić cios. Jednym z tych zabawnych odkryć jest nieoczekiwane pojawienie się Carol Burnett, słynnej komik i muzyk, która prowadziła program „The Carol Burnett Show” od późnych lat 60. do późnych lat 70. XX wieku. Oczywiście ta wersja gwiazdy ma być w późnych latach dwudziestych, więc gra ją pewien aktor, a nie prawdziwy Burnett.

Burnetta w „The Marvelous Mrs. Maisel” gra nikt inny jak aktor i performer Leslie Rodriguez Kritzer. Kritzer ma nie tylko długą historię w branży telewizyjnej, ale ma również duże doświadczenie sceniczne, które widać w jej wykonaniu utworu „Shy” z klasycznej roli Burnetta w musicalu „Once Upon a Mattress”.

Leslie Rodriguez Kritzer ma na swoim koncie wiele ról aktorskich

Leslie Rodriguez Kritzer od ponad dekady pojawia się w wielu znanych produkcjach telewizyjnych i filmowych. Zagrała niewielką rolę w filmie Natalie Portman „The Other Woman” z 2009 roku. Mniej więcej rok później wystąpiła gościnnie w odcinku „Law & Order: Special Victims Unit”. Od 2016 roku pojawiła się w kilku odcinkach dramatu muzycznego „Vinyl” oraz innych gościnnych występach w programach takich jak „Younger”. Niedawno dostała rolę w „Nowym Amsterdamie” jako pielęgniarka Giselle w kilku odcinkach czwartego i piątego sezonu serialu.

Pomimo tego, że Kritzer pojawiła się w kilku dużych projektach telewizyjnych i filmowych, nie można zaprzeczyć, że jej największe role aktorskie pochodzą z królestwa Broadwayu i innych występów na żywo. W ciągu swojej ponad dwudziestoletniej kariery zagrała w tak kultowych produkcjach na Broadwayu, jak Lakier do włosów, Legalna blondynka, Elf i Sok z żuka. Wystąpiła także w obsadzie kilku wielkich off-broadwayowskich nazwisk, takich jak „Bat Boy” i „Grease”.

Co zabawne, Kritzer w przeszłości głośno mówiła o inspiracji Burnetta w swojej karierze aktorskiej, co sprawia, że ​​jej rola w „The Marvelous Mrs. Maisel” nabiera szczególnego nowego znaczenia. W wywiadzie dla BroadwayBox performerka wymieniła Burnetta jako jedną z jej największych inspiracji w okresie dorastania. „Po prostu oglądałabym mnóstwo komików” – powiedziała. „Dorastałem w okresie rozkwitu stand-upów”.

Czy ten post był pomocny?