Skip to content
TV

Królowa Elżbieta II nie wahała się nazwać swojego ulubionego programu telewizyjnego

8 de wrzesień de 2022
l intro 1662675169

Królowa Elżbieta II uśmiechnięta

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II rządziła Wielką Brytanią przez ponad 70 lat. Podczas tego ogromnego upływu czasu brytyjska kultura popularna rozszerzyła się na wiele platform i epok. Od powstania muzyki popularnej i telewizji po nowe formy i ruchy w filmie, od 1952 r. nastąpiły znaczące zmiany w mediach. Śmierć królowej Elżbiety w wieku 96 lat (za pośrednictwem The Hollywood Reporter) prawdopodobnie zbiegnie się w momentach refleksji w prawie każdym dziedzinie sztuki i rozrywki dzięki jej długowieczności jako głowy państwa. W dzisiejszych czasach „Korona” Netflixa dostarczyła wyjątkowego wglądu w jej życie i obowiązki jako monarchy i chociaż Jej Wysokość rzadko mówiła o swoich osobistych upodobaniach i niechęciach, od czasu do czasu rzucała aluzje i wskazówki na temat mediów, które jej się podobały.

Podczas gdy „Korona” pomyliła się o królowej Elżbiecie ze względu na swobodę twórczą, prawdziwa królowa była fanem brytyjskich programów komediowych. Suweren nawet w zabawny sposób nazwał dziennikarzowi swój ulubiony serial telewizyjny.

Królowa cieszyła się The Kumars pod numerem 42

Według BBC królowa Elżbieta II miała wybitne poczucie humoru, w tym skłonność do odnajdywania komedii w codziennych absurdach życia. Wiele z tych humorystycznych cech można znaleźć w komedii sytuacyjnej, w tym w „Kumarach pod numerem 42”, który był emitowany w BBC w latach 2001-2006, a następnie ponownie w 2014 roku. Seria utrzymywała format czatu, w którym Sanjeev Kumar (Sanjeev Bhaskar) wraz ze swoją ekscentryczną rodziną przeprowadzali wywiady z prawdziwymi sławnymi gośćmi, co ostatecznie doprowadziło do zwariowanych hijinków w oparciu o nastrój dyskusji (zgodnie z IMDb).

W artykule dla The New Statesman, weteran radia BBC 2, Phil Jones, przypomniał spotkanie, jakie odbył z królową w Pałacu Buckingham w 2001 roku. Jones zapytał królową Elżbietę, jaki jest jej ulubiony program telewizyjny, i opowiedział: „Od razu powiedziała: Kumars pod numerem 42 i, co jeszcze bardziej zdumiewające, przystąpił do recytowania niektórych fragmentów z postaci babci, granej przez genialną Meerę Syal. Dziennikarz był zaskoczony jej wyborem i dodał: „Ale dlaczego byłem naprawdę zaskoczony? Jej ulubiony program dotyczył rodziny azjatyckich imigrantów osiadłych w Wielkiej Brytanii. Może królowa naprawdę popiera wielokulturowość, uwielbia sitcomy BBC i ma nikczemne poczucie humor.”

To poczucie humoru wraz z jej niestrudzoną działalnością charytatywną przez dziesięciolecia i zaangażowaniem w obowiązki głowy państwa na zawsze zostanie zapamiętane.

Czy ten post był pomocny?