Skip to content
TV

Kompozytor Naruto uważał, aby nie zepsuć historii muzyką

21 de marzec de 2023
l intro 1679375351

Naruto mruga i wskazuje pałeczkami w kamerę

Nawet jeśli nie oglądałeś „Naruto”, prawdopodobnie słyszałeś jedną lub dwie piosenki z jego ścieżki dźwiękowej. Za kultową ścieżkę dźwiękową jednego z najpopularniejszych anime Shonen, jakie kiedykolwiek stworzono, fani mogą podziękować głównie dwóm artystom: Toshio Masudzie, który pracował nad muzyką we wczesnych latach anime, oraz Yasuharu Takanashi, który przejął i skomponował ścieżkę dźwiękową do ” Naruto Shippuden.”

Masuda był tym, który miał dodatkową odpowiedzialność za ustawienie poprzeczki pod względem muzyki serialu. Chociaż był zaangażowany w projekt tylko przez cztery sezony, Masuda stworzył piosenki, takie jak „Naruto Main Theme”, „I Said I’m Naruto”, „The Raising Fighting Spirit” oraz „Sadness and Sorrow”, które sprawiły, że początek serii, który o wiele bardziej zapada w pamięć. Zainspirowany awangardowym zespołem z lat 80., Masuda w serii Masashi Kishimoto znany jest z łączenia tradycyjnych japońskich instrumentów z muzyką rockową i innymi nowoczesnymi gatunkami.

To powiedziawszy, Masuda musiał mieć na myśli coś więcej niż tylko mieszanie różnych stylów i dostosowywanie swoich kompozycji do nastroju serialu. W wywiadzie dla Crunchyroll z 2021 roku Masuda ujawnił, że czyta mangę Kishimoto od czasu jej pierwszej publikacji w 1999 roku. Nie jest nierozsądne sądzić, że dobra znajomość historii przed skomponowaniem ścieżki dźwiękowej do adaptacji telewizyjnej mogła przyczynić się do wizjonerska jakość kompozycji Masudy. Jednak nawet zagorzali fani „Naruto” mogą nie wiedzieć, że artysta musiał moderować i równoważyć tę samą wizjonerską jakość, aby nie zepsuć zabawy tym, którzy doświadczają tej historii po raz pierwszy.

Spoilery mogą być wszędzie, nawet w muzyce

Pierwsze spotkanie robocze, które Toshio Masuda odbył przed komponowaniem dla „Naruto”, nie powiedziało mu nic, czego nie byłby już świadomy. Nadążanie za mangą przed tym spotkaniem pozwoliło mu mieć konkretne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać.

Ta sama dogłębna znajomość serii sprawiła, że ​​dokładnie wiedział, w jakim kierunku zmierza. Tak więc był konkretny przykład, który podał Masuda, wspominając czas, kiedy musiał zapobiec przedostaniu się swojej przyszłej wiedzy do jego kompozycji. „Nie pamiętam, która to była piosenka, ale myślę, że osobiście uważałem, aby nie zepsuć historii, kiedy ją aranżowałem” – powiedział. „Są fani, którzy lubią oglądać anime bez czytania oryginału, więc starałem się zaaranżować piosenki tak wyraźnie, jak to możliwe, aby nie byli w stanie przewidzieć, co stanie się później. Innymi słowy, zabawne piosenki zostały stworzone naprawdę zabawne i energiczne piosenki były pełne energii. Oczywiście tylko wtedy, gdy nie było konkretnej prośby ”. Wiedząc, jak nienaganna jest jego praca nad serialem, nie ma wątpliwości, że utalentowany kompozytor mógłby przekazywać spoilery poprzez swoją muzykę.

To powinno być świadectwem wielkości pracy Masudy, że fani „Naruto” głośno wyrażają sympatię i nostalgię, jaką odczuwają wobec wczesnej ścieżki dźwiękowej serialu. W rzeczywistości jeden użytkownik posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​​​to ścieżka dźwiękowa wprowadziła ich do anime.

W dzisiejszych czasach trudno jest myśleć o „Naruto” bez bycia naznaczonym tym, jak wzniosła była muzyka. Jeśli chodzi o początek serii, musimy podziękować Masudzie za to, jak mocą swoich piosenek sprawił, że kluczowe momenty stały się o wiele bardziej niezwykłe.

Czy ten post był pomocny?