Skip to content

Kompozytor Naruto, Yasuharu Takanashi, szczegółowo opisuje współczesne podejście do muzyki w Boruto

5 de styczeń de 2023
l intro 1672908887

Mówi Boruto Uzumaki

„Boruto: Naruto Next Generations”, jak sugeruje tytuł, jest kontynuacją bardzo popularnej serii anime i mangi „Naruto” i „Naruto: Shippuden”. Seria koncentruje się na codziennym życiu nowej obsady ninja, z których większość to dzieci naszych ulubionych postaci z poprzedniej serii. Skupia się przede wszystkim na nowej Drużynie 7, w skład której wchodzą Boruto Uzumaki, Naruto Uzumaki i syn Hinaty Hyugi, Sarada Uchiha, dziecko Sasuke Uchiha i Sakura Haruno oraz Mitsuki, unikalny klon Orochimaru.

Odbywający się w spokojnych latach po Czwartej Wielkiej Wojnie Ninja, świat znacznie się zmienił, odkąd fani ostatni raz zameldowali się z naszymi ulubionymi shinobi ubranymi na pomarańczowo. Technologia znacznie się rozwinęła, a Konohagakure ma wiele rozkwitów nowoczesnej metropolii pękającej w szwach od wielu postępów technologicznych. Niezależnie od tego, czy są to gigantyczne monitory zawieszone na środku miejskiego placu, nadające wiadomości, czy przenośna konsola do gier, świat ninja nie jest już taki sam, jak znaliśmy go lata temu.

I wydaje się, że modernizacja wykracza poza ekran także w stronę muzyki. Według niedawnego wywiadu z kompozytorem „Boruto: Naruto Next Generations”, Yasuharu Takanashim, było to całkowicie zamierzone.

Takanashi celowo dodał nowoczesne akcenty do ścieżki dźwiękowej Boruto

Kompozytor Yasuharu Takanashi spotkał się z Crunchyrollem w 2020 roku, aby omówić muzykę z serii „Naruto”, ponieważ muzyk jest producentem ścieżki dźwiękowej od czasu „Naruto: Shippuden”. Zaobserwowano, że muzyka w „Boruto” pozornie pasuje do nowego, nowoczesnego środowiska serialu, z bardziej elektronicznym brzmieniem. Crunchyroll zapytał, czy była to celowa zmiana.

Takanashi potwierdził, że taki był zamiar, wyjaśniając, że próbowali odejść od tradycyjnych japońskich dźwięków na rzecz czegoś współczesnego. „Właściwie, odkąd Boruto zaczął używać mniej japońskich instrumentów”, wyjaśnił Takanashi. „Naruto był trochę błotnisty i prosty, ale po Boruto postanowiliśmy uczynić go nieco bardziej nowoczesnym i stylowym. Rozmawialiśmy o tym z reżyserem dźwięku i reżyserem”. Jednak Takanashi wyjaśnił później, że w miarę rozwoju serii, gdy Naruto stawał się coraz bardziej aktywny, zdecydowano się powrócić do niektórych tematów z „Shippuden”.

I wygląda na to, że Crunchyroll nie jest jedynym, który nawiązuje połączenie. Redditorzy na subreddicie r / Boruto prowadzili wiele dyskusji na temat muzyki, często nieprzychylnie porównując ścieżkę dźwiękową „Boruto” do ścieżki dźwiękowej „Naruto”.

W jednym wątku, rozpoczętym przez u/No_Base7554, pytającym społeczność o opinie na temat partytury „Boruto”, Redditor u/1punman_ zwrócił uwagę na to, że kontynuacja serii nie wykorzystuje tych samych tradycyjnych instrumentów, a zatem nie oddaje ton „Naruto: Shippuden” wyjaśniający: „Brakuje mu trochę kultury oryginalnego naruto ost, który imo naprawdę dobrze umieścił stare ustawienie ninja…”

Ponieważ kontynuacja serii będzie obejmować więcej Naruto, a tym samym więcej „Naruto: Shippuden”, wydaje się, że tylko czas pokaże, czy fani zaczną zauważać zmianę i docenić muzykę.

Czy ten post był pomocny?