Skip to content
TV

Kogo naprawdę gra Emilia Clarke w Secret Invasion?

3 de kwiecień de 2023
l intro 1680499187

Uśmiechnięta Emilia Clarke

W najnowszym zwiastunie nadchodzącej serii Disney+ „Secret Invasion” Marvela nie tylko widzimy Samuela L. Jacksona z powrotem jako ukochanego mistrza szpiegów w opasce na oku, ale także kilka innych postaci, zarówno starych, jak i nowych. Ale chociaż gwiazda „Game of Thrones” Emilia Clarke jest nowszym dodatkiem do Marvel Cinematic Universe, jej postać ma bardziej osobisty związek z wydarzeniami z „Secret Invasion”, niż mogłoby się wydawać.

W serialu świat stoi w obliczu nowego zagrożenia, gdy zmiennokształtna armia Skrullów rozpoczyna ciche przejmowanie głównych pozycji na Ziemi, a Nick Fury (Jackson) musi ich powstrzymać. Wiele sklepów — w tym Looper — początkowo przewidywało, że Clarke przyjmie rolę liderki SWORD, Abigail Brand. Jednak w artykule Vanity Fair ujawniono, że Clarke wcieli się w G’iah, radykała Skrulla, który walczy z upadającym systemem ustanowionym między Skrullami a ludzkością. Ale powiązania G’iah z tym konfliktem sięgają znacznie głębiej, niż mogłoby się wydawać.

Postać Emilii miała wcześniejszy występ w MCU

„Secret Invasion” może być pierwszym projektem Marvela dla Emilii Clarke, ale jej postać pojawiła się w MCU kilka lat wcześniej. Samuel L. Jackson, w niedawnym wywiadzie dla Vanity Fair, ujawnia, że ​​G’iah po raz pierwszy pojawił się w „Captain Marvel” z 2019 roku, mówiąc: „Pamiętaj, kiedy Ben [Mendelsohn] był tam z żoną i córką. Jest dorosłą małą Skrullą. To jego córka”.

Ponieważ akcja „Captain Marvel” miała miejsce w połowie lat 90., ma sens, że G’iah ewoluował pod względem wieku i wierzeń. Ciekawie będzie zobaczyć, jaki rodzaj relacji ma ze swoim ojcem, Talosem (Mendelsohn), ponieważ jego pozorna porażka w kontrolowaniu Skrullów z pewnością spowoduje konflikt między nimi. A jeśli Clarke ma coś do powiedzenia na temat swojej postaci, możemy spodziewać się, że G’iah nie podda się bez walki.

„Ci ludzie dawno temu obiecali wiele rzeczy i niewiele się wydarzyło. Zrozumiałe jest więc, że zbudowała się pewna doza urazy” — mówi Clarke Vanity Fair. „Żyje w niej wiele emocji, a jej postać ma wiele konfrontacyjnych aspektów, które wynikają z okoliczności. Rozumiesz, dlaczego ma takie uczucia”.

Czy ten post był pomocny?