Skip to content
TV

Justin Roiland z Ricka i Morty’ego wyjaśnia inspirację pana Meeseeksa

4 de styczeń de 2023
l intro 1672815719

Uśmiech Justina Roilanda

„Rick and Morty” pozostaje niezmiennie popularnym serialem od czasu swojej premiery w 2013 roku. Istnieje prawdopodobnie wiele powodów sukcesu, jaki osiągnął, ale jednym z nich jest niekończący się napływ niezapomnianych postaci, nawet pomijając tytułowy duet . Jednym z najwcześniejszych tego przykładów były Mr. Meeseeks, sztuczne istoty, które można wezwać z pudełka Mr. Meeseeks, aby wykonały pojedyncze zadanie, zanim zniknęły w podmuchu powietrza. Zostają przedstawieni w odcinku pierwszego sezonu „Meeseeks and Destroy” w fabule polegającej na próbie pomocy Jerry’emu ( Chris Parnell ) w ulepszeniu jego gry w golfa.

Jak to zwykle bywa w przypadku „Ricka i Morty’ego”, postać pana Meeseeksa jest wyrażana przez współtwórcę Justina Roilanda, który również podkłada głos zarówno Rickowi, jak i Morty’emu. Jak to zwykle bywa w przypadku postaci z głosem Roilanda, twórca wnosi swój zwykły rodzaj szaleństwa do roli, która niemal natychmiast przyciągnęła postać do fanów. Jak się jednak okazuje, Roiland ma bardzo humorystyczną historię, która zainspirowała tę postać, i prawdopodobnie nie zaskoczy wielu długoletnich fanów serialu.

Roiland stworzył pana Meeseeksa, kiedy się nudził

Podczas AMA Reddit w 2014 roku współtwórca „Ricka i Morty’ego”, Justin Roiland, został zapytany, skąd czerpie inspirację dla postaci pana Meeseeksa, i udzielił odpowiedzi, która naprawdę nie powinna szokować fanów serialu i jego konkretnej marki humoru. Najwyraźniej postać ożyła, gdy on i Dan Harmon opracowywali inne historie, którymi Roiland się znudził. Doprowadziło to do tego, że przypadkowo wymyślił stożkowe powiedzonko pana Meeseeksa, a wszystko było kwestią stworzenia wokół niego historii i postaci.

„Dan był w trasie koncertowej dla HarmonTown i opowiadaliśmy historię, która była do niczego i której nienawidziłem, więc zacząłem udawać, że chcę zrobić coś zabawnego” – powiedział Roiland. „Miałem dość tych nudnych, skomplikowanych historii i chciałem się po prostu dobrze bawić. Zacząłem krzyczeć „Jestem panem meeseeks” i od tego zaczęliśmy koncepcję. Oryginalna koncepcja była taka sama, pudełko, które tworzy meeseeks, ale historia była zupełnie inna. Kiedy Harmon wrócił, doprowadziliśmy ją do formy. Z pewnością jeden z moich ulubionych odcinków ”.

Nie jest to do końca zaskakujące, ponieważ Roiland jest wielkim fanem improwizowanej komedii, a on i Harmon często popisywali się tą umiejętnością (wg Paste). Mimo to jest to trochę zabawne, że kultowa postać, taka jak pan Meeseeks, narodziła się w umyśle Roilanda po prostu dlatego, że nudziły go bardziej złożone elementy, które od czasu do czasu pojawiały się w „Ricku i Morty”, zwłaszcza na początku. .

Czy ten post był pomocny?