Skip to content
TV

Jonathan Kasdan porównuje Willow Disney + do historii Harry’ego Pottera

18 de listopad de 2022
l intro 1668736222

Uśmiech Jonathana Kasdana

Choć daleko mu do dobrze zapamiętanego filmu, „Willow” z 1988 roku w reżyserii Rona Howarda to pełna wyobraźni fantastyka w najlepszym wydaniu. Film, w którym występuje ikona „Gwiezdnych wojen”, Warwick Davis, jako odważna i szlachetna Willow Ufgood, śledzi jego wysiłki i wysiłki jego sojuszników, by zwrócić niemowlę o imieniu Elora Danan (Ruth i Kate Greenfield oraz Rebecca Bearman) do jej rodzinnego królestwa Tir Asleen. Jednak zła królowa Bavmorda (Jean Marsh) zapewnia, że ​​ich podróż wcale nie jest łatwa. Przepowiedziano, że samo istnienie Elory zagraża jej rządom, więc robi wszystko, aby ich powstrzymać.

W chwili pisania tego tekstu „Willow” miała swoją premierę w kinach prawie 35 lat temu, ale przez cały ten czas nie doczekała się kontynuacji. Na szczęście dla licznych fanów tego kultowego klasyka szykuje się kontynuacja w postaci serialu telewizyjnego Disney+. W serialu, trafnie zatytułowanym „Willow”, Davis ponownie wcieli się w tytułową rolę, gdy wraz z ekipą bohaterów wyrusza na ratunek światu. Jak można sobie wyobrazić, długo oczekiwana kontynuacja będzie zawierała wszelkiego rodzaju akcje i przygody, ale znacznie mniej oczekiwane są podobieństwa historii, które rzekomo dzieli z sagą „Harry Potter”.

Według jednej z twórczych sił stojących za „Willow” z 2022 roku, Jonathana Kasdana, serial nie różni się zbytnio od historii „Harry’ego Pottera”, jeśli chodzi o niektóre wątki. Oto jak.

Elora i Harry nie różnią się tak bardzo

Przed debiutem „Willow” na małym ekranie twórcy programu wzięli udział w wirtualnym wydarzeniu prasowym, w którym uczestniczył Looper. Co ciekawe, Jonathan Kasdan poruszył podczas rozmowy podobieństwa między podróżami Elory Danan i Harry’ego Pottera. Jak twierdzi, obaj są dziećmi o niezwykłych zdolnościach i jako niemowlęta ścigają je złe istoty – odpowiednio królowa Bavmorda i Lord Voldemort. Ich wrogom nie udaje się ich zabić, więc są w stanie dorosnąć i wypełnić określone przed nimi proroctwa, obaj osiągając swój pełny potencjał jako władcy magii.

Podobieństwa między Elorą i Harrym Potterem są co najmniej uderzające, chociaż w osobnym wywiadzie Kasdan zauważa, że ​​”Harry Potter” nie jest jedyną serią, z której czerpie inspirację nowy serial „Willow”. Jak powiedział Total Film, oryginał Disney + ma „bardzo klimat „Breakfast Club”, a także wyświetla odcienie „My So-Called Life”, szczególnie w niektórych dynamikach postaci. „Kiedy kręciłem swój pierwszy film, „W krainie kobiet”, szukałem takiej dziewczyny i znalazłem Kristen Stewart, która wniosła ten sam rodzaj bolesnej wrażliwości. Wiedziałem, że to element, który mogę w tym wpisać, że zabawnie byłoby zagrać przeciwko starzejącemu się, zrzędliwemu czarownikowi Warwicka” — dodaje Kasdan.

Premiera „Willow” na Disney+ 30 listopada 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?