Skip to content
TV

Johnny Depp przywrócił kiedyś kultową rolę w Family Guy

6 de wrzesień de 2022
l intro 1662419742

Johnny Depp uśmiechający się

Od czasu swojego debiutu filmowego na początku lat 80., który dzielił ekran z potworem marzeń Freddym Krugerem w „Koszmarze z ulicy Wiązów”, Johnny Depp stał się nie tylko ikoną popkultury, co gwiazdą filmową. W ciągu swojej 40-letniej kariery Depp wyrobił sobie markę, w pełni zamieszkując postacie, od nastoletnich łamaczy serc po złych czarodziejów. Oprócz wielu niepowodzeń kasowych, w tym pudeł, takich jak „Dark Shadows” i „The Brave”, rozpoznawalny i uwielbiany na całym świecie kapitan Jack Sparrow Depp pomógł przenieść oryginalnego „Piraci z Karaibów” Disneya i cztery sequele do międzynarodowej, wielomiliardowej… franczyza dolara.

Często zdobywając tyle samo nagłówków w swoim dramatycznym życiu osobistym, co w przypadku występów na ekranie, Depp jest również znany ze swojej zdolności do pełnego zaangażowania się w jakąkolwiek rolę, którą przyjmie, i bez względu na zespół aktorów, z którymi pracuje. W związku z tym cytowano go, jak powiedział: „Najważniejszą rzeczą, jaką musi zrobić aktor, nie jest działanie, ale reagowanie. O to właśnie chodzi, a ty robisz jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie, czyli po prostu być — być w stanie bycia” (poprzez Cinema Blend). W związku z tym intrygujące jest myślenie o tym, jak Depp mógł zareagować na wiadomość, że będzie mógł powtórzyć jedną ze swoich najbardziej znanych postaci w odcinku „Family Guy”.

Johnny Depp wyraził głos Edwarda Nożycorękiego w Family Guy

Premiera w Fox w 1999 roku, „Family Guy” zawiera animowane wyczyny Petera Griffina, żony Lois, dzieci Meg, Chrisa i Stewiego oraz ich psiaka Briana. Stworzony przez Setha McFarlane’a program dla dorosłych często wykorzystuje przerywniki do satyrycznych filmów lub seriali telewizyjnych. Anulowany w 2002 r., popyt fanów, sukces konsorcjów i duża sprzedaż DVD skłoniły Fox do przywrócenia serialu w telewizji w 2005 r., gdzie od tego czasu jest emitowany z 21st sezon debiutujący w 2022 roku (według CBR).

Johnny Depp użyczył głosu z jednej ze swoich najbardziej niezatartych ról filmowych w odcinku „Family Guy” „Lois wychodzi ze swojej skorupy” w 2012 roku (przez IMDb). Jak wspomniano, serial często transponuje postacie serialu w sekwencje gagów, które podszywają się pod inne filmy. Jak się okazuje, w swojej części „Family Guy” Depp będzie głośno reanimował swoją niezwykłą rolę w roli dzikowłosego bohatera horroru Tima Burtona „Edward Nożycoręki”. Jak widać w tym klipie na YouTube z tej sceny, Edward jest ponownie obsadzony w serialu jako opiekunka do dzieci, co, nic dziwnego, okazuje się zarówno zabawne, jak i nieco przygnębiające, ale na równi z humorem „Family Guy”.

Czy ten post był pomocny?