Skip to content
TV

Jedzenie w restauracji Luke’s Diner w Gilmore Girls nie było świeże

5 de luty de 2023
l intro 1675145084

Luke w restauracji Gilmore Girls

Więzi rodzinne, nieszczęścia w związkach i urok małego miasteczka to kluczowe aspekty „Gilmore Girls”. Jednak jest jeszcze jeden ważny element życia Lorelai Gilmore (Lauren Graham) i jej córki Rory (Alexis Bledel) – jedzenie. Niezależnie od tego, czy ich dom jest wypełniony pizzą, chińskim jedzeniem czy pakowanymi słodyczami, tych dwoje zwykle coś przeżuwa… lub myśli o tym, co będą dalej chrupać.

Kiedy nie zamawiają jedzenia na wynos ani nie spędzają piątkowych wieczorów w domu rodziców Lorelai, Richarda (Edward Herrmann) i Emily (Kelly Bishop), na umówionej cotygodniowej kolacji, ten duet matka-córka można znaleźć w Luke’s Diner. Należący do rozsądnego Luke’a Danesa (Scott Patterson) i zarządzany przez niego, lokal ten jest popularnym miejscem nie tylko dla Gilmore’ów, ale także dla większości mieszkańców Stars Hollow. Knajpka, dawniej sklep z artykułami żelaznymi prowadzony przez ojca Luke’a, oferuje klasyczne menu, takie jak cheeseburgery, świeże tosty i, ku uciesze Lorelai, nieskończoną ilość świeżej kawy.

Luke nie jest najbardziej gościnnym właścicielem restauracji. W rzeczywistości jest raczej zrzędliwy i często wyrzuca gości za rozmowę przez telefon komórkowy. Niezależnie od tego, Luke’s Diner ma stały napływ klientów, co oznacza, że ​​jego umiejętności kulinarne są prawdopodobnie lepsze niż jego obsługa klienta. Ale pomimo tego, że Gilmores pożerali cheeseburgery u Luke’a co kilka odcinków, jedzenie nie było tak smaczne w prawdziwym życiu.

Jedzenie w Luke’s Diner było używane przez ponad tydzień

Podczas zakulisowej wycieczki Melissa McCarthy, która gra Sookie St. James, zabiera widzów do Luke’s Diner. Zdejmuje przykrywkę z ciasta, wącha go i mówi: „Całe jedzenie jest zawsze fantastycznie prawdziwe”. Scott Patterson, człowiek, który przez siedem lat ożywiał Luke’a Danesa, zgodził się z McCarthym w jednym z odcinków jego podcastu „I Am All In”. Jednak aktor ujawnił około 3:20 tego odcinka, że ​​jedzenie nie zawsze było świeże.

„Gotowali to na świeżo, prawda? I może pierwszego dnia, kiedy wychodziło, mogło być jadalne, może przez pierwsze 10 minut. Ale potem było jak następnego dnia to samo jedzenie, następnego dnia to samo jedzenie, — powiedział Patterson.

Jedzenie w Luke’s Diner mogło szybko psuć się poza kamerą, ale z perspektywy widzów „Gilmore Girls” wszystko wygląda wyśmienicie. Dlatego restauracja pozostaje jednym z najsłynniejszych fikcyjnych lokali gastronomicznych popkultury, obok Central Perk z „Przyjaciół” i Vesuvio z „Rodziny Soprano” (via Delish).

Fani mogli nawet osobiście doświadczyć Luke’s Diner dzięki wyskakującym okienkom w Nowym Jorku i innych miastach, które zostały otwarte na jeden dzień (via Cosmopolitan). Szczęśliwcy goście mogą kofeinować swoją wewnętrzną Lorelai i delektować się świeżo przygotowaną kawą i smakołykami… nie jest to coś, co siedzi od ponad tygodnia.

Czy ten post był pomocny?