Skip to content
TV

Jednym z największych osiągnięć Mandalorian S3 jest ujawnienie historii R5-D4

29 de marzec de 2023
l intro 1680096270

R5-D4 chodzenie

Jeśli jest jedna rzecz, w której specjalizuje się „The Mandalorian”, to jest to wbijanie wszelkiego rodzaju ekscytujących epizodów i wywołań zwrotnych do większego wszechświata „Gwiezdnych wojen”. Rzadko zdarza się odcinek bez pojawienia się niszowej postaci, takiej jak zaskakujący występ droida „Imperium kontratakuje” w 3. sezonie „The Mandalorian”, odcinek 1. Jednak jest też jedna powracająca postać, którą serial konsekwentnie robi o wiele więcej z — i zasługuje na uznanie za to.

R5-D4, mały droid z czerwonymi plamami, którego fani znają najlepiej jako droida, który został pierwotnie sprzedany wujkowi Owenowi Luke’a Skywalkera w „Nowej nadziei” przed R2-D2, wielokrotnie pojawiał się w „The Mandalorian”. Sezon 3 idzie o krok dalej, a sam Mando kupuje droida, aby pomóc mu w jego misji do Żywych Wód Mandalore. R5 nie tylko odgrywa kluczową rolę w fabule, ale widzowie mogą nawet dowiedzieć się więcej o jego historii.

Podczas sezonu 3, odcinek 5 „The Mandalorian”, kapitan Teva wspomina w pewnym momencie, że osobiście służył z R5-D4 podczas buntu przeciwko Imperium. Rzeczywiście, wydaje się, że mały droid walczył również poza ekranem podczas oryginalnej trylogii „Gwiezdne wojny”, objawienie, które dodaje kolejną warstwę głębi głębokiej postaci.

W rzeczywistości za R5-D4 kryje się jeszcze więcej historii

„The Mandalorian” może zagłębiać się w historię R5-D4, ale tak naprawdę nie jest to pierwszy raz, kiedy „Gwiezdne wojny” rozszerzyły charakter i motywacje droida poza jego pierwotny wygląd. Powieść antologiczna „Z pewnego punktu widzenia”, która zawierała krótkie narracje osadzone w całej historii „Gwiezdnych wojen”, zawierała kanoniczną opowieść o wydarzeniach z początku „Nowej nadziei” z perspektywy R5.

Jak ujawnia historia, R5 i R2-D2 prowadzili dość namiętną rozmowę w czasie, gdy Jawowie sprzedawali droidy wujowi Owenowi i Luke’owi. R2, wiedząc, że został wyposażony w ważną wiadomość od księżniczki Lei do Obi-Wana Kenobiego, błagał R5, aby celowo sabotował siebie, aby para kupiła zamiast tego R2. Uznając znaczenie misji R2, R5 zobowiązał się i celowo spowodował zwarcie, pomagając w ten sposób rozpocząć długą serię wydarzeń, które miały doprowadzić do ostatecznej klęski Imperium.

Pod każdym względem R5-D4 to znacznie więcej niż wadliwy podróbka R2-D2, którą widzowie mogli zobaczyć, jak w momencie premiery oryginalnego filmu „Gwiezdne wojny”. W rzeczywistości jest szanowanym bohaterem i służył jako jeden z największych atutów Sojuszu Rebeliantów. Tylko czas pokaże, jakich innych majestatycznych wyczynów droid może dokonać, gdy jego rola w „The Mandalorian” będzie kontynuowana.

Czy ten post był pomocny?