Skip to content

Dzięki „Wednesday” zmiana paradygmatu stawia Amazon za jednym z największych hitów Netflix, gdy rozpoczynają się rozmowy o odnowieniu

17 de grudzień de 2022
the addams family wednesday

Kto zaopatrywał Amazon jeden z największych oryginalnych seriali Netflix na ich karcie bingo 2022?

Firma należąca do Jeffa Bezosa, po sfinalizowaniu transakcji kupna MGM za 8,5 miliarda dolarów, jest teraz odpowiedzialna za Środaktóry szybko stał się drugim co do wielkości anglojęzycznym serialem swojego rywala.

Program prowadzony przez Jennę Ortegę przekroczył granicę 1 miliarda godzin oglądania – był to dopiero trzeci program, który to zrobił – w mniej niż miesiąc i wyprzedził Dahmera stać się drugim najczęściej oglądanym programem w USA po czwartym sezonie Dziwniejsze rzeczy.

Uważa się, że odnowienie jest nieuniknione, chociaż źródła spodziewają się, że nastąpi to w nowym roku, a nie przed końcem roku. Producenci zaczynają rozmawiać ze scenarzystami o dołączeniu do pokoju scenarzystów drugiego sezonu i zastanawianiu się nad lokalizacjami drugiego sezonu, i chociaż MGM zostało zrestrukturyzowane w Amazon Studios pod kierownictwem Jen Salke, nikt nie spodziewa się, że wykolei to przyszłe sezony. Chociaż są rzeczy, które dwaj nowi partnerzy będą musieli wypracować, znawcy oczekują, że rozmowy w sprawie odnowienia pójdą całkiem gładko.

Niezwykłe Środa sytuacja jest również wyraźnym przypomnieniem, że Amazon, za pośrednictwem MGM, prowadzi obecnie interesy z wieloma swoimi rywalami.

Producentem jest telewizja MGM Opowieść podręcznej dla Hulu, Ostatnie światło dla pawia NBCU, Fargo dla FX, jak również Wikingowie: Walhalla, który jest również dla Netflix, oraz projekty rozwojowe dla sieci i streamerów, w tym Starz i Paramount +. Po nieskryptowanej stronie to sprawia Głos dla NBC, Zbiornik rekinów dla ABC i Niedobitek dla CBS, a także serię reality show dla sieci kablowych.

„To świetny sygnał dla społeczności [Amazon Studios] poważnie podchodzi do sprzedaży na zewnątrz i wnoszenia wkładu gdzie indziej”, powiedziało jedno ze źródeł.

Prawdopodobnie stanie się to jeszcze bardziej powszechne, gdy MGM przejdzie do następnej fazy. Ma już projekt w pracach z Apple – serial thriller Dzikie wychowanie z Cynthią Erivo w roli głównej i producentem wykonawczym Renée Zellweger.

Amazon obecnie eksploruje bibliotekę MGM w poszukiwaniu tytułów, które może przerobić i zrestartować, zarówno w serialach, jak i filmach, a źródła twierdzą, że nastąpi to w „nie tak odległej przyszłości”.

Dotyczy to oczywiście Jamesa Bonda. Nadchodzi serial konkursowy 007, ale tak długo, jak firma może zawrzeć umowę z obrońcami Bonda, Barbarą Broccoli i Michaelem G. Wilsonem, prawdopodobnie będą chętni na scenariusz serialu telewizyjnego na pewnym etapie.

Można by sobie wyobrazić, że niektóre z tych przeróbek bibliotek MGM będą prawdopodobnie lepiej pasować do innych nadawców niż Amazon Prime Video czy Freevee.

Środaoczywiście, rozpoczął życie na długo przed tym, jak Amazon po raz pierwszy okrążył MGM w 2021 roku. Tim Burton i showrunnerzy Alfred Gough i Miles Millar wprowadzili projekt na rynek w październiku 2020 roku, zanim Netflix oficjalnie zamówił go w lutym 2021 roku.

Serial, w którym występują także Catherine Zeta-Jones, Luis Guzman, Isaac Ordonez, Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane, Fred Armisen i Christina Ricci, został wyprodukowany przez Gougha, Millara, Burtona, Steve’a Starka, Andrew Mittmana, Gail Berman. , Kayla Alpert, Jonathan Glickman, Tommy Harper, Kevin Lafferty i Kevin Miserocchi.

“[Amazon]szczerze mówiąc, prowadzi interesy ze wszystkimi i oczekuje się, że nadal będzie to robić w wielu wymiarach” — dodało jedno ze źródeł.

Czy ten post był pomocny?