Skip to content
TV

Jeden łuk wypełniający Bleach, którego naprawdę nie powinieneś pomijać

25 de marzec de 2023
l intro 1679351394

Ichigo Kurosakiego

„Bleach” twórcy Tite Kubo to złożona seria pełna niesamowitych historii, zapierających dech w piersiach walk, niewiarygodnie dobrze ukształtowanych postaci i niestety sporo wypełniaczy. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu epizody tworzone są w celu wypełnienia luk pomiędzy głównymi wątkami fabularnymi. Od uroczych małych ujęć (na przykład, gdy Yumichika Ayasegawa próbuje upiec ciasto) po pełne łuki (jak Ichigo Kurosaki walczący z nikczemnymi Bount), wypełniacz ma różne kształty i rozmiary.

Chociaż łatwo jest pominąć niekanoniczne odcinki i wrócić do głównej fabuły serii, odcinki wypełniające „Bleach” mogą być cichą zabawą, interesującą i godną obejrzenia. W rzeczywistości jest jedna fabuła, której zdecydowanie nie chcesz przegapić. 36-odcinkowy wątek Zanpakutō Rebellion daje widzom jeszcze lepszy wgląd w duchy, które rezydują w każdym mieczu Soul Reapera. Jak sugeruje tytuł, te duchy nie chcą już służyć swoim Żniwiarzom Dusz, w wyniku czego wypowiadają wojnę swoim byłym właścicielom.

Buntownik Zanpakutō

Jak fani wiedzą, Zanpakutō są niezbędni dla Żniwiarzy Dusz i łączą się z nimi, aby walczyć z Hollowami i chronić zarówno Soul Society, jak i Świat Żywych. Chociaż od samego początku jest jasne, że każdy duch jest inny i posiada unikalne moce, widzowie widzą tylko postać czegoś, co wydaje się być Zanpakutō Ichigo, Zangetsu.

Kiedy Zanpakutō buntują się przeciwko swoim właścicielom Żniwiarzy Dusz, nie są już przywiązani do miecza i zamiast tego manifestują się w fizycznych formach. Jedną z najciekawszych rzeczy w tej historii jest zobaczenie, jak każdy Zanpakutō wygląda w swoim humanoidalnym stanie. Na przykład Rukia Kuchiki jest często uważana za najpiękniejszą w Soul Society i nie jest niespodzianką, że Sode No Shirayuki to wspaniała kobieta z rozwianymi siwymi włosami i podobna do Rukii.

Co więcej, ponieważ Zanpakutō mają specjalną więź z Soul Reapers, te odcinki mogą poruszyć emocjonalną strunę oddanych fanów. Łuk stwierdza, że ​​bliskość jest zagrożona i może się wydawać, że nigdy nie zostanie naprawiony. Ostatecznie jednak jasne jest, że ta więź nigdy nie może zostać zerwana. To piękna historia, która pokazuje widzom, że bez względu na wszystko duchy zawsze znajdą drogę powrotną, a Zanpakutō i Soul Reapers są zdecydowanie najsilniejsi, kiedy są razem.

Czy ten post był pomocny?