Skip to content

Kiedy One Piece staje się dobre? Od którego odcinka powinieneś zacząć?

26 de grudzień de 2022
OP

Jeden kawałek powoli posuwa się naprzód z anime, które stosunkowo szybko ma dogonić mangę. Manga dostarczyła nam kilku poważnych wstrząsów w ostatnich rozdziałach, z których niektóre nie tylko wstrząsnęły dotychczas fundamentami fabuły, ale dostarczyły nam także nowych epickich scen, których nie możemy się doczekać, aby zobaczyć w anime. Ale czy warto? Jest Jeden kawałek tak dobrze, że powinieneś zostać przez ponad 1000 odcinków? W tym artykule powiemy Ci, kiedy Jeden kawałek będzie dobry i od którego odcinka powinieneś zacząć.

W przypadku Jeden kawałek, widzowie będą mieli łatwe zadanie. Mianowicie, Jeden kawałek jest, jak cała „Wielka Trójka” Shonen serial dobry od samego poczatku. Ma wiele odcinków, ale tak naprawdę nie musisz czekać na jakiś późniejszy odcinek, aby zacząć go oglądać, ponieważ pierwszy odcinek jest już całkiem niezły. Więc jeśli chcesz zacząć oglądać Jeden kawałekzdecydowanie zacznij od samego początku i po prostu kontynuuj.

W kolejnych akapitach rozwiniemy tę odpowiedź i podamy dodatkowe informacje na temat treści programu. Dowiesz się, czy Jeden kawałek jest dobry od samego początku i dlaczego warto go obejrzeć od początku, ale także o czym jest. To będzie Twój najlepszy przewodnik dla początkujących Jeden kawałek.

Kiedy robi Jeden kawałek się dobrze, a od którego odcinka zacząć?

Jeden kawałek została stworzona przez Eiichiro Oda jako manga, której seria anime zadebiutowała 20 października 1999 roku, mniej więcej dwa lata po mandze. Dziś, z ponad 1000 odcinków, Jeden kawałek to jedna z najbardziej lukratywnych i najdłużej emitowanych serii anime, obejmująca główną serię anime, kilka filmów, gry wideo i różne inne towary. Można tak powiedzieć Jeden kawałek to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych serii anime w historii, wraz z Wybielacz oraz Naruto, którzy – wraz z twórczością Ody – tworzą „Wielką Trójkę”. I podczas gdy większość Jeden kawałek fani byli tam od samego początku, być może są tacy, którzy przegapili premierę w 1999 roku i chcieliby teraz wskoczyć, ale widząc, że serial ma ponad 1000 odcinków, są zdezorientowani, kiedy i jak. Dlatego zamierzamy Ci pomóc.

Jeden kawałek jest bardzo złożoną jednostką narracyjną, a Oda jest takim narratorem, że wymaga od publiczności skupienia. Istnieje wiele sytuacji z odcinka X00, które przenoszą nas z powrotem do odcinka X0, a my mówimy: „Och, czekaj… ha! Więc to jest to!” Istnieje wiele przykładów takich rozwiązanych zagadek, jak również liczne przykłady wciąż nierozwiązanych zagadek, dlatego oglądanie Jeden kawałek naprawdę wymaga dużego poświęcenia.

ZWIĄZANE Z:

18 najlepszych jednoczęściowych teorii, które cię zaskoczą

Przygody Monkey D. Luffy’ego i Piratów Słomianego Kapelusza są liczne i różnorodne. Walczyli z ludźmi-rybami, zwykłymi piratami, olbrzymami, zwierzętami, potworami, hybrydami, zabójcami, wikingami… cokolwiek przychodzi na myśl, Oda prawdopodobnie uwzględnił to w taki czy inny sposób. Oznacza to, że od samego początku będziesz mieć bardzo ekscytującą jazdę Jeden kawałek, a jeśli lubisz piratów i ich przygody, Jeden kawałek to seria, która dostarcza od samego początku. Mianowicie, od pierwszego odcinka widzisz i wiesz wszystko – spotykasz Luffy’ego i dowiadujesz się o jego staraniach o zostanie Królem Piratów, znajdując skarb One Piece, dowiadujesz się, że zbiera załogę, że istnieją zbuntowani piraci i Marines, dużo humoru i bardzo specyficzny styl animacji, który ilustruje dziwaczność narracji Ody.

Jeden kawałek tak naprawdę nie kryje wiele i od samego początku wiesz, co dostaniesz. Okej, nie da się przewidzieć fabuły i wszystkich zwrotów akcji, którymi Oda pobłogosławił nas przez lata, ale ogólna idea serii jest dość jasna od samego początku. Dlatego jeśli lubisz taki styl, możemy to potwierdzić Jeden kawałek jest dobry od samego początku i że z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. Nie ma jednego momentu, w którym można powiedzieć – „o, tu się robi dobrze” – bo od początku jest dobrze.

Kontynuując, możemy również udzielić drugiej odpowiedzi – możesz zacząć oglądać Jeden kawałek od pierwszego odcinka. Jeden kawałek to historia, która wciąga od samego początku, a kiedy już znajdziesz się w tym dziwacznym świecie, raczej nie będziesz mógł się z niego wydostać. Historia, która jest nadal aktualna po ponad 20 latach i ma ponad 1000 odcinków, musi być świetna; inaczej – nie przetrwałby tak długo. Jeden kawałek jest dziełem wyjątkowym i możemy tylko potwierdzić, że jest naprawdę świetne i że można je oglądać od pierwszego odcinka, mając nadzieję, że starczy wam wytrzymałości i siły woli, by wytrwać do samego końca.

Co jest Jeden kawałek o?

Teraz, gdy już wiesz, kiedy powinieneś zacząć oglądać serial i dlaczego, możemy przedstawić stosunkowo wolne od spoilerów wprowadzenie do serialu, abyś wiedział, czego możesz się spodziewać. I nie zapominaj, że odtąd będzie tylko lepiej.

Młody pirat Monkey D. Luffy, który zjadł tak zwany diabelski owoc, owoc gumo-gumy, dzięki czemu może rozciągać całe swoje ciało jak gumę, opuszcza wioskę wiatraków w Eastblue w wieku 17 lat. Podobnie jak niezliczone inne piratów, wyrusza na poszukiwanie legendarnego skarbu One Piece pozostawionego przez Gol D. ROgera, aby spełnić obietnicę, którą złożył swojemu wielkiemu wzorcowi, Shanksowi: zostać Królem Piratów.

Najpierw spotyka młodego Corby’ego, który postanawia rozpocząć karierę w marynarce wojennej, a później przysięga, że ​​pewnego dnia schwyta Luffy’ego. W następstwie Luffy zdobywa pierwszych członków swojego gangu słomianych kapeluszy z szermierzem i byłym łowcą piratów Lorenorem Zoro oraz złodziejską nawigatorką Nami. Cała trójka staje się wrogiem Buggy’ego, pirackiego klauna, który później depcze im po piętach.

Usopp, syn Yasoppa, członka pirackiego gangu Shanksa, dołącza do grupy, a gang Słomianego Kapelusza otrzymuje swój pierwszy pełnoprawny statek, Latający Baranek, od przyjaciela Usoppa, Kaya. Luffy jest wtedy w stanie pozyskać wsparcie Sanjiego, który zostaje Smutje statku. Gang Słomianego Kapelusza udaje się na rodzinną wyspę Nami, Konomi, która jest prześladowana przez grupę ryboludzi, Gang Arlonga. Ponieważ Nami była przez lata zmuszana do pracy dla Arlonga, zabójcy jej przybranej matki Bellemere, gang Słomianego Kapelusza atakuje jego bazę w Arlong Park i ostatecznie go pokonuje.

W rezultacie marynarka wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 milionów jagód za głowę Luffy’ego. Zanim gang Słomianego Kapelusza przedostaje się przez Rivers Mountain na Grandline, zatrzymuje się w Loguetown, miejscu narodzin i egzekucji króla piratów, Golda Rogera. Tam kapitanowi marynarki Smokerowi, który dzięki diabelskiemu owocowi może zamienić się w dym, prawie udaje się pokonać Luffy’ego. Nie wiedząc jednak o tym, ratuje go jego ojciec Monkey D. Dragon, przywódca Armii Rewolucyjnej i najbardziej poszukiwany człowiek na całym świecie.

Na Grand Line Słomkowi ratują gigantycznego wieloryba La Bouma przed wielorybnikami z pobliskiej wyspy Whisky Peak i spotykają się z Krokusem, który wyjaśnia gangowi Słomianego Kapelusza znaczenie portów kłód w nawigacji po Grand Line. Następnie Słomkowi przybywają do Whisky Peak i najwyraźniej są ciepło witani.

Jednak Zoro zdaje sobie sprawę, że prawie wszyscy mieszkańcy są łowcami nagród z Kompanii Barokowej, szukającymi nagrody Luffy’ego i pokonuje ich w pojedynkę. Nami obiecuje księżniczce Alabasty, Nefeltari Vivi, pomóc jej w walce z podbojem jej kraju przez Baroque Works. W drodze na Alabastę Vivi i Słomkowi trafiają na zimową wyspę Drumm, gdzie dołącza do nich Tony Chopper, który zostaje lekarzem okrętowym gangu Słomianego Kapelusza.

Kiedy w końcu docierają do pustynnego królestwa Alabasty, zostają uwikłani w powstanie rebeliantów. Oszukani intrygami Zakładów Barokowych rebelianci uważają, że za suszę, która panuje tam od lat, odpowiada stosowanie przez króla zakazanych chemikaliów.

Prawdziwym winowajcą jest jednak Sir Crocodile, obecny przywódca syndykatu Baroque Works i jeden z Siedmiu Władców Mórz, który daje się okrzyknąć bohaterem ludu. Luffy może go pokonać dopiero po pościgu przez kraj. Plany Sir Crocodile’a, by znaleźć i użyć potężnej starożytnej broni Pluton, zostają udaremnione. Zostaje schwytany przez rząd światowy i traci pozycję samuraja mórz. Kiedy w Alabaście znów zaczyna padać deszcz, bunt się kończy…

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?