Skip to content
TV

Jamie Harris z Carnival Row walczył z rasizmem sierżanta Dombeya

30 de kwiecień de 2023
l intro 1682782595

Telewizja

Dombey stoi z zaniepokojoną miną

Rasizm jest plagą ludzkości — pogarda, jaką niektórzy ludzie żywią wobec innych ze względu na wygląd lub kulturę, jest trucizną, która wypacza umysł i psuje serce. Tak źle, jak to tylko możliwe na tym świecie, we wszechświecie „Carnival Row” Amazona, rasizm został podniesiony na zupełnie inny poziom, ponieważ istnieją różne czujące gatunki w postaci wróżek, faunów, dzielących wachlarz elfów i innych fantastyczne stworzenia. Niestety oznacza to, że nienawiść może rozprzestrzeniać się lotem błyskawicy nie tylko wśród ludzi, ale także wśród innych gatunków. Jednym z najwspanialszych przykładów ludzkiej ignorancji w „Carnival Row” jest sierżant Dombey (Jamie Harris), funkcjonariusz organów ścigania, który gardzi faerie i wszystkimi, którzy z nimi sympatyzują.

Wydaje się jednak, że Harris miał pewne problemy z portretowaniem nienawistnego Dombeya. W wywiadzie dla India Today Harris został zapytany, czy gra Dombeya przeszkadza mu w prawdziwym życiu, a on odpowiedział: „Miałem nad tym dużo pracy. W sezonie 1, kiedy czytałem tę postać, poszedłem do wielkiego trener aktorstwa i rozmawiałem z nią o tym. Miałem problem. Został napisany dość prosto, więc miałem dużo pracy w tle. Mój trener aktorstwa powiedział mi, że bardzo ważne jest dla mnie zrozumienie, dlaczego moja postać był rasistą”.

Harris próbował zrozumieć motywacje Dombeya, aby przedstawić tę postać

Jamie Harris kontynuował: „Musiałem zagłębić się w historię bohatera, jego życie rodzinne, życie moralne, religijne i naprawdę zrozumieć, co czyni go tym, kim jest, i to sprawiło, że postać była fascynująca. Nie zgadzam się z żadnym z jego poglądów, ale starałem się zrozumieć, skąd wziął się jego pogląd. Pomogło mi to improwizować”. Te słowa sprawiają, że brzmi to tak, jakby Harris musiał głęboko zanurzyć się w umyśle Dombeya, co musiało być wyczerpujące, biorąc pod uwagę przekonania i zachowanie postaci. Na szczęście wygląda na to, że Harris miał duże wsparcie, jeśli chodzi o portretowanie okrutnego Dombeya, a wynikom trudno zaprzeczyć – Dombey ma osobowość, z którą nie można sympatyzować, i tworzy skuteczną folię dla Philo (Orlando Bloom) .

Według Human Rights Careers zachowania rasistowskie są zwykle wyuczone i często mają swoje podłoże w chciwości, pseudonauce, dyskryminacyjnej polityce, reprezentacji w mediach i szukaniu kozła ofiarnego. Większość z tych aspektów jest obecna w „Carnival Row”, co ma sens, dlaczego postacie takie jak sierżant Dombey zaludniają szorstki i nasycony magią świat. Mimo to Harris wykonał świetną robotę, ożywiając Dombeya i prawdopodobnie dlatego postać ta odegrała tak ważną rolę w „Carnival Row”.

Czy ten post był pomocny?