Skip to content
TV

James Gunn potwierdza, że ​​planuje projekty Elseworlds dla DC Studios

21 de grudzień de 2022
l intro 1671587980

Uśmiech Jamesa Gunna

Filmy oparte na DC Comics od dziesięcioleci zdobią srebrny ekran, ale nigdy wcześniej nie był to tak burzliwy czas dla takich projektów. Pod koniec 2022 roku James Gunn i Peter Safran zostali wybrani do kierowania DC Studios, co oznacza, że ​​będą nadzorować wszystkie przyszłe premiery filmów DC, a także te w telewizji. Chociaż zamiast po prostu utrzymać obecny kurs lub próbować zaradzić istniejącym problemom, przyjęli zaskakujące podejście: przebudowali całość od podstaw, pozostawiając tylko niewielką garstkę projektów i odlewów bez zmian.

Pomimo tego, że DC Studios kierowało tylko przez krótki okres, efekty awansu Gunna i Safrana już trafiły na pierwsze strony gazet. Henry Cavill, który właśnie wrócił do roli za pośrednictwem „Czarnego Adama”, oficjalnie wyszedł jako Superman, planowana „Wonder Woman 3” już się nie dzieje i wydaje się, że DC Extended Universe – przemianowane po prostu na DC Universe – jest w kolejce na kapitalny remont. Oznacza to nowe castingi, nowe postacie i nowe historie, które najprawdopodobniej pozostawią to, co widzieliśmy we wspólnym wszechświecie do tego momentu w kurzu.

Jednak to, że James Gunn i Peter Safran koncentrują się na naprawie DCU, nie oznacza, że ​​nie patrzą dalej. Jak ujawnił sam Gunn, w planach są produkcje Elseworlds DC.

Przygotuj się na wizytę w innych ciągłościach DC

Odkąd objął stanowisko jednego z liderów DC Studios, James Gunn był niezwykle aktywny na Twitterze, dostarczając aktualności fanom DC. Wieczór 20 grudnia 2022 r. nie był wyjątkiem, kiedy zadał fanom pytanie dotyczące projektów Elseworlds lub, dla tych, którzy nie znają tego terminu, tych, które istnieją poza główną ciągłością DCU. wystarczy powiedzieć, Gunn nie przebierał w słowach swoją odpowiedzią, który brzmiał: „To się aktywnie dzieje”. W przeciwnym razie nie miał żadnych szczegółów na temat tych przedsięwzięć, więc można mieć tylko nadzieję, że takie informacje dotrą do opinii publicznej raczej wcześniej niż później.

Chociaż może się to wydawać ekscytującą koncepcją, warto mieć na uwadze, że plan filmów DC jest już pełen projektów osadzonych w różnych ciągach. Na przykład „The Batman” reżysera Matta Reevesa i wszystkie powiązane z nim media spoczywają poza DCU. To samo dotyczy „Jokera” reżysera Todda Phillipsa z 2019 roku i jego zbliżającej się kontynuacji „Joker: Folie à Deux”, która ma swoją własną oś czasu. Nie wspominając o tym, że programy telewizyjne oparte na DC Comics, takie jak „Superman i Lois”, „The Flash” i „Pennyworth: The Origin of Batman’s Butler”, to zupełnie inna puszka robaków, jeśli chodzi o ich powiązania.

Wspólne wszechświaty zawsze fajnie się łączą, ale jest coś wyjątkowego w samodzielnych wysiłkach. Z pewnością James Gunn i Peter Safran mają w planach kilka ekscytujących projektów Elseworlds, których fani nie chcą przegapić.

Czy ten post był pomocny?