Skip to content

James Gunn i Peter Safran współprzewodniczącymi i dyrektorami generalnymi DC Studios

25 de październik de 2022
dc films

Weterani branży, James Gunn i Peter Safran, zostali wyznaczeni na nowe role współprzewodniczących i dyrektorów generalnych DC Studios, nadzorujących ogólny kreatywny kierunek DC Universe w filmie, telewizji i animacji pod jednym szyldem. Gunn i Safran będą podlegać Davidowi Zaslavowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Warner Bros. Discovery, i będą ściśle współpracować z Mikem De Lucą i Pam Abdy, współprzewodniczącymi i dyrektorami generalnymi Warner Bros. Film Group. Nominacje wejdą w życie 1 listopada.

W swoich nowych rolach Gunn i Safran staną na czele rozwoju i realizacji długoterminowego planu dla wielu nieruchomości na licencji DC Comics, skupiającego się na kontynuowaniu tradycji wysokiej jakości opowiadania historii dla DC Universe w mediach audiowizualnych, podczas gdy budowanie zrównoważonego biznesu na bazie kultowej franczyzy. Oprócz obowiązków wykonawczych Gunn i Safran będą opracowywać, kierować i produkować projekty. W swoich nowych rolach będą również współpracować z Channing Dungey, prezesem Warner Bros. Television Group; Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny HBO i HBO Max Content; Kathleen Finch, prezes i dyrektor ds. treści, US Networks Group; Pam Lifford, prezes Warner Bros. Discovery Consumer Products; oraz David Haddad, prezes Warner Bros. Interactive Entertainment.

Zarówno Gunn, jak i Safran mają duże doświadczenie z gatunkiem superbohaterów, dzięki czemu niektóre z najpopularniejszych postaci z Marvel Cinematic Universe i DC Universe ożyły w przebojowych filmach i serialach, w tym: Przebój Marvela strażnicy Galaktykii najbardziej dochodowy film DC, Aquaman; Shazam!; Oddział samobójców; i oryginalna seria HBO Max z żywymi aktorami Rozjemca.

Zaslav skomentował: „DC ma jedną z najbardziej rozrywkowych, potężnych i kultowych postaci na świecie i jestem podekscytowany, że wyjątkowe i uzupełniające się talenty Jamesa i Petera dołączają do naszego światowej klasy zespołu i nadzorują kreatywne kierownictwo fabularnego uniwersum DC . Ich wieloletnie doświadczenie w tworzeniu filmów, bliskie więzi ze społecznością kreatywną i udokumentowane osiągnięcia fanów ekscytujących superbohaterów na całym świecie sprawiają, że mają wyjątkowe kwalifikacje do opracowania długoterminowej strategii obejmującej film, telewizję i animację oraz przeniesienia tej kultowej serii na rynek. kolejny poziom kreatywnego opowiadania historii”.

Gunn i Safran skomentowali: „Jesteśmy zaszczyceni być opiekunami tych postaci z DC, które kochamy od dzieciństwa. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z najbardziej utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorami na świecie, aby stworzyć zintegrowany, wielowarstwowy wszechświat, który nadal pozwala na indywidualną ekspresję zaangażowanych artystów. Nasze zaangażowanie w Supermana, Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Harley Quinn i resztę stajni postaci DC równa się jedynie naszemu zaangażowaniu w cudowne ludzkie możliwości, które reprezentują te postacie. Cieszymy się, że możemy ożywić teatralne doświadczenia na całym świecie, opowiadając jedne z największych, najpiękniejszych i najwspanialszych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Jesteśmy szczególnie entuzjastycznie nastawieni do robienia tego wszystkiego z Mikem, Pam, Casey, Channingiem i całym zespołem Warner Bros. Discovery i jesteśmy wdzięczni Davidowi Zaslavowi, którego śmiała wizja przyszłości franczyzy, którą dzielimy, pozwala na to Niepowtarzalna szansa. Przede wszystkim nie możemy się doczekać, aby wprowadzić was wszystkich w historię DCU”.

De Luca i Abdy powiedzieli: „Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że James Gunn i Peter Safran dołączą do zespołu i przejmą przywództwo w DC Universe. James jest błyskotliwym filmowcem i gawędziarzem, a Peter jest niezwykle odnoszącym sukcesy i płodnym producentem, a ich oboje zobowiązują się do wspólnej pracy, aby stworzyć nową erę dla DC, to dosłowne spełnienie marzeń. Wszyscy dzielimy bardzo podobną wrażliwość i pasję do tego wszechświata, a gwiazdy nie mogły się lepiej wyrównać. Nie możemy się doczekać, aby zacząć, kopać i współpracować z tymi niezrównanymi kreatywnymi umysłami”.

W ciągu swojej kilkudziesięcioletniej kariery scenarzysta/reżyser/producent James Gunn był odpowiedzialny za obszerne portfolio uznanych przez krytyków filmów i seriali, w tym: filmy aktorskie Warner Bros., Scooby Doo oraz Scooby-Doo 2; remake George’a A Romero Świt żywych trupów; komedia grozy Pośliznąć się; mroczna komedia o superbohaterach Super; niezwykle udane filmy Marvela strażnicy Galaktyki oraz Strażnicy Galaktyki Cz. 2; DC Oddział samobójców oraz seria spin-off dla HBO Max, Rozjemca. Wraz z wydaniem Oddział samobójców w 2021 roku Gunn został pierwszym filmowcem, który wyreżyserował film zarówno dla Marvel Cinematic Universe, jak i DC Universe.

Peter Safran wyprodukował wiele filmów dla Warner Bros., New Line Cinema i innych studiów filmowych, w tym: najbardziej dochodowy film DC, Aquaman i nadchodzącym sequelu, Aquaman i Zaginione Królestwo; Shazam i jego nadchodzący sequel Shazam: Furia Bogów; Oddział samobójców; Annabelle; i cała Zaklinanie uniwersum, najbardziej udana seria horrorów wszechczasów, która kosztuje ponad 2 miliardy dolarów w światowych kasach i wciąż rośnie. Firma produkcyjna Safran, The Safran Company, niedawno odnowiła swoją długoterminową umowę produkcyjną z Warner Bros. Discovery i ma cztery premiery kinowe zaplanowane na 2023 rok, w tym Zakonnica 2który jest kontynuacją najbardziej dochodowego tytułu w uniwersum Conjuring, Zakonnica. Przed założeniem własnej firmy Safran był prezesem firmy Brillstein-Grey Management, która reprezentowała jedne z największych nazwisk w Hollywood.

Czy ten post był pomocny?