Skip to content
TV

Jake Anderson z Deadliest Catch jest przekonany, że jego ojciec został zamordowany

15 de listopad de 2022
l intro 1668533444

Jake Anderson wygląda na zdenerwowanego

W 2010 roku, podczas wykonywania obowiązków majtka na F/V Northwestern, Jake Anderson otrzymał wstrząsający telefon od matki — jego tata Keith zaginął. Była to niepokojąca wiadomość dla Andersona, który na środku Morza Beringa czuł się bezradny. Według raportu KOMO News było to bardzo niepodobne do Keitha, który nigdy nie spędził wieczoru z dala od 43-letniej żony. Coś było zdecydowanie nie tak.

Dla Andersona otrzymanie takich niepokojących informacji nastąpiło po wielu próbach i utrapieniach w jego życiu. Zanim kapitan Northwestern Sig Hansen wziął go pod swoje skrzydła, Anderson walczył z uzależnieniem od narkotyków i bezdomnością, co zostało opisane w jego książce z 2014 roku „Nawrót”.

Mimo oczyszczenia życie wcale nie stało się łatwiejsze. W 2009 roku, rok przed tajemniczym zniknięciem Keitha, siostra Andersona Chelsea zmarła z powodu powikłań po zapaleniu płuc po walce z reumatoidalnym zapaleniem stawów, drgawkami i uzależnieniem od leków przeciwbólowych. Anderson otrzymał również wiadomość o jej śmierci przez rozdzierający serce telefon, gdy utknął na Northwestern, ale w głębi duszy wiedział, że Chelsea w końcu będzie w pokoju.

Co do zniknięcia jego ojca, to była inna historia. Keith był tym, który skłonił Andersona do wędkowania i zaszczepił w nim dumne norweskie dziedzictwo rodziny. Jak mógł po prostu nie wrócić do domu? Zdaniem Andersona, Keithowi przydarzyło się coś złego.

W porzuconym samochodzie Keitha Andersona znaleziono krew

W jednej z najbardziej rozdzierających serce scen „Deadliest Catch” Jake Anderson otrzymał kolejny telefon od swojej matki, informując go, że ciężarówka Keitha została znaleziona. Jednak nadal brakuje jego ciała, a na breloku i przedniej szybie jest krew. Chociaż jego mama namawia go, by pozostał pełen nadziei, trudno jest mieć na to dowody. „Właśnie wtedy pomyślałem, że ktoś zabił mojego tatę” – mówi Anderson.

Dopiero dwa lata później szczątki Keitha znalazł turysta, jak donosi KOMO News. Odkrycia dokonano w hrabstwie Skagit, około mili od miejsca, w którym odkryto jego ciężarówkę. Wciąż jednak wciąż robi się tylko przypuszczenia dotyczące tego, co naprawdę wydarzyło się tej nocy, gdy Keith nie wrócił do domu.

Jak donosi Perez Hilton, Keith był uzależniony od Oxycontinu, który przepisano mu po operacji rotatorów. Brat Andersona, Chris, powiedział: „Walczył o odstawienie narkotyku, ale było to trudne z powodu bólu, którego doświadczał, w połączeniu z presją, pod którą był”. Według Chrisa, jego tata wychodził na spotkanie ze znajomym, zdobywał więcej tabletek i wracał kilka godzin później. Ale tym razem było inaczej.

Chociaż rodzina może nigdy nie poznać konkretnych szczegółów na temat tego, co stało się z Keithem, Anderson był z nim związany podczas wyprawy na ryby w Norwegii, jak widać w „Deadliest Catch: The Viking Returns”. Dzięki błogosławieństwu Sig Hansen Anderson jest w stanie odnaleźć dawno zaginionych krewnych, którzy znali Keitha, kiedy był naprawdę szczęśliwy. „Ostatnim razem, gdy mój tata był zdrowy duchem, ciałem i duchem, był tutaj” – mówi Anderson.

Chociaż Anderson nie otrzymał jeszcze odpowiedzi na temat śmierci ojca, uzyskał bezcenne informacje o swoim życiu, które mogły być dokładnie tym, czego potrzebował.

Czy ten post był pomocny?