Skip to content

Jake Anderson z Deadliest Catch ujawnia swoją surową prawdę w swojej książce Relapse

29 de październik de 2022
l intro 1666369444

Jake Anderson w białej koszuli, uśmiechnięty

Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych z linków.

Prawie każdy kapitan i członek załogi w „Deadliest Catch” Discovery Channel przeszedł przez swoją część zmagań. Od bitwy uzależnień przez marynarza F/V Northwestern Matta Bradleya po postrachunek po operacji biodrowej kapitana F/V Summer Bay „Dzikiego” Billa Wichrowskiego, większość z nich ma do opowiedzenia historię — zwłaszcza biorąc pod uwagę ich zdradzieckie kariery na niebezpiecznym Morzu Beringa.

Na pierwszy rzut oka jeden mężczyzna wydawał się cieszyć szczególnie pozytywną trajektorią w trakcie występu. Kiedy widzowie po raz pierwszy spotykają Jake’a Andersona, staje się on nowicjuszem w F/V Northwestern rodziny Hansenów. Dzięki swojej optymistycznej osobowości i chęci do włożenia wysiłku, Anderson wspina się po drabinie łodzi Siga Hansena, przechodząc do majtka i ostatecznie szefa pokładu. Obecnie Anderson sam jest kapitanem, dowodzącym F/V Saga.

Ale zanim Hansen zaryzykował z nim – i zanim stał się częścią nagrodzonego Emmy serialu telewizyjnego – Anderson doświadczył wielu trudności w swoim życiu. W rzeczywistości był zupełnie inną osobą niż odnoszący sukcesy, żonaty ojciec, którego widziano dzisiaj.

Aby podzielić się swoją historią i zainspirować innych, którzy mogą przechodzić podobną sytuację, Anderson wydał w 2014 roku książkę „Relapse”. Przyjrzyjmy się, o co w niej chodzi.

Jake Anderson opowiada o swojej walce z uzależnieniem w Relapse

W 2014 roku gwiazda „Deadliest Catch”, Jake Anderson, wydał swoją debiutancką książkę „Relapse”, która opowiada o jego najbardziej nieznanej walce z uzależnieniem. Po obejrzeniu sukcesu w programie telewizyjnym chciał wykorzystać swoją nieoczekiwaną platformę, aby szczerze podzielić się swoją historią i dać innym znać, że oni też mogą się oczyścić.

Zanim został rybakiem w czwartym pokoleniu, Anderson kontynuował karierę jako zawodowy deskorolkarz (poprzez The PC Principle). Jednak kontuzja doprowadziła do kilku ciemnych lat, w których nastąpiło uzależnienie od narkotyków, bezdomność i utrata sponsorów. „Relapse” jest kroniką tego wszystkiego, a także drogi Andersona, by stanąć na nogi.

Powiedział w wywiadzie dla The PC Principle: „Napisałem to, ponieważ chciałem, aby ludzie wierzyli w siebie, bez względu na wiek [they] są. W tym naszym wspaniałym kraju możesz być bezdomny na ulicy tak jak ja i w jednej chwili zdecydować, że chcesz zrobić coś wspaniałego, a potem zmienić swoją sytuację”.

Według opinii na Amazon „Relapse” rezonuje z masami i ma status 4,6-gwiazdkowy. Większość czytelników skończyła go w ciągu jednego dnia i poczuła inspirację po przejrzeniu jego stron. Recenzent Emily Jensen powiedziała: „Jake wziął swoje osobiste historie i podzielił się nimi otwarcie, aby pomóc innym dostrzec, że nawet gdy osiągniesz dno lub jesteś blisko niego, nadal masz szansę…”

Wielu, w tym recenzent BleuBird, jest w stanie ujrzeć Andersona w nowym świetle po przeczytaniu jego książki; „Podziwiam go bardziej po przeczytaniu tej książki niż kiedykolwiek wcześniej. Jego determinacja w osiąganiu celów, współczucie dla życia i jego wrażliwość sprawiają, że jest bardziej »kapitanem« niż wielu innych”.

Czy ten post był pomocny?