Skip to content
TV

Jaka piosenka leci na końcu szóstego odcinka The Last Of Us (i kto ją śpiewa)?

20 de luty de 2023
l intro 1676913620

Pedro Pascal i Bella Ramsey w The Last of Us siedzą przy stole z zaciekawionymi minami

Zawiera spoilery dotyczące odcinka 6 „The Last of Us”, zatytułowanego „Kin”.

Joel (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey) kontynuują podróż przez postapokaliptyczną Amerykę, a najnowszy odcinek popularnego serialu HBO prowadzi ich przez spokojny stan Wyoming. Po zniechęcającym i emocjonalnie ciężkim odcinku 5 „Kin” rozpoczął się stosunkowo wolno, by zakończyć się druzgocącym ciosem. W szóstym odcinku adaptacji gry wideo Joel zostaje śmiertelnie ranny, gdy on i jego towarzysz próbują uciec z miejscowego uniwersytetu. Podczas gdy Ellie jest zdolną medyczką i przyjaciółką, pomaga Joelowi uciec na koniu, rany jej towarzysza są zbyt poważne, by mogła sobie z nimi poradzić.

Ostatecznie spada z konia, nieprzytomny, a Ellie próbuje go obudzić. Gdy Ellie w emocjonalny sposób prosi swoją przyjaciółkę, aby przyszła, w tle leci emocjonalna, okrojona wersja utworu Depeche Mode „Never Let Me Down Again”. Piosenka, która jest odtwarzana jako zakończenie 6. odcinka „The Last of Us”, jest coverem Jessiki Mazin, córki współtwórcy serialu, Craiga Mazina. Architekt serialu potwierdził tę informację w oficjalnym podcaście „The Last of Us”. Aby wydanie było jak najbardziej skuteczne, Mazin poprosił swoją córkę, aby powtórzyła POV Ellie, więc może to dotyczyć „córki opłakującej stratę ojca…”

Po wydaniu odcinka Jessica Mazin potwierdziła Świergot że jej nastrojowa wersja utworu z lat 80. będzie częścią oficjalnej ścieżki dźwiękowej serialu.

Widzowie słyszeli już Never Let Me Down Again

Widzowie mogą pamiętać, że odcinek 1, zatytułowany „When You’re Lost in the Darkness”, również zakończył się utworem „Never Let Me Down Again” Depeche Mode. Piosenka odtwarzana, gdy Joel, Ellie i Tess ( Anna Torv ) uciekli z bostońskiej strefy kwarantanny, rozpoczynając podróż w kierunku świetlików. Piosenka jest odtwarzana przez radio Joela w jego mieszkaniu. Debiutancki odcinek pokazuje, że jeśli w radiu leci piosenka z lat 80., oznacza to złe wieści. W „Kin” z ran Joela jasno wynika, że ​​dla duetu jest dość ciężko. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, słowa piosenki z lat 80. przemawiają do rozwijającego się związku Ellie i Joela.

„Idę na przejażdżkę z moim najlepszym przyjacielem”, to pierwsze słowa w piosence, skierowane bezpośrednio do POV Ellie. „Mam nadzieję, że już nigdy mnie nie zawiedzie/On wie, dokąd mnie zabiera/Zabiera mnie tam, gdzie chcę być” – kontynuuje piosenka. Gdy Ellie próbuje obudzić Joela, mówi, że nie wie, dokąd iść, ostatecznie zagubiona bez jego wskazówek i wskazówek.

W oficjalnym podcaście „The Last of Us” współtwórca, Craig Mazin, wyjaśnił, dlaczego tak ważne jest, aby po zakończeniu kluczowego odcinka zagrać cover piosenki Depeche Mode. „Wpadłem na pomysł, że pod koniec tego odcinka, kiedy Ellie patrzy z góry na Joela, a to jest ta osoba – jechała z nim na przejażdżkę, a on ją zawiódł, mimo że jest to” nigdy nie pozwól mi znowu w dół. Tak to się dzieje” – powiedział Mazin. „Chciałem ponownie zaprezentować tę piosenkę, ale z tego punktu widzenia po prostu smutek i strata”.

Czy ten post był pomocny?