Skip to content
TV

Jak James Garner pomógł zainspirować postać Joe Mantegny Criminal Minds – wyłącznie

8 de grudzień de 2022
l intro 1670357118

David Rossi patrzy prosto

Joe Mantegna grał nadzorczego agenta specjalnego Davida Rossiego w „Criminal Minds” przez 13 sezonów, kiedy był emitowany na antenie CBS, kończąc emisję telewizji sieciowej w 2020 roku. Teraz wrócił — podobnie jak prawie cała jednostka analizy behawioralnej — w sprawie odrodzenia popularnego show „Criminal Minds: Evolution”, który obecnie transmituje nowe odcinki w każdy czwartek na Paramount+.

W serialu Mantegna kieruje śledztwem w sprawie ogólnokrajowej sieci seryjnych morderców, jednocześnie zajmując się osobistym problemem, który zmienia życie. Jest to rola, którą weteran aktor przyznaje, że zna na wylot, i ma innego legendarnego aktora Jamesa Garnera, któremu może podziękować.

W 2002 roku ta dwójka zagrała razem w krótkotrwałym serialu telewizyjnym „Pierwszy poniedziałek”, dramacie prawniczym, który skupiał się na Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, w którym aktorzy grali sędziów z przeciwnych stron politycznego spektrum. Trwał tylko przez 13 odcinków, ale Mantegna nauczył się życiowej lekcji od Garnera, którą przeniósł do swojej wieloletniej roli „Zabójczych umysłów”.

Podczas ekskluzywnego wywiadu z Looperem Mantegna podzielił się wpływową wskazówką dotyczącą aktorstwa, którą dał mu Garner, która od tamtej pory ma wpływ na jego pracę.

James Garner nauczył Joe Mantegnę wcielania się w postać

„Pierwszy poniedziałek” był ważnym momentem w życiu Joe Mantegny, ponieważ przekonał go do pracy w telewizji. W tamtym czasie szukał programu, który bardziej go ugruntowałby i trzymał blisko domu, a telewizja była odpowiedzią. Kontynuując tę ​​​​ścieżkę kariery, James Garner udzielił kilku rad dotyczących rozwoju postaci.

„Pamiętam, jak powiedział mi wtedy:” Wiem, że grałeś głównie w teatrze i filmach. Teraz masz zamiar rozpocząć serial telewizyjny ”- powiedział Mantegna. „Nie wiadomo, jak długo to potrwa, ale ponieważ istnieje taka możliwość, że będzie działać przez dłuższy czas, spróbuj objąć jak najwięcej tego, kim jesteś [as you can] w tej postaci, ponieważ wtedy masz wszystko, z czego możesz czerpać.

Wziął sobie do serca słowa Garnera, kiedy w 2007 roku dostał rolę w „Zabójczych umysłach”. W przypadku Davida Rossiego Mantegna wniósł do tej roli wiele z siebie, co pomogło mu w powrocie do świata „Zabójczych umysłów”. : Ewolucja.”

Zrobiłem [what Garner said] od samego początku, kiedy dostałem rolę Davida Rossiego” – powiedział Mantegna. „Celowo chciałem, aby zawierała pewne aspekty tego, kim jest Joe Mantegna. Czerpałem z rzeczy o sobie i moim życiu, czy to fakt, że jestem Amerykaninem włoskiego pochodzenia, że ​​lubię jedzenie, że lubię muzykę Tony’ego Bennetta i Johnny’ego Mathisa, moje związki z wojskiem … włączone w mój charakter, więc powrót do tego nie był taki trudny”.

„Criminal Minds: Evolution” emitowany jest w czwartki na Paramount+.

Czy ten post był pomocny?