Skip to content
TV

Ile odcinków ma Star Wars: Skeleton Crew?

11 de czerwiec de 2023
l intro 1685991490

Streaming Disney+

Favreau Jude Law i Filoni

Najlepsze programy Disneya „Gwiezdne wojny” od czasu przejęcia nieruchomości przez firmę opowiadały historie niezwiązane z ciągłością głównego filmu, a nadchodzący „Star Wars: Skeleton Crew” ma podążać za tym trendem. Podczas gdy jak dotąd dwie serie o znanych postaciach — „Obi-Wan Kenobi” i „Księga Boby Fetta” — spotkały się z mieszanym przyjęciem, na przykład „Andor” z serii „Gwiezdne wojny” rozwija postać, która wcześniej był tylko częścią obsady niezależnego spin-offu „Łotr 1”.

Jednakże, podczas gdy pierwszy sezon „Andor” składa się z 13 odcinków, pierwszy sezon „Skeleton Crew” zakończy się po ośmiu odcinkach, zgodnie z dokumentem internetowym Writers Guild of America West. Ta strona ujawnia również, że każdy odcinek jest gdzieś na boisku trwającym 60 minut. Tak więc, podczas gdy jego ośmioodcinkowy sezon jest zgodny z precedensem ustanowionym przez „The Mandalorian”, odcinki „The Mandalorian” zazwyczaj trwają od 30 do 45 minut. Dla porównania „The Skeleton Crew” powinien zatem trwać nieco dłużej w całości.

Wreszcie strona internetowa WGAW przypisuje zespołowi Christophera Forda i Jona Wattsa odcinki od 1 do 4, a także 7 i 8. W międzyczasie Myung Joh Wesner napisał odcinki 5 i 6. Autorzy scenariusza do ośmiu odcinków są zatem podzieleni między tymi trzema pisarzami.

Skeleton Crew to nowe podejście do klasycznego materiału z Gwiezdnych Wojen

W maju 2023 roku producent wykonawczy i architekt telewizyjny „Gwiezdnych wojen” Jon Favreau rozmawiał z Entertainment Weekly o „Skeleton Crew” i podkreślił, że będzie się znacznie różnić od większości tego, co było wcześniej w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. .

„Dopóki trzymasz się określonej estetyki i wszyscy zgadzamy się, że czujesz się jak w” Gwiezdnych wojnach ”, jest dużo miejsca na to, jak możesz się poruszać” – powiedział Favreau. Jedną z rzeczy, która szczególnie odróżnia „Skeleton Crew” od swoich poprzedników, jest to, że podstawowa grupa postaci składa się wyłącznie z dzieci. Favreau w szczególności porównał swój ton do filmów wyprodukowanych przez firmę Stevena Spielberga Amblin Entertainment, które są zazwyczaj przyjazne dzieciom, nie rezygnując z potencjału, jakim mogą cieszyć się dorośli.

Kolejnym kluczowym elementem „Skeleton Crew” jest stajnia talentów, które już podpisały kontrakt jako reżyser. Na przykład reżyserzy „Everything Everywhere All At Once”, Daniel Kwan i Daniel Scheinert, wyreżyserują co najmniej jeden odcinek „Skeleton Crew”. Potwierdzono również Bryce’a Dallas Howarda, Davida Lowery’ego, Lee Isaaca Chunga i Jake’a Schreiera. To, w jaki sposób każdy z tych doświadczonych filmowców przyjmie podejście zorientowane na dzieci do „Gwiezdnych wojen”, powinno stać się jasne bliżej premiery ośmioodcinkowego odcinka jeszcze w tym roku.

Czy ten post był pomocny?