Skip to content
TV

Hugh Rowland mówi, że kierowcy ciężarówek na Ice Road wyglądają jak kowboje

21 de marzec de 2023
l intro 1679440538

Hugh Rowland patrzy przed siebie

„Ice Road Truckers” to serial History Channel, który był emitowany od 2007 do 2017 roku. Serial bada niebezpieczny świat kierowców przemierzających zamarznięte zbiorniki wodne i inne nierówne, oblodzone tereny, aby dostarczać zaopatrzenie do odległych miejsc na Alasce i w niektórych częściach Kanady. Prowadzenie dużych półciężarówek i innych pojazdów transportowych jest już niebezpiecznym zawodem, ale widok ich na drodze jest tak normalny, że większość ludzi może o nich nie myśleć.

„Ice Road Truckers” przypomina seriale „Deadliest Catch” i „Gold Rush”. Zaprojektowane, aby śledzić prawdziwych profesjonalistów wykonujących swoją codzienną pracę, każda seria koncentruje się na zwykłych ludziach, którzy każdego dnia podejmują niebezpieczne prace. Te prace nie są tradycyjnie uważane za jawnie niebezpieczne, ale kiedy wchodzą w sedno, mogą być kwestią życia lub śmierci.

Hugh Rowland, który jest jednym z dwóch kierowców ciężarówek, którzy byli w ponad 100 odcinkach „Ice Road Truckers”, początkowo nie sądził, że serial kiedykolwiek wystartuje, ponieważ sądził, że nikt nie będzie zainteresowany oglądaniem. Podczas wywiadu z 2016 roku Rowland mówił o tym, jak wychował swoją rodzinę do wykonywania tej pracy, jakie to niebezpieczne i jak program nie zawsze uchwycił to niebezpieczeństwo.

„Niektóre części tego programu sprawiają, że wyglądamy, jakbyśmy byli bandą kowbojów” – powiedział Rowland – „a tak naprawdę nie jesteśmy. To bardzo poważna praca. Musisz szanować lód, bo inaczej ktoś umrze”.

Ice Road Truckers gloryfikowali niektóre z niebezpieczeństw

Później w wywiadzie z 2016 roku Rowland skomentował, jak on i inni kierowcy ciężarówek byli przedstawiani jako kowboje. Kiedy ankieter wspomniał, że atrakcyjność programu jest niebezpieczna, Rowland odpowiedział, że „program nie do końca go ogranicza”.

Jak zauważył ankieter, niebezpieczny aspekt tej pracy jest prawdopodobnie tym, co przyciągnęło większość widzów „Ice Road Truckers”. Rowland zgodził się, że właśnie dlatego fani tak bardzo to lubili.

Rzeczywistość pracy jest pełna zagrożeń. Niepoważne potraktowanie niebezpiecznych podróży po lodzie lub popełnienie jednego uczciwego błędu może zakończyć się katastrofą. Chociaż jest to makabryczna realizacja, ludzie zwykle bawią się w tego rodzaju ryzyko.

„Myślę, że to jest niebezpieczna część [and] dlaczego wszyscy tak bardzo lubią ten program”, powiedział Rowland, „ponieważ na tym się rozwijają”.

Rowland był na lodzie odkąd był dzieckiem. Chociaż przyznał, że pieniądze są dobre, powiedział również, że trzyma się pracy, ponieważ ma ją we krwi; jednak jego związek z lodem jest skomplikowany. Ryzyko związane z pracą połączoną z przebywaniem z dala od rodziny i przyjaciół sprawia, że ​​jest to trudna sytuacja.

„Robię to od tak dawna” — powiedział Rowland. „To po prostu wchodzi ci w krew, a ja po prostu nie mogę się doczekać, kiedy będę tam co roku.

Czy ten post był pomocny?