Skip to content
TV

Historia Tanyi w drugim sezonie Białego Lotosu została zainspirowana osobistymi dziwactwami Jennifer Coolidge

13 de grudzień de 2022
l intro 1670907666

Tania patrzy

Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera spoilery dotyczące 2. sezonu „The White Lotus”.

Łatwo jest spisać „Biały lotos” jako dziwaczną tajemnicę morderstwa w hotelu, ale serial to znacznie więcej. Niedawno zakończył się drugi sezon, hit HBO mocno ugruntował swoją pozycję jako projekt, który nieustannie zwraca uwagę na to, co kryje się pod powierzchnią. Wszystko to w zadowalający sposób spełnia obietnicę przedstawioną we wczesnym streszczeniu. „Gdy z każdym mijającym dniem pojawia się mroczniejsza dynamika, ten kąsający sześcioodcinkowy serial stopniowo ujawnia złożone prawdy o pozornie idealnych podróżnikach, wesołych pracownikach hotelu i samym idyllicznym miejscu” – napisało HBO przed premierą serialu (za pośrednictwem Cosmopolitan).

Jedyną osobą, która brała udział w tajemnicach obu sezonów, była Tanya McQuoid; W pierwszym sezonie postać – grana przez zawsze cudowną Jennifer Coolidge – zmagała się ze stratą matki. Jej powrót w sezonie 2 przyszedł z tytułem Tanya McQuoid-Hunt, sygnalizującym jej małżeństwo z Gregiem Huntem (Jon Gries). A gdy sezon 2 — podobnie jak historia Tanyi — zbliża się do szokującego zakończenia, Coolidge ujawnia aspekty, które wpłynęły na jej postać w serialu.

Coolidge nie chciał się żegnać z Tanyą

Tanya odbyła niezapomnianą podróż w całej serii; niestety wszystko skończyło się wraz z finałem sezonu 2. Chociaż dla większości widzów mogło to być szokiem, Jennifer Coolidge wiedziała o tym na długo przed włączeniem kamery. Według wywiadu Variety z aktorką, twórca Mike White powiedział jej o śmierci, ale nie sfinalizował faktycznego zakończenia. Ponieważ nie było to dokładnie to, co chciała wtedy usłyszeć, Coolidge musiała ufać, że White doprowadzi historię do satysfakcjonującego zakończenia.

W „The White Lotus” Tanya spotyka swoją śmierć nie z rąk zabójcy, ale z powodu dość subtelnego narzędzia. Jednak Coolidge szybko zwróciła uwagę, że jej postać nie widziała tej fatalnej drabiny, a zakończenie Tanyi zostało zainspirowane tendencją Coolidge do pomijania mniejszych szczegółów, które w rzeczywistości mogą być ważne w szerszym znaczeniu. „Mike White uważa, że ​​to bardzo zabawne, że mogę sobie radzić z dużymi rzeczami, ale mała rzecz będzie moją zgubą” – powiedziała aktorka w rozmowie z Variety. „Te małe rzeczy mnie odrzucają. To było zgodne z tym, kim jestem — nawet słyszałem, jak Mike komuś to powiedział. Nie zauważyłem czegoś, co mogłoby uratować mi życie”.

Sezon 3 „The White Lotus” z pewnością rozwieje tajemnice wokół słynnej sieci hoteli. White już zasugerował możliwą lokalizację następnej grupy zmęczonych podróżników (za pośrednictwem People). Mimo to Coolidge zastanawia się, co zrobi, gdy zdjęcia do serialu zostaną wznowione z nową obsadą; „W tym roku będę musiał po prostu przeżyć kilka różnych przygód i może odwiedzić Mike’a, kiedy będą kręcić [Season 3]— zażartowała.

Czy ten post był pomocny?