Skip to content
TV

Hayden Christensen z Obi-Wana Kenobiego czekał dziesiątki lat na tę reakcję fanów

27 de czerwiec de 2022
l intro 1656362627

Dziś powszechną narracją dotyczącą prequeli „Gwiezdnych wojen” jest to, że zostały one powszechnie skrytykowane, gdy się pojawiły. Jasne, niektórzy krytycy nie byli pod wrażeniem, ale z czasem ogólna reputacja filmów poprawiła się. Gwiazdy Ewan McGregor i Hayden Christensen zgadzają się, że filmy są niedoceniane. Według nich filmy były kręcone dla dzieci, a nie dla krytyków filmowych dla dorosłych i powstały przed mediami społecznościowymi. W tamtych czasach przeciętny fan nie miał platformy, na której mógłby podzielić się swoją opinią w taki czy inny sposób. Teraz, kiedy to zrobili, byli w stanie wyrazić swoje zamiłowanie do postaci (poprzez LAD Bible).

Mimo to nie można zaprzeczyć, że prequele zawiodły niektórych fanów „Gwiezdnych wojen”. Nikt nie jest tego bardziej świadomy niż Christensen, który zagrał Anakina Skywalkera w „Ataku klonów” i „Zemście Sithów”. W tamtym czasie jego występ jako marudnego, rozdrażnionego nastoletniego Anakina wydawał się poważnym odejściem od Dartha Vadera z oryginalnej trylogii.

Kiedy Disney zwrócił się do Christensena, by powtórzył rolę w serialu telewizyjnym „Obi-Wan Kenobi”, Christensen nie zawahał się zaakceptować. Dla niego była to zarówno okazja do ponownego odwiedzenia kultowej postaci, jak i szansa na ponowne zdefiniowanie swojego miejsca w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Jak to ujął: „Myślę, że [redemption is] bardzo potężna koncepcja. I taki, który naprawdę odbija się w opowieściach o Gwiezdnych Wojnach” (za pośrednictwem The Guardian).

Teraz, gdy zakończył się sześcioodcinkowy pierwszy sezon „Obi-Wana Kenobiego”, wydaje się, że Christensen nadszedł odkupienie.

Fani pokochali moment, w którym Obi-Wan i Anakin wreszcie stanęli twarzą w twarz

Na Reddicie fani na subreddicie r/StarWarsKenobi chwalili jeden moment z szóstego odcinka „Obi-Wan Kenobi” – konkretnie, kiedy Obi-Wan i Vader toczyli swój kulminacyjny pojedynek na miecze świetlne. Obi-Wan, po ponownym odkryciu połączenia z Mocą, pokonuje Vadera cięciem przez hełm, odsłaniając jego poranioną twarz. Obi-Wan ma nadzieję, że to w końcu pomoże Anakinowi przypomnieć sobie, kim jest, ale jego stary przyjaciel jest za daleko. „Nie zabiłeś Anakina Skywalkera” – mówi Vader. „Zrobiłem.”

„Przerażający Vader to jedno, ale całkowicie obłąkany Vader przyprawia mnie o dreszcze.

„Jego obłąkane oczy są najbardziej przerażające, jakie kiedykolwiek widziałem Dartha Vadera” – zgodził się u/MisterDrJR. — I widziałem to wszystko, przyjacielu. Wielkie brawa.

Dla wielu ta chwila na nowo zdefiniowała Anakina Skywalkera i Dartha Vadera. „Do tej sceny wiedziałem koncepcyjnie, że Anakin i Vader to ta sama osoba, ale zawsze czuli się odrębni” – napisał u/Puppytron. „Teraz, kiedy widzę czarną zbroję, myślę o Hayden i wyobrażam sobie psychopatycznego Anakina pod spodem i to jest po prostu tragiczne. I przerażające”.

W szczególności, to sposób, w jaki program przeplatał się z głosami Christensena i Jamesa Earla Jonesa, sprzedał ten moment. „Byłem przez to całkowicie zdumiony. Świetna realizacja czegoś, co chciałem zobaczyć od wieków” – napisał u/QuadAmericano.

Christensen z pewnością jest zadowolony z opinii zwrotnych tym razem, ale w żadnym wypadku nie skończył odkrywania postaci. Zaplanowano również, że pojawi się w nadchodzącym serialu aktorskim Ahsoka Tano u boku Rosario Dawson, który będzie miał premierę w 2023 roku. Jeśli ta wersja Anakina/Vadera przypomina tę z „Obi-Wana Kenobiego”, prawdopodobnie będzie ich o wiele więcej artykuły takie jak ten.

Czy ten post był pomocny?