Skip to content
TV

Główny rekwizyt ostatniego stojącego człowieka, który w rzeczywistości należy do Tima Allena

14 de sierpień de 2022
l intro 1660502398

Tim Allen uśmiecha się do zdjęcia prasowego

Ukochany rodzinny sitcom Foxa „Last Man Standing” (który był emitowany w ABC do siódmego sezonu serialu) opowiada historię Mike’a Baxtera (Tim Allen): dyrektora sklepu z artykułami sportowymi w Kolorado i tytułowego „ostatniego stojącego człowieka” w gospodarstwie domowym obejmującym jego żonę i trzy córki. Sam serial wywodzi się przede wszystkim z niemożności dopasowania się Mike’a do rodziny prowadzonej przez kobiety, ponieważ często udaje mu się zdenerwować lub rozwścieczyć swoje nastoletnie córki i żonę poprzez swoje archaiczne wartości rodzinne i nacisk na tradycyjną męskość.

Mike, samozwańczy „mężczyzna”, jest niezwykle entuzjastycznie nastawiony do tradycyjnie męskich zajęć, takich jak wędkarstwo i polowanie, i często wyraża swoje rozczarowanie tym, jak wrażliwi stali się współcześni mężczyźni. Niezwykle głośno mówi też o swoich konserwatywnych poglądach – cechę, którą wydaje się dzielić z samym Timem Allenem, który niesławnie wzbudził kontrowersje, porównując rzekome prześladowania konserwatywnych Amerykanów do Niemiec z lat 30. rzucają coraz mniej w tych dniach. Poza tymi elementami istnieje jednak wiele podobieństw, które można narysować między Timem Allenem i fikcyjnym Mike’em Baxterem, w tym fakt, że Allen jest właścicielem jednego z najbardziej ukochanych rekwizytów Mike’a z serii.

Kultowa zielona ciężarówka Mike’a należy do Tima Allena

Zgodnie z konsekwentnym naciskiem Mike’a Baxtera na tradycyjną męskość, nic dziwnego, że postać ma obsesję na punkcie samochodów – i kocha swojego zabytkowego zielonego Forda F-100 z 1956 roku bardziej niż jakikolwiek inny samochód na świecie. Rzeczywiście, ukochana ciężarówka Mike’a jest tak ważna dla serialu, że cały finał serialu poświęcony jest fabule, w której ciężarówka została skradziona – cienko zawoalowana metafora odwołania serialu, wypełniona różnymi żartami na temat rozczarowania obsady w serialu ’ kończący się.

Tak się składa, że ​​kultowa zielona ciężarówka Mike’a należy do samego Tima Allena. Po ostatnim sezonie „Last Man Standing” Allen opublikowałem na Twitterze zdjęcie ciężarówki w swoim prywatnym garażu, mówiąc: „A moja ciężarówka odjeżdża po tylu latach w tym domu do swojego starego domu w moim warsztacie samochodowym”.

Świadomość, że tak ważny rekwizyt z serialu należy do Tima Allena, bez wątpienia zachwyci fanów „Last Man Standing”, zwłaszcza że z tweeta Allena wynika, że ​​był on właścicielem ciężarówki jeszcze przed rozpoczęciem serii. Jeśli już, to odkrycie jeszcze bardziej podkreśla, jak podobny jest Allen do swojego ekranowego odpowiednika Mike’a Baxtera, i nadaje nieco większą wagę szczeremu finałowi serialu, w którym Mike musi pożegnać się z ciężarówką, którą tak bardzo kocha.

Czy ten post był pomocny?