Skip to content

Główny rekwizyt Robert Downey Jr. zaczerpnął z zestawu Avengers

4 de grudzień de 2021
l intro 1638591146

Ze wszystkich aktorów, którzy przybyli i przeszli przez ponad dekadę MCU światowej dominacji filmowej, niewielu prawdopodobnie wypadło tak dobrze jak Robert Downey Jr. To więcej niż pasujące, jak jego pierwszy raz chwalony jako Tony Stark ( aka Iron Man) zasadniczo narodził Marvel Cinematic Universe w 2008 roku. Mimo to, podczas gdy wielu jego kumpli z Avengers wkroczyło do królestwa Marvela na skrzydłach ugruntowanych karier na dużym ekranie, RDJ pojawił się jako prawdziwy projekt rekultywacji, musi walczyć o swoje prawo do grania w Iron Mana.

W dzisiejszych czasach nie sposób wyobrazić sobie innego aktora w tej roli i równie trudno wyobrazić sobie istnienie MCU, jak bez niezmierzonego wkładu RDJ. Tak jak „Iron Man” Downeya Jr dał życie MCU, tak jak go znamy, tak też MCU dał drugie życie karierze aktora, czyniąc 11 lat, które spędził w żelaznym garniturze, wszyscy zaangażowani. Wygląda jednak na to, że Downey wyszedł w grze o wiele bardziej niż myśleliśmy, ponieważ oprócz wszystkich pieniędzy, sławy i wyróżnień, które zdobył grając w Iron Mana, zdobył także ważny rekwizyt z „Avengersów” z 2011 roku, który kiedyś był odpowiednio ozdobiony. Wieża Starka.

RDJ otrzymał „A” od Avengers Tower po tym, jak żartobliwie o to poprosił

Jaki bezcenny artefakt zabrał do domu Robert Downey Jr. z epickiego filmu o superbohaterach MCU? Nic mniej niż 30-stopowe „A”, które przylgnęło do Stark Tower na jej końcu. Jak przypominają fani „The Avengers”, to „A” było jedyną rzeczą, która pozostała z logo STARK po tym, jak bitwa o Nowy Jork zdziesiątkowała budynek. I tak jak było, powiedziane „A” zasadniczo stało się pierwszym prawdziwym symbolem tytułowej super-drużyny, więc jego miejsce w świecie Marvela jest co najmniej wysokie.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób Downey posiadł upragniony przedmiot, aktor powiedział BBC Radio w wywiadzie z 2014 r., że jego posiadanie w zasadzie zaczęło się od żartu. „W ostatnim Avengers jest scena, w której jest to „A”, które ma prawdopodobnie 30 stóp wysokości, a ja patrzę na to i kręcimy w Anglii, i mówię „Potrzebuję tego w moim biurze w Wenecja”. Ku swojemu zdumieniu Downey twierdził, że ktoś na planie uwierzył mu na słowo i upewnił się, że „A” rzeczywiście dotarł do jego biura w Kalifornii. „Około dwa tygodnie temu pojawił się kołowiec. Zastanawiam się, co to u licha robi tutaj?”. A oni mówią: „To jest „A”, o które prosiłeś”. A ja mówię: „Przynieśli to?” Więc teraz mamy ogromne „A” Avengers, które będą umieszczone w widocznym miejscu” – powiedział.

I tak po prostu nie możemy się doczekać, aby odwiedzić biura RDJ, aby zobaczyć, gdzie ma wystawione to wielkie „A”.

Czy ten post był pomocny?