Skip to content
TV

Fani Bones koronują wyraźnego zwycięzcę w debacie The Ultimate Sweets i Gordon

1 de lipiec de 2022
l intro 1656664161

„Bones” to jedna z procedur kryminalistycznych, w której nie brakuje ekspertów. Tytułowa postać Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel) jest oczywiście uznanym ekspertem w dziedzinie antropologii sądowej, ale prawie każda inna postać w komediodramacie jest również bardzo, bardzo dobra w tym, co robi. Nawet Seeley Booth (David Boreanaz) jest ekspertem w swojej dziedzinie, choć często przedstawiany jest jako ryba wyłaniająca się z wody, gdy dialog staje się ciężki do nauki.

W rzeczywistości serial ma tak wielu ekspertów, że niektóre dziedziny są reprezentowane przez więcej niż jedną postać. W serialu występuje nie mniej niż dwóch wybitnych specjalistów od zdrowia psychicznego – psychologa FBI, dr Lance Sweets (John Francis Daley) i psychiatra o kulinarnym nastawieniu, dr Gordona Wyatta (Stephen Fry) – lub Gordona Gordona, jak powszechnie nazywa się postać. Obaj współpracują z Boothem i Brennan, więc łatwo jest zacząć się zastanawiać, który z nich jest lepszy w tym, co robią. Teraz fani „Bones” wyrazili swoje zdanie i ukoronowali wyraźnego zwycięzcę w ostatecznej debacie Sweets and Gordon.

Fani są z Gordonem z wielu różnych powodów

W wątku na Reddicie pytającym, do których fanów postaci „Bones” zwróciliby się o radę, zdecydowana większość fanów wolała Gordona. Jednak powody, które podali, różniły się w zależności od fanów.

Jeden z redditorów zastosował pragmatyczne podejście, zauważając, że odkąd dr Sweets zmarł w premierze 10. sezonu „The Conspiracy of the Corpse”, człowiek, który wciąż żyje, domyślnie wygrywa bitwę doradczą. „Gordon Gordon. Nie można uzyskać rady od martwego faceta” – napisali. Tymczasem użytkownik u/magentamyst nie tylko pochwalił umiejętności zawodowe Gordona, ale także wskazał, że zarówno postać, jak i aktor lepiej pasują do osobistych upodobań komentatora. „Gordon Gordon przez całą drogę. 1) Myślę, że był lepszym Shrinkem 2) Mamy tak wiele wspólnego, a także muzyka i szefa kuchni, o którym byłoby tyle do omówienia 3) Stephen Fry” – głosili. Użytkownik u/Ictc1 zgodził się z miłością Gordona, ale zauważył, że starszy lekarz ma przewagę w tym pojedynku ze względu na jego doskonałe doświadczenie zawodowe. „Myślę, że doświadczenie życiowe bardzo się liczy” – napisali. „Słodycze chciały dobrze, ale jego mózg nie był jeszcze w pełni rozwinięty”.

Fani zwrócili również uwagę, że Sweets, w przeciwieństwie do ogólnie życzliwego Gordona, wykonuje naprawdę wątpliwe ruchy w trakcie serialu. W szczególności jeden wątek dyskusji zauważył, że Sweets celowo trzyma Brennan w niewiedzy po sfingowanej śmierci Bootha, aby mógł obserwować sposób, w jaki przetwarza sytuację, co jest dość nieetyczne.

Sweets pojawia się w serialu znacznie częściej niż Gordon, który pojawia się tylko w sześciu odcinkach. Jednak znacznie mniejsza rola tego ostatniego była więcej niż wystarczająca, aby przekonać wielu fanów, że jest lepszym specjalistą od zdrowia psychicznego z nich dwóch.

Czy ten post był pomocny?