Skip to content

Dlaczego fani Bones myślą, że serial nie powiódł się Lance Sweets

14 de czerwiec de 2022
l intro 1655185578
Dramat Foxa „Bones”, oparty na życiu antropolożki sądowej Kathy Reichs, śledził zespół ekspertów naukowych i agenta FBI, którzy rozwiązują makabryczne morderstwa, badając rozkładające się szczątki zmarłych. Podczas gdy ten zespół zaczyna budować swoje sprawy na twardych dowodach i niepodważalnych historiach, dodanie doktora Lance’a Sweetsa (John Francis Daley) dodaje wisienki na wierzchu, ponieważ jest psychologiem, który może zapewnić jego specjalistyczną wiedzę w zakresie profilowania.

Sweets, jak nazywano go podczas swojej kadencji w serialu, jest sympatyczną, dziwaczną i łagodną osobą, która po raz pierwszy pojawia się w sezonie 4 jako psycholog FBI doradzający Seeleyowi Boothowi (David Boreanaz) i dr Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel), liderki zespołu.

Powoli Sweets staje się integralną częścią zespołu — członkiem, który okazuje się niezbędny nie tylko dla pracy grupy, ale także dla ogólnej dynamiki zespołu. Wśród wybitnie skoncentrowanych naukowców Sweets wnosi perspektywę i bardzo potrzebną podmiotowość. Ale pomimo jego umiejętności i sympatycznego charakteru, można argumentować, że nie otrzymał należnej mu nagrody w serialu.

Najbardziej winni są tutaj Booth i Brennan. Brennan nazywa psychologię miękką nauką i używa zimnej racjonalności, by zdyskredytować obserwacje Sweetsa. Tymczasem Booth okazuje czystą pogardę dla ich sesji ze Sweetsem i jego początkowego wkładu w sprawy. Mimo wszystko, w kolejnych wielkich i małych tragediach, każdy członek zespołu szuka rady Sweetsa. Ale uznanie dla psychologa, zarówno osobistego, jak i zawodowego, pozostaje w najlepszym razie niedopowiedziane. Niestety, widać to dopiero po śmierci w sezonie 10.

Fani nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki Sweets został potraktowany w Bones

Chociaż może minąć trochę czasu, zanim nowy facet dołączający do zgranej grupy zostanie zaakceptowany, praca Sweetsa nie jest wymieniana w pierwszych dniach. Fani wyrazili niezadowolenie z tego samego w wątku Reddit. u/Amphibious_Fire, który właśnie zaczął oglądać program, nienawidził tego, jak zespół traktował swojego psychiatrę. „Oczywiście, że jest młody i być może niedoświadczony w pewnych rzeczach, ale to nie usprawiedliwia, że ​​wszyscy traktują go jak s***. trzaska drzwiami,” oni napisali.

Inni fani dołączyli, aby zapewnić u/Amphibious_Fire, że Sweets w końcu został lepiej potraktowany, jednocześnie zauważając, że nawet wtedy nigdy nie zyskał szacunku, na jaki zasługiwał. Wyrażając to uczucie, u/Stannette12 napisał: „Było lepiej, później przyznają mu więcej uznania. Ale tak, nadal bardzo mnie denerwują, jeśli chodzi o to, jak traktują Sweets”. Zgadzając się z innymi Redditorami, u/mntucker10 napisał: „To się trochę zmienia, ale myślę, że jest wiele sposobów, w jakie rzeczy się nie zmieniają. Dają Sweetsowi więcej rekwizytów dla jego umiejętności, ale nadal oceniają go za to, kim jest”.

Ale niektórzy fani rozumieją zachowanie Bootha i Brennan. Fani na wątku Reddit zauważyli, że początkowy związek Bootha i Brennan ze Sweetsem jako ich psychiatrą sprawił, że naturalnie go nie akceptują. A Daley może się zgodzić.

Daley uważa, że ​​Booth traktował Sweetsa jak brata

Doktor Lance Sweets wygląda na zdeterminowanego.

Na początku swoich dni grając w Sweets, John Francis Daley czuł, że jego postać została sprowadzona z komicznego punktu widzenia. „Myślę, że w mojej postaci jest element komiczny – fakt, że jest w tym taki nowy, że ma 22 lata z tymi świetnie wyszkolonymi profesjonalistami i zasadniczo mówi im, co jest nie tak” – powiedział Daley The Morning Call.

W sezonie 4 należy zauważyć, że uczucia Bootha i Brennan do siebie są niewypowiedziane. Psycholog porusza się po niebezpiecznym terenie, zagłębiając się w delikatne tematy dotyczące związku Bootha i Brennan i stawiając im pytania, na które nie są jeszcze gotowi odpowiedzieć. Daley nie był pewien, ale wierzył, że jego postać ma odegrać rolę w zmieniającej się dynamice duetu.

„Wiem, że chce, aby się dogadywały i myślę, że może chce pomóc uwolnić stłumioną chemię, którą wiele osób w tym momencie zauważa” – powiedział Daley, zauważając, że sesje rozwiązującego przestępstwa duetu z psychologiem były „parami”. „sesje terapeutyczne”. W rezultacie wydaje się naturalne, że Booth i Brennan mieli lekką wrogość wobec swojego psychiatry. I to było na początku.

W wywiadzie dla USA Today po odejściu z sezonu 10, Daley powiedział: „Swes miał braterską relację z Boothem, prawdziwą więź, prawdziwą przyjaźń”. Opisał także emocjonalną reakcję Davida Boreanaza i Emily Deschanel podczas kręcenia fatalnej sceny śmierci Sweetsa, przez co jest mało prawdopodobne, by Daley miał jakiekolwiek problemy z traktowaniem swojej postaci.

Czy ten post był pomocny?