Skip to content
TV

Fani Andora nie wiedzą, czy mają być pod wrażeniem, czy niepokojeni sceną tortur w odcinku 9

2 de listopad de 2022
l intro 1667424014

Bix jest torturowany

Debiutancki sezon serialu Disneya „Andor” oficjalnie zaczął się kończyć, a jego dziewiąty odcinek został wyemitowany 2 listopada. jeździć.

Dla tych, którzy tego nie widzieli, odcinek 9 zawiera w szczególności scenę, która jest imponująca oraz niepokojących widzów, a niektórzy twierdzą, że to za dużo dla odległej galaktyki — podczas gdy inni są zachwyceni jego kreatywnością i umiejętnością przedstawiania prawdziwej niegodziwości Imperium. Scena pojawia się na początku dziewiątego wpisu, zatytułowanego „Nikt nie słucha!” na Disney+. Bix Caleen, grany przez Adria Arjona, jest przesłuchiwany i torturowany przez Imperialne Biuro Bezpieczeństwa i postać Denise Gough, Dedra Meero. Aby zmusić ją do mówienia, Meero każe pracownikowi ISB użyć urządzenia do tortur dźwiękowych na Bix, które nieustannie odtwarza krzyki umierających dzieci przez parę słuchawek. Krzyki pochodzą z imperialnego ludobójstwa, które miało miejsce na planecie Dizon Frey, a rdzenni Dizonites zostali zabici przez Imperium podczas wysiłków kolonizacyjnych i budowy centrum tankowania. Pracownik ISB torturujący Bixa daje jej krótkie wyjaśnienie, jak powstało okrutne urządzenie audio.

„Masakra Dizonitów została wyemitowana i nagrana jako dowód misji” – mówi pracownik ISB. „Gdy umierają, wydają dźwięk — rodzaj chóralnego, udręczonego błagania. To zupełnie niepodobne do niczego, co ktokolwiek kiedykolwiek słyszał”. Według pracownika, trio oficerów łączności monitorujących transmisję zostało później znalezionych w różnych stanach emocjonalnego niepokoju. Mówi Bixowi: „Wzięliśmy nagrania i nieznacznie je zmodyfikowaliśmy. Nakładanie warstw, dostosowywanie. I znaleźliśmy sekcję, która naszym zdaniem jest głównie dziećmi, co ma swój szczególny efekt”. Dla widzów była to jedna z najbardziej intensywnych scen w historii „Gwiezdnych wojen”.

„Najciemniejszy portret Imperium” [we’ve] kiedykolwiek widziane’

Dla większości fanów „Andora” oglądanie sceny tortur w odcinku 9 i słuchanie o jej pokręconej historii pochodzenia było jak obserwowanie ewolucji Imperium Galaktycznego w coś, co rzadko widzieliśmy wcześniej – z natury złe i ludobójcze supermocarstwo.

„Andor wykonał najlepszą robotę, pokazując, jak naprawdę okropne i złe jest imperium” – napisał użytkownik Twittera @Paleta. „Oni nie tylko popełniają ludobójstwo na całej planecie, ale także używają dźwięku krzyków umierających młodych jako metody tortur, jest przerażające” – powiedział użytkownik. Redditor u/RubberbandShooter nazwał scenę Bix „najciemniejszym obrazem Imperium [we’ve] kiedykolwiek widziałem”, dodając: „Nie wiem, czy jest coś w UE, co go przewyższa”. Setki Redditorów zgodziło się z nim. U/Groot746 powiedział: „Widziałem wiele 'dlaczego Imperium było tak złe? ’ dyskusji w ciągu ostatnich kilku lat, a to dość wyraźnie pokazuje, dlaczego”. Na Twitterze, użytkownik @Joecuciniello napisał na Twitterze: „Jako technika tortur, która jest jedną z najbardziej pokręconych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem. Oni naprawdę wiedzą, jak sprawić, by imperium wyglądało tak źle na każdym poziomie w tym programie”.

Na powierzchni sceny tortur dźwiękowych fani „Andora” są zniesmaczeni i zaniepokojeni tym, co dzieje się z Bixem. Ale w żadnym momencie nie słyszymy krzyków umierających Dizonitów. Torturę pozostawiamy tylko naszej wyobraźni, co dla niektórych widzów było niezwykle imponującym sposobem legitymizacji niegodziwości Imperium bez konieczności posuwania się za daleko.

„To wszystko było naprawdę genialne”

Dźwiękowe urządzenie tortur z Andory

Dla wielu fanów „Andora” zobaczenie, jak Imperium używa tak wyjątkowej i niepokojącej formy tortur na początku odcinka 9, było zaskakującym – aczkolwiek złym – powiewem świeżego powietrza od Disneya, a wielu nazywało ten ruch „imponującym” i „znakomity.”

„Ach tak, dosłowny dźwięk umierających dzieci krzyczących jako narzędzie tortur. Uwielbiasz to oglądać” – żartował Redditor u/Skook10. „To wszystko było naprawdę genialne” – powiedział użytkownik. „Cisza w słuchawkach i twarz Bixa sprawiły, że prawie można było usłyszeć odgłosy dosłownie umierających dzieci. Niesamowite”. Redditor u/shaunie_B odpowiedział: „Monolog i sceneria były niesamowite, to nie było tylko narzędzie tortur, historia i przekaz naprawdę sprawiły, że był to przerażający pomysł”.

Jeśli chodzi o to, co sprawia, że ​​”Andor” jest tak wspaniały w oczach fanów „Gwiezdnych wojen”, sceny takie jak tortury dźwiękowe Bixa ostatecznie pomagają wyłożyć twórczą dłoń w tym, co wielu uważa za najlepsze i najbardziej nikczemne przedstawienie Imperium Galaktycznego w ” Gwiezdne wojny”. Redditor u/Rare-Faithlessness32 opisuje to najlepiej, mówiąc: „Myślę, że to pierwszy raz, kiedy naprawdę jestem zaniepokojony oglądaniem Gwiezdnych wojen. Tak jakbym musiał na chwilę zatrzymać odcinek, aby go przetrawić. Nawet planety nie są laserowane , wioski podpalane, czy młodzieńcy pokrojeni w kostkę, ale słuchanie faceta opisującego krzyki umierających dzieci z uśmiechem na twarzy, jakby opisywał swoje ulubione hobby, naprawdę przyprawiło mnie o dreszcz”.

Czy ten post był pomocny?