Skip to content
TV

Doktor Who Centenary Special jest wreszcie w centrum uwagi

14 de wrzesień de 2022
l intro 1663180213

Jodie Whittaker uśmiechnięta

Ponieważ BBC świętuje swoje 100. urodziny w 2022 roku, Whovians czekają na specjalną ucztę w tym jesiennym sezonie, emitując specjalny program z okazji stulecia „Doktor Who”, który w końcu ma swoją nazwę i oficjalny streszczenie.

Fani z niecierpliwością czekali na więcej informacji na temat trzeciego odcinka specjalnego „Doctor Who” i wciąż nie ma dokładnej daty jego premiery. Raporty umieściły go na październik podczas tygodnia stulecia BBC, ale konkretny dzień jest niejasny. Oficjalna rocznica przypada 18 października na CultBox.

„W październiku obchodzimy nasze stulecie przez tydzień, w którym będziemy mieć kilka wydarzeń specjalnych” – powiedziała dyrektor ds. treści BBC Charlotte Moore podczas panelu medialnego w sierpniu 2022 r., zgodnie z CultBox. Program specjalny „Doctor Who” ma być „ostateczną przygodą” Jodie Whittaker jako Trzynastego Doktora, a BBC ogłosiło w lipcu 2021 r., że ustąpi po emisji „epickiego przeboju”.

Krótki zwiastun programu z okazji stulecia — który zawierał również zapowiedź drugiego programu specjalnego „Doctor Who” z 2022 r., „Legend of the Sea Devils” — został wydany w kwietniu 2022 r. i był tragicznym zakończeniem historii Trzynastego Doktora. Ale poza tym BBC pozostało mamą w odcinku stulecia i tego, czego fani powinni się spodziewać. To znaczy do tej pory.

Program specjalny Doctor Who na stulecie będzie zawierał wiele zagrożeń

Najnowszy numer „Doctor Who Magazine” wreszcie ujawnił oficjalną nazwę długo wyczekiwanej łabędziwej piosenki Jodie Whittaker: „The Power of the Doctor” (za CultBox). Krótkie streszczenie, które zostało wymienione na liście zamówień w przedsprzedaży Amazon Blu-ray z okazji stulecia, brzmi: „Jej ostateczna bitwa. Jej najgroźniejsi wrogowie. samo istnienie.” Według CultBox, tytuł odcinka specjalnego to sztuka na dwóch wcześniejszych odcinkach „Doctor Who” zatytułowanych „The Power of the Daleks” (1966) i „The Power of Three” (2012). Odcinek ma przedstawić Czternastego Doktora, granego przez aktora Ncuti Gatwa (przez /Film).

Wieloletni showrunner Russell T. Davies, który ma wrócić na stery „Doctor Who” w 2023 roku, został pokazany przedpremierowy program z okazji stulecia i powiedział BBC The One, że jest w nim zakochany. „Właśnie widziałem ukończoną wersję dwa dni temu”, powiedział (za CultBox). „To 90-minutowa epopeja. Jest fantastyczna! … Wspaniała z mnóstwem niespodzianek”.

W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele raportów mówiących, że oferta specjalna przyniesie niesamowite zwroty popularnych postaci. RadioTimes.com poinformował w kwietniu 2022 roku, że niektóre z tych powrotów obejmują byłych towarzyszy Tegan Jovanka (Janet Fielding) i Ace (Sophie Aldred) z lat 80., Vinder (Jacob Anderson) i lider UNIT Kate Stewart (Jemma Redgrave) z nowszych odcinków, i jak wspomniano w streszczeniu, powrót Daleków, Cybermanów i Mistrza.

Czy ten post był pomocny?