Skip to content
TV

Dlaczego zapewnianie kierunku innym aktorom na Young Sheldon zmusiło Jima Parsonsa do opuszczenia jego strefy komfortu?

23 de październik de 2022
l intro 1666208246

Jim Parsons w okularach

Jim Parsons być może stał się znany z grania w „Teorii wielkiego podrywu”, ale poszerza swój zasięg także o produkcję. Według Deadline, Parsons założył swoją firmę producencką That’s Wonderful Productions w 2015 roku wraz z mężem Toddem Śpiewakiem. Firma producencka stoi za takimi programami, jak „Special” na Netflix i „Call Me Kat” na Fox, w tym ostatnim z udziałem partnerki Parsonsa z „Teorii wielkiego podrywu”, Mayim Bialik.

Według wywiadu dla BUILD Series z Iainem Armitage’em, który gra młodszego Sheldona w „Young Sheldon”, Armitage powiedział, że pracował bezpośrednio z Parsonsem, aby stłumić głos i maniery Sheldona. Powiedział, że Parsons nigdy tak naprawdę nie zajmował się rozwojem postaci z Armitage, ale skupił się na fizycznych i wokalnych szczegółach, które sprawiają, że Sheldon jest tym, kim jest.

Według wywiadu dla The Hollywood Reporter, firma Jima Parsonsa nie tylko wyprodukowała serial Netflix „Special”, ale Parsons był swego rodzaju mentorem dla twórcy serialu, Ryana O’Connella. O’Connell, ze swojej strony, postrzegał Parsonsa jako inspirację ze względu na jego popularność w telewizji i ponieważ jego seksualność nigdy nie była traktowana jako przeszkoda w jego sukcesie. „On jest ukochanym i gejem Ameryki – i to było NBD [no big deal,]- powiedział O’Connell. – To było rewolucyjne.

Więc co Parsons sądzi o udzielaniu innym rad aktorskich?

Jim Parsons twierdzi, że jest przeciętnym producentem

We wspólnym wywiadzie dla CBS This Morning z 2017 roku z Jimem Parsonsem i Iainem Armitage, Parsons został zapytany, jaki jest jako producent, i nalegał, że jest w tym „bardzo przeciętny”. Oczywiście nikt z obecnych, w tym Armitage, nie chciał pozwolić Parsonsowi być tak pokornym, ale Parsons upierał się, że to zestaw umiejętności, który nie przychodzi mu naturalnie. „Nigdy nie byłem kimś, kto czuje się komfortowo, dając kierunek innemu aktorowi” – ​​wyjaśnił Parsons. „Nie wiem koniecznie, co sprawia, że ​​jakikolwiek inny aktor działa”.

Parsons powtórzył te uczucia w wywiadzie dla CBS News z 2018 roku, kiedy powiedział, że wciąż uczy się wszystkiego, co musi zrobić producent. „Nie znam wszystkich rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, przygotowując projekt”, powiedział Parsons dla CBS News. „Uczę się ich, rzeczy, które są dla mnie trudne do zrozumienia, takich jak wartość, jaką aktor wnosi do projektu i pieniądze, które może przynieść taki a taki”.

Ale pomimo wszystkich swoich wczesnych obaw związanych z byciem producentem, Parsons wydaje się nadal odnosić sukcesy, a ludzie nadal chcą z nim pracować. Od 2021 r. Digital Spy poinformował, że Parsons i O’Connell pracowali razem nad drugą serią dla HBO Max o nazwie „Dostępny”, która, jeśli kiedykolwiek zostanie wyprodukowana, będzie zawierała głównie niepełnosprawnych obsadę.

Czy ten post był pomocny?